
Справа №: 343/2177/17
Провадження №: 2-а/0343/12/18
РІШЕННЯ
I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 січня 2018 року м.Долина
Долинський районний суд Iвано-Франкiвської областi в складi:
головуючого – суддi ОСОБА_1,
секретаря – Бойків В.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Долина Івано-Франківської області справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Калуського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 звернувся в суд з адміністративним позовом, в якому просив визнати протиправними дії Калуського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо невключення йому до страхового стажу, що дає право на пенсію, періоду проходження військової служби по мобілізації з 27 квітня 2015 року по 30 червня 2016 року, періоду виплати йому допомоги по безробіттю з 16 вересня 2016 року по 21 червня 2017 року, незарахування періоду участі в антитерористичній операції в кратному обчисленні та неврахування при розрахунку пенсії грошового забезпечення, яке він отримував як військовослужбовець за час проходження військової служби, зобов’язати відповідача зарахувати вищевказані періоди до страхового стажу, що дає право на пенсію, а також зарахувати до стажу періоди участі в антитерористичній операції з 15 липня 2015 року по 27 вересня 2015 року, з 17 жовтня 2015 року по 29 жовтня 2015 року та з 11 грудня 2015 року по 20 липня 2016 року в кратному обчисленні з розрахунку один місяць за три місяці, врахувати при розрахунку пенсії грошове забезпечення, яке він отримував як військовослужбовець за час проходження військової служби та призначивши пенсію з 21.06.2017 року згідно поданої заяви. Свої вимоги мотивував тим, що 21.06.2017 року він звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення». Однак, в задоволенні даної заяви відповідач відмовив, зазначивши, що його трудовий стаж складає 23 роки 5 місяців 25 днів, що є недостатнім для призначення пенсії відповідно до ст. 16 Закону України «Про пенсійне забезпечення». При цьому, з наданої йому письмової відповіді вбачається, що працівниками відповідача до його трудового стажу не враховано період військової служби по мобілізації з 27.04.2015 року по 30.06.2016 року, так як відсутні відповідні дані у системі персоніфікованого обліку. Крім того, не враховано до страхового стажу також період, коли йому виплачувалась допомога по безробіттю, а саме з 16.09.2016 року по 21.06.2017 року, хоч ці дані в системі персоніфікованого обліку у відповідача були. Крім того, з 15 липня 2015 року по 27 вересня 2015 року, з 17 жовтня 2015 року по 29 жовтня 2015 року та з 11 грудня 2015 року по 20 липня 2016 року він приймав безпосередню участь в проведенні антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей та є учасником бойових дій. Оскільки станом на час звернення йому виповнилося 57 років, а стаж роботи складав більше 25 років, то він набув право на призначення дострокової пенсії за віком відповідно до ст. 16 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Проте відповідачем дані періоди військової служби по мобілізації взагалі не включено до страхового стажу та відповідно не враховано грошове забезпечення, яке він отримував як військовослужбовець за час проходження військової служби. Свої дії відповідач обґрунтовує тим, що в системі персоніфікованого обліку відсутні відомості про сплату страхових внесків за період з 27.04.2015 року по 30.06.2016 року. Вважає, що такі дії відповідача суперечать чинному законодавству та є неправомірними, що стало причиною для звернення до суду з даним позовом.
Позивач в судове засідання не з’явився, подав письмову заяву про розгляд справи в його відсутності, в якій вказав, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить позов задоволити.
Представник відповідача за довіреністю № 3580/06 від 04.05.2017 року ОСОБА_3 в судовому засіданні позов не визнала та пояснила, що вимоги позивача є безпідставними і до задоволення не підлягають, оскільки згідно індивідуальних відомостей про позивача, як про застраховану особу, в системі персоніфікованого обліку форми «ОК-5» в таблиці «відомості про стаж без сплати страхових внесків» відомості за 2015 рік взагалі відсутні, а за 2016 рік зафіксовано тривалість страхового стажу з вересня по грудень, що становить 3 місяці 16 днів. Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 № 1185 «Про реалізацію деяких положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» затверджено Порядок обчислення та сплати сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» не сплачених у період з 01.01.2004 року по 31.12.2006 року щодо осіб, які не набули (не набудуть) права на пенсію за вислугу років, згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення» осіб, звільнених з військової служби, які виявили бажання отримувати пенсію в порядку і на умовах, передбачених Законом України »Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Відповідно до п. 2 вказаного Порядку суми страхових внесків обчислюються за кожен місяць служби окремо виходячи із сум грошового забезпечення, що були нараховані особі за відповідні періоди служби. Суми страхових внесків обчислюються на підставі виданих військовими частинами, військовими комісаріатами та іншими уповноваженими на це органами довідок про нараховані суми грошового забезпечення за формою, що встановлюється правлінням Пенсійного фонду України. 08.06.2007 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 857-V від 03.04.2007 року. Зокрема, ст. 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» доповнено п.17, а саме: військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової служби), особи рядового і начальницького складу підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню. За таких осіб страхувальники повинні нараховувати, обчислювати та сплачувати страхові внески до пенсійного фонду, а також подавати відповідну звітність. Періоди участі позивача ОСОБА_2 в антитерористичній операції з 15.07.2015 року по 27.09.2015 року, з 17.10.2015 року по 29.10.2015 року та з 11.12.2015 року по 20.07.2016 року немає підстав зараховувати в кратному обчисленні з розрахунку один місяць за три місяці, оскільки єдиним нормативно-правовим документом, який регулює питання обчислення кратності страхового стажу військовослужбовців та на який посилається позивач в своїй позовній заяві, є постанова Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393 з наступними змінами. Зокрема, згідно зі змінами до пункту 3, які внесено постановою КМУ від 04.06.2014 року № 232, передбачається, що до вислуги років для призначення пенсії особам, зазначеним в абзаці першому пункті 1 цієї постанови зараховується на пільгових умовах один місяць служби за три місяці час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції. В абзаці 1 пункту 1 постанови зазначено, що вона стосується осіб, яким пенсія призначається за вислугою років та відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Таким чином, відносно пенсійного забезпечення позивача даний нормативно-правовий документ не застосовується. Згідно зі ст. 16 Закону України «Про пенсійне забезпечення», право на пенсію за віком учасникам війни мають чоловіки після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років. Так як в позивача відсутній необхідний страховий стаж (25 років), а є лише 23 роки 5 місяців 25 днів, то йому правомірно було відмовлено в призначенні пенсії за віком. Відносно періоду виплати допомоги по безробіттю з 16.09.2016 року по 21.06.2017 року, то відповідно до ст. 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи зараховується період отримання допомоги по безробіттю. Запис в трудовій книжці містить виправлення та не містить інформації про період отримання допомоги по безробіттю, тому цей період позивачу також не зараховано. З наведених підстав просила в задоволенні позову ОСОБА_2 відмовити в повному обсязі.
Дослідивши та оцінивши здобуті й перевірені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що заявлений адміністративний позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного:
Згідно зі ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Стаття 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» містить перелік видів трудової діяльності, що зараховується до стажу роботи, який дає право на трудову пенсію. Пунктом «в» ч.3 даної статті передбачено, що до стажу роботи зараховується також військова служба та перебування в партизанських загонах і з’єднаннях, служба в органах державної безпеки, внутрішніх справ та Національної поліції, незалежно від місця проходження служби.
Згідно ст. 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Відповідно до ч.6 вказаної статті Закону, до військової служби віднесено, зокрема, й військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період.
У відповідності до вимог ст. 16 Закону України «Про пенсійне забезпечення», військовослужбовці, які брали участь у бойових діях, мають право на пенсію: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років.
Аналогічна норма передбачена також абз.6 п.3 Розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Отже, з вищенаведеного випливає, що для призначення позивачу ОСОБА_2 дострокової пенсії за віком згідно з приписами ст. 16 Закону України «Про пенсійне забезпечення», абзаці 6 п.3 Розділу XV «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», йому необхідні статус військовослужбовця, який брав участь у бойових діях, вік 55 років та наявний страховий стаж не менше 25 років.
Згідно з п.8 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають особи, які проходять строкову військову службу у Збройних Силах України, інших утворених відповідно до закону військових формуваннях, Службі безпеки України та службу в органах і підрозділах цивільного захисту.
Пунктом 2 ст. 14 даного Закону встановлено, що страхувальниками військовослужбовців є військові частини.
Відповідно до п.5 ч.6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення із цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.
Згідно зі ст. 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.
З системного аналізу правових норм вбачається, що час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.
Отже, виходячи з наведеного час проходження військової служби, протягом якого військовослужбовець брав участь в антитерористичній операції в особливий період, зараховується до його страхового стажу.
Відповідно до п.2.3 Наказу Міністерства оборони України № 530 від 14.08.2014 року «Про затвердження Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей» зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 20.10.2014 року № 1294/26071, при обчисленні вислуги років для призначення пенсій (крім пенсій, які призначаються з урахуванням страхового стажу) окремі періоди служби військовослужбовців зараховуються на пільгових умовах (з урахуванням вимог пунктів 2.4 та 2.5 цього розділу), зокрема: 1) один місяць служби за три місяці - час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції.
Статтею 57 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що військова служба у складі діючої армії у період бойових дій, у тому числі при виконанні інтернаціонального обов’язку, а також перебування в партизанських загонах і з’єднаннях зараховується до стажу роботи на пільгових умовах у порядку, встановленому для обчислення строків цієї служби при призначенні пенсій за вислугу років військовослужбовцям.
Згідно з п.3 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393 з наступними змінами, до вислуги років для призначення пенсії особам, зазначеним в абзаці першому пункті 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах один місяць служби за три місяці час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції.
Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_2 з 27.04.2015 року по 29.07.2016 року проходив військову службу по мобілізації на час особливого періоду, що підтверджується копією його військового квитка (а.с. 14).
Про те, що ОСОБА_2 є учасником бойових дій та має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій, свідчить його посвідчення серії УБД № 117497 від 05.04.2016 (а.с. 9).
Згідно паспорта позивача серії СС № 595297, виданого 01.09.1998 року Долинським РВ УМВС в Івано-Франківській області, він народився 25.01.21960 року, а отже під час проходження військової служби по мобілізації йому виповнилося 57 років і він набув право на призначення дострокової пенсії за віком.
Письмова заява позивача від 21.06.2017 року (а.с. 11), підтверджує, що він в цей день звернувся до Калуського об'єднаного управлінням Пенсійного фонду України Івано-Франківської області з проханням про призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення»
Листом № 289/Ш-15 від 10.08.2017 року (а.с. 12-13) Калуське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області відмовило ОСОБА_2 в призначенні пенсії, оскільки застосування періоду згідно довідки № 459 від 20.12.2016 року «Про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України» в пільговому обчисленні на даний час чинним законодавством не передбачено, а його наявний трудовий стаж становить 23 роки 5 місяців і 25 днів.
Таке рішення та дії відповідача відповідача суд вважає протиправним.
Так, згідно з довідкою № 459 від 20.12.2016 року, виданою військовою частиною – польова пошта В0577 (а.с. 23-24), ОСОБА_2 в періоди з 15.07.2015 року по 27.09.2015 року, з 17.10.2015 року по 29.10.2015 року та з 11.12.2015 року по 20.07.2016 року безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції: м.Мирноград.
Як вбачається з довідки про заробітну плату (грошове забезпечення, винагороду за цивільно-правовим договором) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням № 7936 від 07.10.2016 року (а.с. 26), ОСОБА_2, який проходив службу у військовій частині А 1519 в період часу з серпня 2015 року по липень 2016 року, виплачувалася заробітна плата, на яку нараховувалися страхові внески.
Таким чином судом встановлено, що позивач ОСОБА_2 з 27.04.2015 року по 29.07.2016 року був призваний на військову службу по мобілізації на час особливого періоду, під час якої в період часу з серпня 2015 року по липень 2016 року проходив службу у військовій частині А 1519, де отримував заробітну плату, на яку нараховувалися страхові внески, а також в періоди з 15.07.2015 року по 27.09.2015 року, з 17.10.2015 року по 29.10.2015 року та з 11.12.2015 року по 20.07.2016 року безпосередньо брав участь в антитерористичній операції.
За таких обставин період проходження ОСОБА_2 військової служби по мобілізації на час особливого періоду з 27.04.2015 року по 29.07.2016 року слід зарахувати йому до страхового стажу, що дає право на пенсію, а також зарахувати до даного стажу періоди його безпосередньої участі в антитерористичній операції з 15 липня 2015 року по 27 вересня 2015 року, з 17 жовтня 2015 року по 29 жовтня 2015 року та з 11 грудня 2015 року по 20 липня 2016 року в кратному обчисленні з розрахунку один місяць за три місяці, врахувати при розрахунку пенсії грошове забезпечення, яке він отримував як військовослужбовець за час проходження військової служби та призначити пенсію з 21.06.2017 року згідно поданої заяви.
При цьому суд вважає, що факт відсутності в індивідуальних відомостях про позивача, як про застраховану особу, в системі персоніфікованого обліку форми «ОК-5» відповідача відомостей про сплату стархових внесків за 2015-2016 роки не може бути підставою для відмови в зарахуванні цього періоду до його страхового стажу для призначенні пенсії за віком, оскільки вищеперечисленими законодавчими актами гарантовано зарахування часу проходження військової служби до такого стажу.
Одночасно суд не бере до уваги заперечення представника відповідача про те, що право на пільгове зарахування до стажу роботи періоду участі в антитерористичній операції відповідно до Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсії і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей, затвердженого постановою КМУ від 17.07.1992 року № 393, мають лише військовослужбовці звільнені з військової служби при призначенні їм пенсії за вислугою років, а отже на випадок призначення позивачу пенсії за віком ця норма не поширюється, оскільки з системного аналізу правових норм вбачається, що час перебування громадян України на військовій службі в особливий період зараховується до їх стажу роботи на пільгових умовах, а отже не залежить від виду пенсії, який їм буде призначено.
Що стосується вимоги позивача про зарахування до його страхового стажу періоду виплати допомоги по безробіттю з 16 вересня 2016 року по 21 червня 2017 року, то вона також є правомірною, виходячи з наступного.
Згідно з ч.1 ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, включається до страхового стажу.
Як вбачається з довідки № 09550021, виданої Долинською районною філією Івано-Франківського ОЦЗ 11.01.2018 року (а.с. 40), позивач ОСОБА_2 з вересня 2016 року по вересень 2017 року був зареєстрований як безробітній та отримував допомогу по безробіттю.
Таким чином, незарахування позивачу до стажу роботи періоду перебування на обліку та отримання допомоги по безробіттю в Долинській районній філії Івано-Франківського ОЦЗ з 16.09.2016 року по 21.06.2017 року є протиправним, оскільки цей період підлягає зарахуванню до страхового стажу.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що відповідач протиправно відмовив позивачу в зарахуванні до його страхового стажу, що дає право на пенсію, періоду проходження військової служби по мобілізації з 27 квітня 2015 року по 29 липня 2016 року, періоду виплати йому допомоги по безробіттю з 16 вересня 2016 року по 21 червня 2017 року, протиправно не зарахував йому періоди участі в антитерористичній операції в кратному обчисленні та не врахував при розрахунку пенсії суми грошового забезпечення, яке він отримував як військовослужбовець за час проходження військової служби, а тому позов ОСОБА_2 слід задоволити, зобов’язати відповідача зарахувати вищевказані періоди до страхового стажу позивача, що дає право на пенсію, а також зарахувати до його страхового стажу періоди його безпосередньої участі в антитерористичній операції з 15 липня 2015 року по 27 вересня 2015 року, з 17 жовтня 2015 року по 29 жовтня 2015 року та з 11 грудня 2015 року по 20 липня 2016 року в кратному обчисленні з розрахунку один місяць за три місяці, врахувати при розрахунку пенсії грошове забезпечення, яке він отримував як військовослужбовець за час проходження військової служби та призначити пенсію згідно за віком у відповідності до ст. 16 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з 21.06.2017 року згідно поданої заяви.
На підставі викладеного, ст.ст. 19,22 Конституції України, ст.ст. 16,56,57 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст.ст. 4,11,20,24, абз.6 п.3 Розділу ХV Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», ст. 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393 з наступними змінами, Наказу Міністерства оборони України № 530 від 14.08.2014 року «Про затвердження Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 20.10.2014 року № 1294/26071, керуючись ст.ст. 242-246,250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов задоволити.
Визнати визнати протиправними дії Калуського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо невключення до страхового стажу ОСОБА_2, що дає право на пенсію, періоду проходження військової служби по мобілізації з 27 квітня 2015 року по 29 липня 2016 року, періоду виплати йому допомоги по безробіттю з 16 вересня 2016 року по 21 червня 2017 року, незарахування періоду участі в антитерористичній операції в кратному обчисленні та неврахування при розрахунку пенсії грошового забезпечення, яке він отримував як військовослужбовець за час проходження військової служби.
Зобов'язати Калуське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області зарахувати ОСОБА_2 до страхового стажу, що дає право на пенсію, період проходження ним військової служби по мобілізації з 27 квітня 2015 року по 29 липня 2016 року, період виплати йому допомоги по безробіттю з 16 вересня 2016 року по 21 червня 2017 року, зарахувати йому до страхового стажу періоди безпосередньої участі в антитерористичній операції з 15 липня 2015 року по 27 вересня 2015 року, з 17 жовтня 2015 року по 29 жовтня 2015 року та з 11 грудня 2015 року по 20 липня 2016 року в кратному обчисленні з розрахунку один місяць за три місяці, врахувати при розрахунку пенсії грошове забезпечення, яке він отримував як військовослужбовець за час проходження військової служби, призначивши пенсію з 21.06.2017 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а особами, що були відсутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення – в той же строк з дня отримання копії цього рішення.
Позивач: ОСОБА_2, що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН: НОМЕР_1, паспорт серії СС номер: 595297, виданий Долинським РВ УМВС України в Івано-Франківській області 01.09.1998 року
Відповідач: Калуське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області, що знаходиться за адресою: 77304, Івано-Франківська область м.Калуш вул. Біласа і Данилишина, 2, код ЄДРПОУ 37824000.
Суддя: