
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
м. Черкаси
01 лютого 2018 року справа № 823/1767/17
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гараня С.М., суддів - Гайдаш В.А., Паламара П.Г.,
за участю:
секретаря судового засідання - Гордієнка Ю.П.,
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, третя особа - Золотоніська ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ФОП ОСОБА_1 вернувся в Черкаський окружний адміністративний суд з вищезазначеним позовом, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення ДФС України № 98463/НОМЕР_1 від 18.08.2017 про відмову у реєстраціє податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- зобов'язати ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 30.06.2017 № 114.
Розгляд справи призначено в підготовчому засіданні на 14год. 15хв. 01.02.2018.
Позивач до зали судового засідання не прибув, натомість 25.01.2018 подав клопотання про залишення позовної заяви без розгляду.
Представник відповідача до зали судового засідання також не прибув, 01.02.2018 подав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Представник третьої особи - Золотоніської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області до зали суду не прибув.
Згідно з ч. 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Вирішуючи питання про можливість залишення позовної заяви без розгляду, суд бере до уваги, що право на звернення до адміністративного суду з позовом є складовою права на судовий захист, що передбачено ст.55 Конституції України. Це право є диспозитивним правом у адміністративному процесі.
Згідно з ч.1 та ч. 2 ст.183 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті. За результатами підготовчого засідання суд постановляє, зокрема, ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду.
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Заява про залишення позову без розгляду може бути подана лише до початку розгляду справи по суті (ч.2 ст. 240 КАС України).
Суд зазначає, що заява про залишення позову без розгляду подана до початку розгляду справи по суті.
З урахуванням вищевказаного, суд дійшов висновку про залишення позову ФОП ОСОБА_1 до ДФС України, третя особа - Золотоніська ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити дії - без розгляду.
Суд зазначає, що відповідно до ч.5 ст. 240 КАС України, в ухвалі про залишення позову без розгляду можуть бути вирішені питання про розподіл між сторонами судових витрат, про повернення судового збору з бюджету.
Згідно з ч. ч.1 та 2 ст.132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади щодо справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI).
Пунктом 4 ч. 1 ст. 7 Закону № 3674-VI, визначено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі: залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).
Отже, з наведених положень Закону № 3674-VI вбачається, що у разі залишення позовної заяви без розгляду за ініціативою позивача на підставі поданої ним заяви (клопотання), судовий збір поверненню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 240, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ:
Клопотання фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про залишення позовної заяви без розгляду - задовольнити.
Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, третя особа - Золотоніська ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити дії - залишити без розгляду.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя С.М. Гарань
Судді В.А. Гайдаш
П.Г. Паламар