Постанова № 71947880, 01.02.2018, Долинський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
01.02.2018
Номер справи
343/66/18
Номер документу
71947880
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №: 343/66/18

Провадження №: 3/0343/23/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 лютого 2018 року м. Долина

Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючої судді - Монташевич С.М.,

з участю: секретарів - Олійник М.С., Шикор Г.В.,

прокурора - Сабари Л.В.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Долинського районного суду матерiали справи, якi надiйшли вiд управління захисту економіки ДЗЕ НП України в Івано-Франківській області про притягнення до адмiнiстративної вiдповiдальностi:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідент.код. НОМЕР_1, українця, громадянина України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, урочище Річанська, 30 Долинського району Iвано-Франкiвської області, працюючого майстром лісу Вишківського лісництва ДП "Вигодське ЛГ", в минулому до адміністративної відповідальності не притягувався,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТ АНОВИВ:

ОСОБА_1 несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Правопорушення вчинене при наступних обставинах:

Відповідно до наказу директора ДП «Вигодське ЛГ» № 341-К від 17.10.2016 р. ОСОБА_1 з 18.10.2016 р. переведено на посаду майстра лісу Вишківського лісництва ДП «Вигодське ЛГ» з повною матеріальною відповідальністю та посадовим окладом відповідно до штатного розпису.

Відповідно до ст. 89 Лісового кодексу України охорону і захист лісів на території України здійснюють: державна лісова охорона, яка діє у складі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового господарства, підприємств, установ і організацій, що належать до сфери їх управління та лісова охорона інших постійних лісокористувачів і власників лісів.

На підставі вимог п. 4 ч. 1 ст. 93 Лісового кодексу України на майстра лісу ОСОБА_1 як працівника лісової охорони покладаються обов’язки щодо запобігання порушенням законодавства у сфері охорони, захисту, використання і відтворення лісів, своєчасного виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення.

Згідно посадової інструкції майстра лісу Вишківського лісництва ДП «Вигодське ЛГ», з якою ОСОБА_1 ознайомлений під особистий підпис, останній є відповідальним за санітарний стан лісів і районів знаходження обходу, охороною і захистом лісів від пожеж, самовільних рубок та інших порушень.

У своїй практичній діяльності майстер лісу зобов’язаний здійснювати охорону лісу і довіреного йому майна в обході, не допускати незаконні рубки лісу, затримувати осіб, винних у незаконній рубці, перевіряти документи на право рубки лісу, складати акти про самовільні рубки, організовувати працю робітників у своєму обході, здійснювати відпуск споживачам готової лісопродукції по відповідних документах, забезпечувати контроль за додержанням робітниками, що працюють в обході, виробничої, трудової дисципліни, правил охорони праці та техніки безпеки, нести матеріальну відповідальність за збереження лісопродукції, товарно-матеріальних цінностей.

За таких обставин, ОСОБА_1 у відповідності до підпунктів «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» - посадова особа юридичної особи публічного права.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація) за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з пунктом 2 частини 1 роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 р. № 3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975-VIII від 23.03.2017 р., продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік 09.11.2017 р. о 08:32 год. (гіперпосилання на декларацію ОСОБА_1 в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування - https://public.nazk.gov.ua/declaration/edfb72b4-0241-48e7-8fdl-la240e363c21).

Оскільки ОСОБА_1 є майстром лісу ДП «Вигодське ЛГ», тобто суб'єктом декларування, то необхідною граничною датою подання ним вищевказаної декларації є 30.04.2017 р.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, у відповідності до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних, а саме не в строк до 01.05.2017 р., подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, а фактично подав дану декларацію 09.11.2017 р. о 08:32 год., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнав та суду пояснив, що декларацію подав невчасно, оскільки не перевів її з чернетки в оригінал та не вживав заходів з метою отримання підтвердження про її направлення, так як вперше працював з системою, не знав які дії необхідно вчинити з метою її здачі.

Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтримала, просила притягнути останнього до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у вигляді 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена зібраними матеріалами справи, а саме:

- даними протоколу № 6 про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, від 09.01.2018 р., в якому викладена суть правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та в графі пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1, зазначив, що в своїх діях вини не визнає (а.с. 2-7);

- даними витягу з Єдиного Державного реєстру декларацій, в якому вказано, що декларація ОСОБА_1 була опублікована 09.11.2017 р. (а.с. 9);

- даними електронної декларації ОСОБА_1, яка подана за 2016 р. (а.с. 10-12);

- даними наказу № 89 " Про затвердження Антикорупційної програми та призначення відповідальної особи за реалізацію антикорупційної програми" від 31 березня 2017 р. (а.с. 21), з якою було ознайомлено ОСОБА_1, майстра лісу, 03.04.2017 р. (а.с. 22);

- даними розпорядження № 341к про прийняття на роботу від 17 жовтня 2016 р., в якому зазначено, що ОСОБА_1 з 18.10.2016 р. прийнято на роботу майстром лісу Вишківського лісництва ДП "Вигодське лісове господарство" (а.с. 23), яке діє на підставі статуту ДП "Вигодське лісове господарство" (а.с. 15-20);

- даними договору про повну індивідуальну матеріальну відповідальність від 28.04.2017 р., згідно якого з метою забезпечення збереженості матеріальних цінностей, які належать ДП "Вигодське лісове господарство", керівник підприємства та працівник Вишківського лісництва, який займає посаду майстра лісу, ОСОБА_1 уклали даний договір про те, що ОСОБА_1 приймає повну матеріальну відповідальність за незабезпечення збереження довірених йому підприємством матерільних цінностей, а саме заготовленої лісопродукції та інших ТМЦ (а.с. 30);

- даними посадової інструкції майстра лісу Вишківського лісництва ДП "Вигодське лісове господарство", з якою ОСОБА_1 ознайомився 15 травня 2017 року, та відповідно до якої останній, зокрема зобов'язався дотримуватися та виконувати вимоги, встановлені Антикорупційною програмою ДП "Вигодське лісове господарство" (а.с. 24-26);

- поясненнями ОСОБА_1 від 09.01.2018 р., в яких останній вказав, що в кінці лютого на початку березня 2017 року ним був виготовлений електронний ключ для подачі електронної декларації. Декалрацію за 2016 рік він заповнив на сайті НАЗК, але у зв'язку з несправністю системи його декаларація не потрапила до Публічного реєстру, а була збережена в чернетках, що він виявив в листопаді 2017 року (а.с. 33).

Згідно ч. 1 ст. 172-6 КУпАП адміністративна відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Відповідно до пп. "а" п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку.

Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Пунктом 6 Розділу XIII Прикінцеві положення Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975-VIII від 23.03.2017 р. продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.

Аналізуючи здобуті в судовому засiданнi докази, суд приходить до висновку що дії ОСОБА_1 правильно квалiфiковано за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки він несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, так як фактично подав її 09.11.2017 р., хоча повинен був подати її до 01.05.2017 р.

Накладаючи стягнення на ОСОБА_1, суд враховує характер i ступінь суспільної небезпеки вчиненого ним правопорушення та його особу, зокрема те, що він правопорушення вчинив вперше, за місцем роботи характеризується позитивно.

Обставин, які пом’якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1, суд не встановив.

З урахуванням викладеного, суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти стягнення, яке б вiдповiдало вчиненому ним правопорушенню та його особі в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адмiнiстративне правопорушення.

На підставі викладеного, Закону України «Про запобігання корупції», ст. 4 Закону України «Про судовий збір», керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, суд

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти стягнення у вигляді штрафу у розмірі п’ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п’ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави (отримувач коштів - ГУК у м. Києві; код за ЄДРПОУ - 37993783; банк отримувач - Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, МФО - 820019; рахунок отримувача № 31215256700001; код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 копійок.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови, про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначеного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 (десяти) днiв до Апеляцiйного суду Івано-Франківської області через Долинський районний суд.

Суддя: