Рішення № 71990467, 02.02.2018, Бахмутський міськрайонний суд Донецької області (до 25.04.2025 - Артемівський міськрайонний суд Донецької області)

Дата ухвалення
02.02.2018
Номер справи
219/14603/17
Номер документу
71990467
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 219/14603/17

Провадження № 2-а/219/484/2018

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

2 лютого 2018 року Артемівський міськрайонний суд Донецької області в складі: головуючої-судді ОСОБА_1, з участю секретаря судового засідання Чубикало О.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Бахмуті Донецької області в порядку загального позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області в особі ліквідаційної комісії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області,про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання до вчинення дій,

в с т а н о в и в :

позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області в особі ліквідаційної комісії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання до вчинення дій, посилаючись на те, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ та перебуває на обліку в Головному управління Пенсійного фонду України в Донецькій області. Стверджує, що з 2010 року йому призначена пенсія за вислугою років відповідно до положень Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій осіб». Зазначає, що 29 грудня 2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року, яким внесено зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій осіб», на підставі ч.4 ст.63 якого у зв’язку зі зміною хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або введення для цих категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку. Однак, не зважаючи на вказану законодавчу норму, після підвищення грошового забезпечення поліцейських постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» перерахунок пенсії позивача не здійснено, довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ліквідаційною комісією Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, де би було вказано усі види грошового забезпечення, не виготовлено та не направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області. Водночас саме право на перерахунок пенсії відповідачем з 1 січня 2016 року визнано та на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області направлено довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 7 червня 2017 року №1653/03-1 з урахуванням змін в грошовому забезпеченні відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988, однак зі зменшеним відсотковим розміром премії та взагалі невключенням раніше встановленої надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50%. Просить суд: визнати протиправною бездіяльність ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області щодо невиготовлення та ненаправлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нової довідки про розмір грошового забезпечення для подальшого перерахунку пенсії ОСОБА_2 з врахуванням усіх складових грошового забезпечення, передбачених чинним законодавством, за формою, передбаченою Додатком 2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та внесенням змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 з 1 січня 2016 року, тобто з дати виникнення права на перерахунок. Також просить суд зобов’язати ліквідаційну комісію Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_2 за формою, встановленою Додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад – 2 950 грн, оклад за військовим спеціальним званням – 2 000 грн, надбавка за стаж служби (35%) – 1 732,50 грн, надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) – 3 341, 25 грн, надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (15%) – 442, 50 грн, премія (90%) – 9 419, 63 грн, з 1 січня 2016 року.

Ухвалою Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 18 грудня 2017 року відкрито провадження у справі; залучено до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області; вирішено справу розглядати за правилами загального позовного провадження; призначено по справі підготовче судове засідання у справі на 10.00 год 17 січня 2018 року.

10 січня 2018 року на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву. Представник відповідача просить відмовити у задоволенні позову ОСОБА_2, оскільки довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_2 видана з урахуванням листа Міністерства внутрішніх справ України від 20 квітня 2017 року №5551/05/22-2017, яким затверджено нову форму довідки ніж та, що передбачена Порядком проведення перерахунку пенсій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45. При цьому надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку раніше отримував позивач, зараз для працівників поліції не передбачена, а тому не була включена у довідку для перерахунку пенсії. Крім того, розмір премії у довідці вказаний виходячи зі середніх розмірів, що фактично виплачені за грудень 2015 року працівникам поліції, а саме за посадою оперуповноваженого/начальника відділення, що не входить до складу відділу поліції – в розмірі 0,47% (33,49 грн). Копію відзиву позивач отримав.

Ухвалою Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 17 січня 2018 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 10.00 год. 2 лютого 2018 року.

25 січня 2018 року на адресу суду надійшло пояснення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору. Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області зазначив, що органи Пенсійного фонду України здійснюють перерахунок та виплату пенсій військовослужбовцям на підставі документів, що надані уповноваженими структурними підрозділами, де особа проходила службу. При цьому, в розпорядженні пенсійного орану щодо ОСОБА_2 наявна лише довідка від 10 червня 2017 року №5954. Копію пояснень позивач та представник відповідача отримали.

У судове засідання позивач та представник відповідача не з’явились, подавши заяви про розгляд справи у їх відсутності. Представник третьої особи у судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.

З урахуванням ч.1 ст.205 Кодексу адміністративного судочинства України неявка учасників справи не перешкоджає розгляду справи по суті.

На підставі ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв’язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування підготовчого судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Судом установлено, що ОСОБА_2 перебуває на обліку в Головному управління Пенсійного фонду України в Донецькій області та отримує пенсію за вислугу років по лінії Міністерства внутрішніх справи, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій осіб».

Пенсія ОСОБА_2 розрахована виходячи з таких складових: посадовий оклад – 900 грн, оклад за військове звання – 125 грн, надбавка за вислугу років (30%) – 307 грн, середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці, до якої входить надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (15%), надбавка за особливо важливі завдання (50%), премія (90%) – 1 285,36 грн (а.с.10). Основний розмір пенсії визначений виходячи з грошового забезпечення на рівні 59% (вислуга років 23 років), та складає 1 544,54 грн. Загальний розмір пенсії станом на 20 липня 2017 року складає 2 085,13 грн.

10 червня 2017 року за підписом заступника голови ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справи України складена довідка №5954 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_2 (а.с.11). З довідки вбачається, що відповідно до ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988, наказу Міністерства внутрішніх справ України від 6 квітня 2016 року №260, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 1 січня 2016 року, за посадою оперуповноважений/ начальника відділення, що не входить до складу відділу (управління, відділи (відділення) поліції) становить: посадовий оклад – 2 950 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням – 2 000 грн, надбавка за стаж служби (35%) – 1 732,50 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) – 442,50 грн, премія (0,47%) – 33,49 грн.

Так, відповідно до Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що прирівнюються посадам поліцейських, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17 лютого 2017 № 138, посада ОСОБА_2 прирівняна до посади «оперуповноважений/ начальника відділення, що не входить до складу відділу (управління, відділи (відділення) поліції)».

У відповідності до частини 3 статті 63 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій осіб» (зі змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року та Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 6 грудня 2016 року) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Згідно з пунктом 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» від 2 липня 2015 року за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Як зазначено в статті 102 цього Закону, пенсійне забезпечення поліцейських здійснюються також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджений Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідно до якого перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством (п. 1).

Відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, надано право установлювати надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, а також здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення (п.5 цієї Постанови).

У свою чергу, постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановлено грошове забезпечення поліцейських.

Згідно з п.1 цієї Постанови грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Оскільки, як встановлено у судовому засіданні, позивач отримував надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби, а також щомісячну премію, вони мають бути враховані йому при перерахунку пенсії.

Суд враховує те, що постанова Кабінету Міністрів України №1294, так само як і постанова Кабінету Міністрів України №988 розповсюджуються на працівників органів внутрішніх справ і містять в собі різний предмет правового регулювання грошового забезпечення працівників органів внутрішніх справ і встановлені цими постановами надбавки не можуть замінювати одна одну. Крім того, постановою Кабінету Міністрів України №988 затверджені посадові оклади та надбавки працівникам поліції, а надбавки, доплати і премії, не враховані зазначеною постановою, встановлені згідно з постанови Кабінету Міністрів України №1294, яка є чинною і повинна враховуватися при перерахунках пенсій.

Також суд звертає увагу на те, що п. 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 встановлено, серед іншого, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Суд зауважує, що, як і надбавка за виконання особливо важливих завдань, щомісячна премія постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» не передбачена, оскільки цим нормативно-правовим актом премія виключена зі складу щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та виплачується за критеріями, визначеними Порядком та умовами виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженимНаказом Міністерства внутрішніх справ від 6 квітня 2016 року №260.

Тому посилання представника відповідача на визначення у довідці про перерахунок пенсії позивача премії у розмірі 0,47% - у середньому розмірі, що фактично виплачений за грудень 2015 року за відповідною прирівняною посадою у Національній поліції, суд до уваги не приймає, оскільки таким чином можливе визначення розміру лише щомісячної премії, що зазначено у п. 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.

З огляду на викладене, враховуючи те, що постановою Кабінету Міністрів України №988 не врегульована виплата надбавки за виконання особливо важливих завдань та щомісячної премії, а виплата їх врегульована відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1294, то виплата вказаних видів грошового забезпечення повинні бути враховані при видачі довідки для перерахунку пенсії, оскільки позивач отримував її під час проходження служби.

Окрім того, форма довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії є додатком до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (Додаток 2), де вказана як надбавка за виконання особливо важливих завдань, так і премія, у відсотковому відношенні.

Так, згідно з п.3 цього Порядку, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із Додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Однак відповідач використовує форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, викладену у Додатку 2 до листа Міністерства внутрішніх справ від 20 квітня 2017 року №5551/05/22-2017 (а.с.11), де відсутня надбавка за виконання особливо важливих завдань та вказано нові назви видів грошового забезпечення.

Суду не доведено правових підстав складення довідки за формою, яка не передбачена спеціальним нормативно-правовим актом – Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій осіб».

Одним із елементів верховенства права є принцип правової визначеності, у якому стверджується, що обмеження основних прав людини та громадянина і втілення цих обмежень на практиці допустиме лише за умови забезпечення передбачуваності застосування правових норм, встановлюваних такими обмеженнями.

Відтак позивач має правомірні очікування на видачу йому довідки про перерахунок пенсії за формою, встановленою саме Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, що відповідатиме принципу передбачуваності закону. Змін до цього Порядку в цій частині не внесено, а лист Міністерства внутрішніх справ від 20 квітня 2017 року №5551/05/22-2017 не є нормативно-правовим актом, не зареєстрований в Міністерстві юстиції України та не оприлюднений.

Згідно з ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч.2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що відповідач не довів правомірності, добросовісності, розсудливості та сумлінності дій при невключенні у довідку про перерахунок пенсії надбавки за виконання особливо важливих завдань та зменшення у відсотковому відношенні премії, як додаткових видів грошового забезпечення, що враховувались при призначенні пенсії. За тих же підстав обґрунтованими є вимоги позивача про зобов’язання відповідача виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_3 за формою, встановленою Додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад – 2 950 грн, оклад за спеціальним званням – 2 000 грн, надбавка за вислугу років (35%) – 1 732,50 грн, надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) – 3 341,25 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) – 442, 50 грн; премія (90%) – 9 419,63 грн, з 1 січня 2016 року. Таким чином позов слід задовольнити у повному обсязі за підставністю.

Керуючись ст.ст. 6, 9, 10, 242-246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 1 січня 1991 року з наступними змінами, суд

в и р і ш и в :

позов ОСОБА_2 (зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1) до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області (місцерозташування за адресою: Донецька область, м.Маріуполь, вул.Нахімова, 86), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, -Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (місцезнаходження за адресою: Донецька область, м.Слов’янськ, пл.Соборна, 3, ЄДРПОУ 13486010), про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання до вчинення дій задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області щодо невиготовлення та ненаправлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_2 з врахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань та дев’яностовідсоткової премії за формою, встановленою Додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» з 1 січня 2016 року.

Зобов’язати Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_2 за формою, встановленою Додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад – 2 950 грн, оклад за спеціальним званням – 2 000 грн, надбавка за вислугу років (35%) – 1 732,50 грн, надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) – 3 341,25 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) – 442, 50 грн; премія (90%) – 9 419,63 грн, з 1 січня 2016 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на користь ОСОБА_2 витрати по сплаті судового збору у розмірі 640 (шістсот сорок) гривень.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Артемівський міськрайонний суд Донецької області протягом тридцяти днів з дня його складення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення складено в повному обсязі 2 лютого 2018 року.

Головуюча О.П.Чопик