Постанова № 71971999, 01.02.2018, Віньковецький районний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
01.02.2018
Номер справи
670/62/18
Номер документу
71971999
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Віньковецький районний суд Хмельницької області

Справа № 670/62/18

Провадження № 3/670/32/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 лютого 2018 року смт. Віньківці

Суддя Віньковецького районного суду Хмельницької області Потапов О.О.,

розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від першого заступника начальника Головного управління ДФС у Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, місце роботи – головний бухгалтер ТОВ «Віньковецький сирзавод»

за ч. 1 ст.163-1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 5/22-01-14-10 від 17.01.2018 рокуСаврасова В.В. вчинила правопорушення

1.п.44.1, п.44.2 ст.44, пп.134.1.1 п.134.1 ст.134, п.138.1, п.138.2 ст.138 Податкового кодексу України, п.11 П(С)БО 16 «Витрати», в результаті чого встановлено заниження податку на прибуток підприємств всього у сумі 185413 гри, в тому числі: за 2015 рік в сумі 1054 гри., за І квартал 2016 року в сумі 490 грн., за півріччя 2016 року в сумі 893 грн., за 3 квартали 2016 року в сумі 1295 грн., за 2016 рік в сумі 1698 гри., за І квартал 2017 року в сумі 402 грн., за півріччя 2017 року в сумі 805 грн., за 3 квартали 2017 року в сумі 182661 грн.

2.п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-УІ із змінами та доповненнями в зв’язку із порушенням терміну реєстрації податкових накладних в ЄРПН, а саме податкові накладні №1513 від 15.07.2017 та №15131 від 15.07.2017 були зареєстровані із порушення граничних термінів їх реєстрації на 14 календарних днів та податкова накладна №15132 від 15.07.2017 була зареєстрована із порушення граничних термінів її реєстрації на 15 календарних днів.

3.п.49.21 , пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49, п. 223.2. ст. 223 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-У1 із змінами та доповненнями у зв’язку із не поданням декларації акцизного податку за грудень 2015 року.

4.пп. 270.1.1 п.270.1 ст. 270 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-УІ, із змінами та доповненнями, в результаті чого занижено податкове зобов’язання по земельному податку всього у сумі 14 951,34 грн. в т.ч. за: січень 2014 р. в сумі 339,21 грн., лютий 2014 р. в сумі 1015,32 грн., березень 2014 р. в сумі 955,02 грн., квітень 2014 р. в сумі 339,21 грн., травень 2014 р. в сумі 339,21 грн., червень 2014 р. в сумі 339,21 грн., липень 2014 р. в сумі 339,21 грн., серпень 2014 р. в сумі 339,21 грн., вересень 2014 р. в сумі 339,21 грн., жовтень 2014 р. в сумі 339,21 грн., листопад 2014 р. в сумі 339,21 грн., грудень 2014 р. в сумі 339,25 грн., січень 2015 р. в сумі 402,44 грн., лютий 2015 р. в сумі 402,44 грн., березень 2015 р. в сумі 402,44 грн., квітень 2015 р. в сумі 402,44 грн., травень 2015 р. в сумі 530,06 грн., червень 2015 р. в сумі 402,44 грн., липень 2015 р. в сумі 402,44 грн., серпень 2015 р. в сумі 402,44 грн., вересень 2015 р. в сумі 402,44 грн., жовтень 2015 р. в сумі 402,44 грн., листопад 2015 р. в сумі 402,44 грн., грудень 2015 р. в сумі 402,38 грн., січень 2016 р. в сумі 576,60 грн., лютий 2016 р. в сумі 576,60 грн., березень 2016 р. в сумі 576,60 грн., квітень 2016 р. в сумі 576,60 грн., травень 2015 р. в сумі 576,60 грн., червень 2016 р. в сумі 576,60 грн., липень 2016 р. в сумі 576,60 грн., серпень 2016 р. в сумі 576,60 грн., вересень 2016 р. в сумі 19,22 грн., в результаті не включення до об’єкта оподаткування земельним податком, земельну ділянку площею 0,7169 га та за рахунок невідповідності задекларованих показників в поданих уточнюючих деклараціях з плати за землю в зв’язку із зміною об’єкта оподаткування.

5.п. 286.2, п. 286.4 ст. 286 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-УІ із змінами та доповненнями, в результаті несвоєчасного подання уточнюючої податкової декларацію з плати за землю за 2014 рік та не подання податкової декларації з плати за землю за 2016 рік.

6.п.п. “ґ” п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-УІ із змінами та доповненнями та п.3.1, п.3.2, п.3.3, п.3.6 ОСОБА_2 заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 21.01.2014 за №49, від 13.01.2015 р. за № 4 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 30.01.2015 за №111/26556(ОСОБА_2): п.3.2, п.3.3 - за перевіряємий період не відображено всі виплати фізичним особам - підприємцям за отриманий товар (послуги), які відповідно довідника ознак доходів для заповнення ф. № 1ДФ відображається за ознакою «157»; п.3.1 - в 3 кварталі 2016 року та 3 кварталі 2017 року вказано виплати доходу фізичнім особам за податковим номером . реєстри яким закрито та який відсутній в державному реєстрі; п.3.6 - в 2 та 3 кварталі 2015 року. 4 кварталі 20Н та 3 кварталі 2017 року вказано виплати доходу фізичним особам з невірною ознакою доходу .

7.ч. 1 ст. 7, ч. 5 ст. 8, ч. 2 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. №2464-VI.(далі ЗУ про ЄСВ), та підпункту І пункт розділу IV Інструкції “Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ” № 455 від 09.09.2013 р, № 449 від 20.04.2015 р.- в звіті за грудень 2015 року платником самостійно донараховано єдиний соціальний внесок за квітень 2015 року в сумі 7855,67 грн. (за ставкою 37,18% - на 6087,99 грн., за ставкою 34,7% - 22,02 грн., за ставкою 33,2 % - 1745,66 грн.); в звіті за листопад 2015 року платником самостійно донараховано на лікарняні листи за серпень 2015 року єдиний соціальний внесок за ставкою 33,2 % на суму 207,45 грн., утримання єдиного соціального внеску за ставкою 2% на суму 23,67 грн., всього донараховано єдиний внесок за серпень 2015 року в сумі 231,12 грн.

8.п.4 ч. 2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010р. №2464-VI із змінами та доповненнями - звіт щодо нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за червень 2015 подано з порушенням терміну подання звітності - 04.08.2015р.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Згідно зі ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний матеріал підлягає поверненню для його доопрацювання з наступних підстав.

Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а тому покладення на суд обов'язків ініціювати збір доказів для доказування вини особи суперечить принципам об'єктивності та неупередженості суду при розгляді справи та є неприпустимим.

Відповідно до положень ст.ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння, яке містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення, у якому крім іншого зазначають відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності та свідків, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Надані до суду матеріали не містять: 1) відсутні письмові пояснення особи по суті адміністративного правопорушення або відомості про відмову від надання пояснень; 2) до протоколу не долучено акту перевірки від 29.12.2017 № 2977/22-01-14-010/00447681.

Згідно абз. 2 п.12 постанови Пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ №11 від 17.10.2014 року «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.

Виявлені недоліки позбавляють суд можливості всебічно і повно з’ясувати обставини справи у точній відповідності із законом.

Таким чином, враховуючи викладене, матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП слід направити до Головного управління ДФС у Хмельницькій області для належного оформлення та подальшого направлення до суду в межах строків накладення адміністративного стягнення.

На підставі наведеного, керуючись ст. 245, ст. 252, ст. 256, ст. 278, ст. 280 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП слід направити до Головного управління ДФС у Хмельницькій області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя О.О. Потапов