
6.2.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
29 січня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1626/17
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді – Ірметової О.В.,
за участю
секретаря судового засідання – Попової Н.І.
представника позивача – ОСОБА_1
представника відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Держгеокадастру у Луганській області про зобов’язання надати дозвіл на розробку технічної документації із землеустрою, -
ВСТАНОВИВ:
06 листопада 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_3, яким просив визнати протиправною відмову Головного управління Держгеокадастру у Луганській області у видачі дозволу і зобов’язати відповідача надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо виділення земельної ділянки у власність, орієнтованою площею 2,000 гектара для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель державної власності, землі сільськогосподарського призначення, угіддя рілля, розташованої за межами населених пунктів на території Петрівської сільської ради Сватівського району Луганської області, КОАТУУ НОМЕР_1, зона 18, квартал 002.
В обґрунтування позовних вимог зазначив наступне.
ОСОБА_3 (далі - позивач) неодноразово звертався до Головного управління Держгеокадастру у Луганській області (далі – відповідач, Головне управління) з заявами про виділення земельної ділянки у власність, орієнтованою площею 2,000 гектара для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель державної власності, землі сільськогосподарського призначення, угіддя рілля, розташованої за межами населених пунктів на території Петрівської сільської ради Сватівського району Луганської області, КОАТУУ НОМЕР_1, зона 18, квартал 002.
Позивач зазначив, що звертався до відповідача із заявою про виділення земельної ділянки у власність двічі листами від 28.02.2017 та 06.05.2017. Своїми листами від 13.04.2017, 09.06.2017 відповідач відмовив позивачу у задоволені заяв.
Під час телефонної розмови відповідачем було зачитано текст відмови, у якій зазначено підставою відмови те, що за інформацією відділу у Сватівському районі Головного управління Держгеокадастру у Луганській області встановлено, що витребувана земельна ділянка включена до переліку земельних ділянок, які можливо реалізувати на земельних торгах у випадку запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні. Але у відмові не зазначено жодного посилання на норми чинного законодавства, які б обґрунтовували зазначені підстави у відмові, а також не зазначено назви, дати та номеру документу, на підставі якого і коли саме земельна ділянка включена до переліку земельних ділянок, які можливо реалізувати на земельних торгах у випадку запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні.
Ухвалою суду від 08 листопада 2017 року провадження у справі за даним адміністративним позовом було відкрите та призначено до судового розгляду.
Ухвалою суду від 27 листопада 2017 року клопотання представника відповідача щодо зупинення провадження у справі було задоволено, зупинено провадження у справі до 06 грудня 2017 року.
06 грудня 2017 року представник відповідача надав письмові заперечення на адміністративний позов, в яких зазначив, що 28 лютого 2017 року ОСОБА_3 подав заяву, якою просив надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтованою площею 2,000 гектара для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель державної власності, землі сільськогосподарського призначення, угіддя рілля, розташованої за межами населених пунктів на території Петрівської сільської ради Сватівського району Луганської області, КОАТУУ НОМЕР_1, зона 18, квартал 002.
Листом від 13.04.2017 № Ч-492/0-442/6-17 Головне управління повідомило, що відповідно до ч.6 ст.118 Земельного кодексу України до клопотання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки додаються графічні матеріали, на яких зазначене її бажане місце розташування. На графічних матеріалах, які додану до клопотання ОСОБА_3 зацікавлена особа не завірила підписом бажане місце розташування земельної ділянки.
12 травня 2017 року до Головного управління надійшла заява ОСОБА_3, якою просив надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтованою площею 2,000 гектара для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель державної власності, землі сільськогосподарського призначення, угіддя рілля, розташованої за межами населених пунктів на території Петрівської сільської ради Сватівського району Луганської області, КОАТУУ НОМЕР_1, зона 18, квартал 002.
Разом з тим, Головне управління Держгеокадастру у Луганській області видало наказ від 15.05.2017 №144 «Про внесення змін до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами», згідно якого додатково включено 3 земельні ділянки державної власності сільськогосподарського призначення земельною площею 34,6950 га до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами, зокрема земельну ділянку, розташовану за межами населених пунктів на території Петровської сільської ради Сватівського району орієнтованою площею 15,6900 га.
Враховуючи норми ч.ч. 6, 7 ст.118, ч.ч.3, 4 ст.136 відповідач вважає, що положеннями Земельного кодексу України прямо заборонено відчуження земельних ділянок, включених до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них, які виставлені на земельні торги. Водночас виготовлення, погодження та затвердження в установленому законодавству порядку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки забезпечує саме організатор земельних торгів, що здійснює реалізацію права державної власності на спірну земельну ділянку.
Зважаючи на викладене, у зв’язку з невідповідністю місця розташування спірної земельної ділянки вимогам Земельного кодексу України (оскільки Вано включена до Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права оренди на які виставляються на земельні торги у формі аукціону), Головним управління Держгеокадастру у Луганській області 09.06.2017 надано відповідь ОСОБА_3 та повідомлено, що не має правових підстав для задоволення клопотання.
Враховуючи зазначене, відповідач вважає, що діяв в межах повноважень наданих чинним законодавством України та просив відмовити у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3
Ухвалою суду від 12 грудня 2017 року клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі було задоволено, провадження у справі зупинено до 18 січня 2018 року.
17 січня 2018 року на адресу суду від представника відповідача надійшли письмові доповнення до заперечень на адміністративний позов, в яких зазначив, що у позовній заяві позивач вважає протиправною відмову Головного управління Держгеокадастру у Луганській області від 13.04.2017 № Ч-492/0-442/-17, однак до суду звернувся 06.11.2017, тобто з порушенням строку звернення до суду встановленого ст.99 КАС України (у редакції, яка діяла на день звернення позивача до суду). Також в обґрунтуванні позовних вимог позивач посилається на неодноразове звернення до Головного управління з заявами , разом з тим позивач жодним чином не конкретизує, яку саме відмову хоче визнати протиправною. Також позивачем до адміністративного позову додано лист Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 13.06.2017 № Ч-3929/0-0.13-2451/6-17 «Про розгляд звернення» адресоване ОСОБА_4 Відповідач зауважує, що позивачем у справі є ОСОБА_3, отже даний лист не має жодного відношення до справи, тому є неналежним доказом по справі.
29 січня 2018 року на адресу суду надійшла письмова відповідь позивача на заперечення відповідача.
В письмовій відповіді на заперечення представник позивача зазначив, що предметом адміністративного позову є відмова Головного управління Держгеокадастру у Луганській області, викладена у листі від 09.06.2017 № Ч-1067/0-854/6-17 про розгляд повторної заяви позивача від 06.05.2017 про видачу дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність.
Також представник позивача зазначив, що підставою для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки передбачені виключно ч.7 ст.118 Земельного кодексу України, перелік яких є вичерпним. Крім того, посилання відповідача на ч.ч. 3, 4 ст.136 Земельного кодексу України є невірним застосуванням законодавства України, оскільки ці норми містяться у главі 20 Земельного кодексу України, присвячені врегулюванню інших відносин, а саме продажу земельних ділянок або прав на них на підставі цивільно-правових договорів, та в розрізі до них недопустимо. Так, відповідно до ч.3 ст.134 ЗК України, земельні торги не проводяться при наданні (передачі) земельних ділянок громадянам у випадках, передбачених статтями 34, 36 та 121 цього кодексу, а також передачі земель загального користування садівницькому товариству та дачному в розриві з іншими нормами кооперативу. Норми статті 121 ЗК України, які закріплюють право громадян України на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності, а також норми безоплатної передачі земельної ділянки громадянам, зокрема, для ведення особистого селянського господарства – не більш 2,0 га, як цього і бажає позивач. За таких підстав, факт наявності наказу Головного управління Держгеокадастру у Луганській області від 15.05.2017 № 114 «Про внесення змін до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами», згідно з яким додатково включено земельну ділянку, розташовану за межами населених пунктів на території Петровської сільської ради Сватівського району орієнтованою площею 15,6900 га та надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення товарного сільськогосподарського виробництва, на який посилається відповідач у своїх запереченнях, не стосується вказаних правовідносин. Також представник відповідача вважає, що даний наказ виданий з метою перешкоджання у реалізації законних прав позивача на отримання земельної ділянки у власність, оскільки виданий після повторного звернення позивача до Головного управління Держгеокадастру у Луганській області, яке останнім отримано 12.05.2017, а відмова у наданні позивачеві дозволу на розроблення проекту землеустрою викладена у листі від 09.06.2017 № Ч-1067/0-854/6-17, не обґрунтовувалась такими доводами, в ньому відсутнє посилання на вищезазначений наказ відповідача.
В судове засідання, призначене на 29 січня 2018 року з'явились представник позивача та представник відповідача.
Представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги, просив задовольнити позов з наведених у позові та відповіді на заперечення відповідача підстав.
Представник відповідача заперечувала проти позову, з підстав зазначених у заперечені на позов.
Суд, вивчивши доводи позову та заперечень на позов, відповіді на заперечення, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з таких підстав та мотивів.
Судом встановлено наступне.
ОСОБА_3 звернувся до Головного управління Держгеокадастру у Луганській області із повторною заявою від 05.05.2017, якою просив надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтованою площею 2,000 гектара для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель державної власності, землі сільськогосподарського призначення, угіддя рілля, розташованої за межами населених пунктів на території Петрівської сільської ради Сватівського району Луганської області, КОАТУУ НОМЕР_1, зона 18, квартал 002 (а.с.40-42).
До заяви позивачем додано копію паспорта, ідентифікаційного коду, викопіювання із Публічної кадастрової карти України із визначенням земель Петрівської сільської ради Сватівського району Луганської області та позначенням земельної ділянки сільськогосподарського призначення, яку бажає отримати заявник.
Головне управління Держгеокадастру у Луганській області листом від 09.06.2017 відмовило ОСОБА_3 у задоволенні заяви (а.с.68). В листі зазначено, що за інформацією Відділу у Сватівському районі Головного управління Держгеокадастру у Луганської області витребувана земельна ділянка включена до переліку земельних ділянок, які можливо реалізувати на земельних торгах у випадках запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні. З посиланням на п.3 ст.136 Земельного кодексу України відповідач відмовив позивачу.
Відділ у Сватівському районі Головного управління Держгеокадастру у Луганській області листом від 05.05.2017 № 22-28-99.1-599/15-17 повідомив Головне управління Держгеокадастру у Луганській області , що земельна ділянка площею 15,6900 га (біля земельної ділянки з кадастровим номером 4424085500:18:002:0054) розташована за межами населених пунктів на території, яка за даними Державного земельного кадастру враховується у Петрівській сільській раді Сватівського району Луганської області. Цільове призначення – землі запасу, склад угідь – рілля, яку включено у перелік земельних ділянок, які можливо реалізувати на земельних торгах у випадку запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні(а.с.38).
Головне управління Держгеокадастру у Луганській області наказом від 15.05.2017 № 114 «Про внесення змін до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами» додатково включено 3 земельні ділянки державної власності сільськогосподарського призначення земельною площею 34,6950 га до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами, зокрема земельну ділянку, розташовану за межами населених пунктів на території Петровської сільської ради Сватівського району орієнтованою площею 15,6900 га. та надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою з кадастровим номером 4424085500:18:002 (а.с.35-37)
Суд зазначає, що предметом даного позову є відповідь Головного управління Держгеокадастру у Луганській області від 09.06.2017 № Ч-1067/0-854/6-17, про що зазначив представник позивача у відповіді на заперечення відповідача.
Стосовно можливості позивача отримати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність (безоплатно) земельної ділянки орієнтовною площею 2,0000 га на території Петрівської сільської ради Сватівського району Луганської області суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 ЗК України центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.
Згідно з п. б ч. 1 ст. 121 названого Кодексу громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах, для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.
Частиною 6 ст. 118 ЗК України визначено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, Ради Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
На підставі ч. 7 ст. 118 ЗК України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Водночас, ч.ч. 1-4 ст. 136 ЗК України установлено, що організатор земельних торгів визначає перелік земельних ділянок державної чи комунальної власності та/або прав на них, які виставляються на земельні торги окремими лотами. Забороняється вносити до зазначеного переліку призначені під забудову земельні ділянки без урахування у випадках, передбачених законом, результатів громадського обговорення.
У переліку зазначаються місце розташування (адреса) земельної ділянки, її цільове призначення (функціональне використання), площа, кадастровий номер, умови продажу.
Добір земельних ділянок державної чи комунальної власності, у тому числі разом з розташованими на них об'єктами нерухомого майна (будівлями, спорудами) державної чи комунальної власності, які або права на які виставляються на земельні торги, здійснюється з урахуванням затверджених містобудівної документації та документації із землеустрою, а також маркетингових досліджень, інвестиційної привабливості, звернень громадян та юридичних осіб щодо намірів забудови.
Земельні ділянки, включені до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них, які виставлені на земельні торги, не можуть відчужуватися, передаватися в заставу, надаватися у користування до завершення торгів.
Підготовку лотів до проведення земельних торгів забезпечує організатор земельних торгів.
Підготовка лотів до проведення земельних торгів включає, зокрема, виготовлення, погодження та затвердження в установленому законодавством порядку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у разі зміни цільового призначення земельної ділянки та у разі, якщо межі земельної ділянки не встановлені в натурі (на місцевості).
Згідно з ч. 3 ст. 135 ЗК України організатором земельних торгів є фізична або юридична особа - власник земельної ділянки, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, що здійснює реалізацію права державної чи комунальної власності на земельні ділянки, або державний виконавець у разі виконання рішень, що підлягають примусовому виконанню в порядку, передбаченому Законом України «Про виконавче провадження», які уклали з виконавцем земельних торгів договір про проведення земельних торгів.
Таким чином, положеннями Земельного кодексу України прямо передбачено заборону відчуження земельних ділянок, включених до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них, які виставлені на земельні торги. Водночас, виготовлення, погодження та затвердження в установленому законодавством порядку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки забезпечує саме організатор земельних торгів, яким у спірних відносинах є відповідач, що здійснює реалізацію права державної власності на спірну земельну ділянку.
Отже, включення у передбаченому законодавством порядку спірної земельної ділянки до Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права на які виставляються на земельні торги у формі аукціону, виключає можливість відчуження цієї земельної ділянки її розпорядником (відповідачем) до завершення торгів.
Зважаючи на викладене, у зв'язку з невідповідністю місця розташування спірної земельної ділянки вимогам Земельного кодексу України (така включена до Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права на які виставляються на земельні торги у формі аукціону), суд дійшов висновку про те, що відповідач правомірно відмовив ОСОБА_3 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність спірних земельних ділянок.
Крім того, суд звертає увагу на таке.
Відповідно до практики Верховного Суду України отримання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не означає позитивного рішення про подальшу передачу такої земельної ділянки особі. Така правова позиція викладена у постановах Верховного Суду України від 19 січня 2016 року № 21-3690а15, від 13 грудня 2016 року № 21-2573а16 та інших.
Таким чином, у випадку задоволення цього позову, може виникнути ситуація, коли позивачі по справі, після розроблення проекту землеустрою щодо відведення спірної земельної ділянки будуть позбавлені можливості безпосередньо отримати у власність ці земельні ділянки, тобто очікування та затрати позивачів будуть невиправданими.
Вказана позиція узгоджується з позицією Верховного Суду України, викладеній ним в своїй постанові від 13 липня 2017 року у справі №К/800/29292/16.
Посилання представника позивача на те, що наказ Головного управління Держгеокадастру у Луганській області від 15.05.2017 № 114 «Про внесення змін до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами» перешкоджає у реалізації законних прав позивача на отримання земельної ділянки у власність, оскільки виданий після повторного звернення позивача до Головного управління Держгеокадастру у Луганській області, яке останнім отримано 12.05.2017, а відмова у наданні позивачеві дозволу на розроблення проекту землеустрою викладена у листі від 09.06.2017 № Ч-1067/0-854/6-17, не обґрунтовувалась такими доводами, в ньому відсутнє посилання на вищезазначений наказ відповідача, є незмістовним, оскільки у судовому порядку вказаний наказ не оскаржено, а тому є чинним. Крім того, діючим законодавством не встановлено, що процедура розгляду заяви про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення спірної земельної ділянки зупиняє або виключає проведення процедури включення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності на земельні торги, права оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами. Як наслідок, відсутні будь-які правові підстави стверджувати, що подача позивачем заяви обумовлювала би відповідача до вчинення будь-яких дій стосовно процедури включення земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, права оренди, на земельні торги окремими лотами. В зв’язку з чим відсутні підстави для визнання протиправними дій або бездіяльності відповідача з цих підстав.
Оскільки у судовому засіданні достовірно було встановлено та підтверджено належними доказами, що на момент надання відповідачем відповіді позивачу, тобто станом на 09.06.2017, вказану земельну ділянку вже було включено до Переліку земельних ділянок, права оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами, та включення у передбаченому законодавством порядку спірної земельної ділянки до цього Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права на які виставляються на земельні торги у формі аукціону, виключає можливість відчуження цієї земельної ділянки її розпорядником (відповідачем) до завершення торгів, суд дійшов висновку, що відповідачем належними та допустимими доказами доведено правомірність свого рішення про відмову в задоволені заяви позивача про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення у власність (безоплатно) земельних ділянок орієнтовною площею 2 га на території Петрівської сільської ради Сватівського району Луганської області суд для ведення особистого селянського господарства, оформленою листом № Ч-1067/0-854/6-17.
Враховуючи вищевикладене та оцінюючи наявні у матеріалах справи докази в сукупності, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_3 до Головного управління Держгеокадастру у Луганській області про зобов’язання надати дозвіл на розробку технічної документації із землеустрою відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Повний текст рішення складено та підписано 02 лютого 2018 року.
Суддя ОСОБА_5