
Провадження № 2/537/113/2018
Справа № 537/4715/17
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31.01.2018 року м. Кременчук
Крюківський районний суд м.Кременчука Полтавської області в складі: головуючого судді Сьорі С.І., при секретарі Яворській А.Г. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кременчуці Полтавської області цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області до фізичної особи ОСОБА_1»ї Володимирівни про стягнення надміру виплачених коштів допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги малозабезпеченим сім»ям,-
ВСТАНОВИВ:
Представник Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області звернувся до суду з позовом, відповідно до якого просить суд ухвалити рішення, яким стягнути з ОСОБА_1 надміру виплачені їй кошти допомоги на дітей одиноким матерям в розмірі 952 грн., стягнути з ОСОБА_1 надміру виплачені їй кошти допомоги малозабезпеченим сім»ям в розмірі 1200 грн. 53 коп., стягнути з ОСОБА_1 надміру виплачені їй кошти при народженні дитини в розмірі 860 грн.
Свої вимоги мотивував тим, що ОСОБА_1 перебувала на обліку в управлінні як одержувач соціальних допомог: допомоги на дітей одиноким матерям на дочку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, яка була призначена на період з 01.12.2015 року по 31.05.2016 року; допомоги при народження дитини на дочку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка була призначена на період з 01.12.2015 року по 31.08.2018 року та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім»ям, яка була призначена на період з 01.12.2015 року по 31.05.2016 року.
Листом зі служби у справах дітей виконавчого комітету Крюківської районної ради від 26.01.2016 року управління було повідомлено , що згідно рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради № 42 від 26.01.2016 року малолітня ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, відібрана від матері ОСОБА_1 та влаштована до дитячої міської лікарні м.Кременчука. Вказаним листом та листом Кременчуцького міського центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді виконавчого комітету Кременчуцької міської ради від 29.01.2016 року було запропоновано припинити виплати допомог, які відповідач отримувала в управлінні.
Розпорядженнями управління від 18.02.2016 року виплата відповідачу допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при народженні дитини, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім»ям з 01.02.2016 року було припинено, однак кошти від трьох допомог за період з 01.03.2016 року по 31.03.2016 року вже були перераховані банком на розрахунковий рахунок відповідачки.
ОСОБА_1В було направлено лист 29.09.2017 року за вих. № 03/13302 стосовно погашення переплати державних допомог в добровільному порядку з попередженням, що в разі її відмови управління змушено буде звернутись до суду, на який вона не відреагувала і не повідомила про своє рішення.
Враховуючи вищевикладене, управління змушене було звернутися до суду з даним позовом.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, хоча завчасно надіслав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності та вразі неявки відповідача в судове засідання, не заперечує проти ухвалення заочного рішення на підставі наявних у справі доказів.
Відповідач ОСОБА_1 яка належним чином повідомлена про дату, час і місце судового засідання, в судове засідання повторно не з’явилася без повідомлення причин, відзив на позовну заяву до суду не подала.
Згідно ч.1 ст.280 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з’явився в судове засідання без поважних причини або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Враховуючи викладене, а також те, що одночасно існують умови, які передбачені ч.1 ст.280 ЦПК України, суд, - постановив: провести заочний розгляд даної справи та ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів у відсутність представника позивача та відповідача.
Розглянувши справу, безпосередньо дослідивши наявні у справі докази, суд встановив наступне.
29.12.2015 року ОСОБА_1 звернулася до Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області з заявою про призначення їй державної допомоги при народженні дитини – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, державної допомоги на дитину одинокій матері та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім»ям.
Як достовірно встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1, на підставі її заяви від 29.12.2015 року, позивачем призначено державну допомогу на дитину одинокій матері на дочку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на період з 01.12.2015 року по 31.05.2016 року, державну допомогу при народженні дитини на дочку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 на період з 01.12.2015 року по 31.08.2018 року та державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім»ям на період з 01.12.2015 року по 31.05.2016 року.
Відповідно до рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області № 42 від 26.01.2016 року службою у справах дітей відібрано малолітню дитину ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, від матері ОСОБА_1, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 кімн. 78.
Згідно п.13 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім»ям з дітьми», що затверджений Постановою Кабінету Міністірв України № 1751 від 27.12.2001 року Виплата допомоги при народженні дитини припиняється у разі відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав.
Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.
Відповідно до п.36 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім»ям з дітьми», що затверджений Постановою Кабінету Міністірв України № 1751 від 27.12.2001 року виплата допомоги на дітей одиноким матерям (батькам) зупиняється у разі відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав.
Виплата допомоги припиняється або зупиняється на підставі поданих обґрунтованих пропозицій органу опіки та піклування за поданням центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або уповноваженої особи, визначеної виконавчим органом об’єднаної територіальної громади, до органу соціального захисту населення з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.
П.49 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім»ям з дітьми», що затверджений Постановою Кабінету Міністірв України № 1751 від 27.12.2001 року, суми державної допомоги сім'ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, які
впливають на призначення і виплату державної допомоги тощо),
стягуються згідно із законом.
Відповідно до п. 10 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім»ям, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 250 від 24 лютого 2003 року соціальна допомога не призначається у разі, коли: працездатні члени малозабезпеченої сім'ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги крім осіб, зокрема, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку.
Оскільки відповідачу державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім»ям було призначено з урахування того, що вона доглядає за дитиною до досягнення нею трирічного віку, то у зв»язку із відібранням дитини остання втратила право на отримання цієї допомоги.
Відповідно до п.29 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім»ям», що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 250 від 24 лютого 2003 року органи соціального захисту населення у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.
Розпорядженнями Управління соціального захисту Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області від 18.02.2016 року відповідачці ОСОБА_1 з 01.02.2016 року було припинено виплату державної допомоги на дитину одинокій матері на дочку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, державної допомоги при народженні дитини на дочку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім»ям.
29.09.2017 року за вих. № 03/13302 на адресу ОСОБА_1 направлено повідомлення про необхідність погасити переплати по державній соціальній допомозі малозабезпеченим сім»ям, допомозі на дітей одиноким матерям, допомозі при народженні дитини в сумі 1200 грн. 53 коп., 952 грн. та 860 грн. в добровільному порядку, однак вказане повідомлення відповідачем залишено без реагування.
Відповідно до ч.1-2 статті 22 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.
На підставі вище викладеного суд приходить до висновку, що позов Управління соціального захисту Крюківського району департаменту праці, соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області слід задовольнити.
Відповідно до ст..141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Оскільки при подачі позову до суду позивач звільнений від сплати судового збору, то з відповідача на користь держави необхідно стягнути судовий збір у розмірі 1762 грн.
Керуючись статтями 5, 10, 13, 19, 76, 77, 81, 133, 141, 263, 264, 265, 280, 281, 282 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області до ОСОБА_1»ї Володимирівни про стягнення надміру виплачених коштів допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги малозабезпеченим сім»ям – задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1»ї Володимирівни (ІНФОРМАЦІЯ_3, місце проживання зареєстровано за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, РНОКПП НОМЕР_1) на користь Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (39600 Полтавська область м.Кременчук вул.І.Приходтко, 90 код ЄДРПОУ 05385878) надміру виплачені кошти допомоги на дітей одиноким матерям в розмірі 952 грн. з перерахуванням коштів на р/р 35414017040901 в ГУДКС Полтавської області, МФО 831019, код ЄДРПОУ 05385878.
Стягнути з ОСОБА_1»ї Володимирівни (ІНФОРМАЦІЯ_3, місце проживання зареєстровано за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, РНОКПП НОМЕР_1) на користь Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (39600 Полтавська область м.Кременчук вул.І.Приходтко, 90 код ЄДРПОУ 05385878) надміру виплачені кошти допомоги малозабезпеченим сім»ям в розмірі 1200 грн. 53 коп. з перерахуванням коштів на р/р 35412008040901 в ГУДКС Полтавської області, МФО 831019, код ЄДРПОУ 05385878.
Стягнути з ОСОБА_1»ї Володимирівни (ІНФОРМАЦІЯ_3, місце проживання зареєстровано за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, РНОКПП НОМЕР_1) на користь Управління соціального захисту населення Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (39600 Полтавська область м.Кременчук вул.І.Приходтко, 90 код ЄДРПОУ 05385878) надміру виплачені кошти допомоги при народженні в розмірі 860 грн. з перерахуванням коштів на р/р 35414006040901 в ГУДКС Полтавської області, МФО 831019, код ЄДРПОУ 05385878.
Стягнути з ОСОБА_1»ї Володимирівни (ІНФОРМАЦІЯ_3, місце проживання зареєстровано за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, РНОКПП НОМЕР_1) на користь держави 1762 грн. судового збору.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення суду.
Повне рішення суду складено 02 лютого 2018 року.
Суддя: