
243/8398/17
3/243/4/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 січня 2018 року Суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Сидоренко І.О., при секретарі Рудь Т.В., за участю прокурора Пшеничного А.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з міжрайонного відділу № 5 Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, працюючої на посаді депутата Дмитрівської сільської ради України, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, б. 16,
за ст. 1726 ч. 1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 відповідно до ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», Закону України «Про місцеві вибори», згідно рішення Дмитрівської селищної ради Слов’янського району від 17.11.2015 року № 1-7/4 «Про підсумки виборів депутатів Дмитрівської сільської ради 7 скликання 25 жовтня 2015 року та визнання їх повноважень» була обрана депутатом Дмитрівської сільської ради Слов’янського району, і згідно п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» вона є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.
Частиною 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункту 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункту 5 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-порталі Національного агентства з питань запобігання корупції декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається національним агентством.
Верховною радою України 03.03.2017 року прийнято Закон України № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набув чинності 30.03.2017 року відповідно до якого продовжено до 01.05.2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції»подають таку декларацію вперше».
Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_2 від 02.03.2017 року № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказаних у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», співпадають з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Відповідно до інформації, розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій – офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції депутат Дмитрівської сільської ради Слов’янського району ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: 17.08.2017 року о 10 год. 45 хв.
Прокурор в судовому засіданні вважав, що провина ОСОБА_1В у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП доведена, тому просив накласти відносно неї адміністративне стягнення в розмірі 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину в інкримінованому правопорушенні визнала повністю, зазначила, що несвоєчасно подала електронну декларацію за 2016 рік, поважних причин несвоєчасного подання декларації у неї немає, щиро розкаялася.
Провина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 1726 ч. 1 КУпАП повністю підтверджується зібраними по справі доказами, а саме:
●рішенням Дмитрівської сільської ради Слов’янського району від 17.11.2015 року № 1-7/4 «Про підсумки виборів депутатів Дмитрівської сільської ради 7 скликання 25 жовтня 2015 року та визнання їх повноважень», ОСОБА_1В була обрана депутатом Дмитрівської сільської ради Слов’янського району Донецької області;
●протоколом № 340 від 18.09.2017 року про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбачене ч. 1ст. 1726 КУпАП, відповідно до якого ОСОБА_1, будучи суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме 17.08.2017 року об 10 год. 45 хв., тоді як строк подачі декларацій Законом 1975-VIII було продовжено до 01.05.2017 року;
●скрін-шотом подачі декларації ОСОБА_1, відповідно до якого ОСОБА_1 подала декларацію за 2016 ріку до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 17 серпня 2018 року.
●поясненнями ОСОБА_1, відповідно до яких вона, отримавши електронний ключ для входу до Єдиного державного реєстру декларацій, не будучи обізнаною в роботі комп’ютера, заповнила електронну декларацію 17.08.2017 року та відправила її до Реєстру приблизно о 10 год.45 хв.
Судом було встановлено, що депутат Дмитрівської сільської ради 7 скликання ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: 17.08.2017 року о 10 год. 45 хв.; подання декларації з порушенням встановленого Законом строку без поважних на те причин (під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо).
Таким чином, провина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 1726 ч. 1 КУпАП доведена у повному обсязі.
При накладенні адміністративного стягнення і його розміру, суд враховує особу ОСОБА_1, а також обставини, що пом’якшують відповідальність та її обтяжують.
Обставинами, що пом’якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, є повне визнання вини та щиросердне каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення – не встановлено.
Враховуючи вищевикладене, особу правопорушника, суд вважає, що ОСОБА_1 слід призначити покарання у вигляді штрафу на рівні 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на користь держави, що становить 1190,00 грн. Таке стягнення буде справедливим, необхідним та достатнім для її виправлення та попередження нових правопорушень.
Окрім того, в порядку ст. 40-1 КУпАП, з правопорушника ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню сума судового збору в розмірі 320,00 грн.
Керуючись ст.ст. 34, 35, 40-1, 1726 ч. 1, 245, 280, 283-284 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 1726 ч. 1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у сумі 1190 гривень (одна тисяча сто дев’яносто) на р/р 31119106700339 в банку ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код платежу 21081100, ЄДРПОУ 37803368.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у сумі 320,00 гривень на рахунок 31215256700001, стягувач: Державна судова адміністрація України, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена в судову палату по кримінальним справам Апеляційного суду Донецької області, шляхом подачі апеляційної скарги через Слов'янський міськрайонний суд протягом десяти днів, з дня її проголошення.
Строк пред'явлення виконавчого документа до виконання три місяці.
Суддя Слов'янського
міськрайонного суду ОСОБА_3