
154/250/18
3/154/150/18
Копія.
ПОСТАНОВА
іменем України
31 січня 2018 року м. Володимир-Волинський
Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Лященко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від начальника Володимир-Волинського ВП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності гр-на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
29 січня 2018 року до Володимир-Волинського міського суду Волинської області від начальника Володимир-Волинського ВП ГУНП у Волинській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності гр-на ОСОБА_1 за ст.130 ч.1КУпАП.
Відповідно до вимог ст.ст. 213, 217, 221, 245, 246, 255, 256, 276, 278-279 КУпАП, на розгляд уповноважених на те органів і посадових осіб, в тому числі до суду, повинні надходити належно оформлені справи про адміністративні правопорушення, за правильність та їх повноту оформлення, відповідає орган, що надсилає справу до суду.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, було виявлено ряд суттєвих порушень, що допущено посадовою особою при оформленні матеріалів справи, які унеможливлюють правильний розгляд справи у відповідності з чинним законодавством.
Відповідно до ст.ст.248 та 251 КпАП України, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом, який розглядає справу.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно п.4 Розділу ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом Міністра внутрішніх справ від 07.11.2015 № 1395, огляд на стан алкогольного сп’яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу в присутності двох свідків відповідно до чинного законодавства.
Результати огляду зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп’яніння з використанням спеціальних технічних засобів.
Акт огляду на стан алкогольного сп’яніння з використанням спеціальних технічних засобів складається у двох примірниках, один з яких під підпис вручається особі, щодо якої проводився цей огляд. У разі виявлення стану алкогольного сп’яніння в результаті проведення огляду з використанням спеціальних технічних засобів складається протокол про адміністративне правопорушення, до якого долучаються акт огляду на стан сп’яніння та роздруківка із результатом огляду з використанням спеціального технічного засобу (у разі наявності).
У порушення вищевказаних вимог нормативно-правового акту, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутній акт огляду на стан алкогольного сп’яніння з використанням спеціальних технічних засобів, а також відсутні відомості про проходження ОСОБА_1 такого огляду та про його відмову від нього в присутності двох свідків.
Таким чином, враховуючи той факт, що вказані вимоги закону при складанні протоколу не дотримані, суд фактично позбавлений можливості прийняти рішення по суті справи на підставі даного протоколу про адміністративне правопорушення.
Постановою Пленуму Верховного Суду України за №14, від 23.12.2005 року визнано правильною практику судів які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без дотримання вимог, передбачених ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
На підставі вищевказаного, з метою об’єктивного з’ясування всіх обставин справи при розгляді справи в суді, посадовою особою, що направляє матеріали справи про адміністративне правопорушення необхідно усунути вищевказані недоліки з дотриманням вимог, а також врахувати вимоги, передбачені ст.38 КУпАП, щодо строків накладення адміністративного стягнення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.221,245,251,268,278,280 КУпАП, суддя-
П О С Т А Н О В И В :
Матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1ст.130 КУпАП, відносно ОСОБА_1 - повернути начальнику Володимир-Волинського ВП ГУНП у Волинській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя:/-/ підпис.
Згідно з оригіналом.
Суддя Володимир-Волинського
міського суду ОСОБА_2