
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
31 січня 2018 року справа №812/256/17
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого Блохіна А.А., суддів Гаврищук Т.Г., Сухарька М.Г., розглянув в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 09 листопада 2017 року (повний текст складено 10 листопада 2017 року в м. Сєвєродонецьк) у справі № 812/256/17 (суддя І інстанції - Шембелян В.С.) за позовом Публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про скасування податкового повідомлення-рішення від 14.11.2016 № 0000594000, -
В С Т А Н О В И В :
09 лютого 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" (далі за текстом - ПАТ "Луганськтепловоз", Позивач) до офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (далі за текстом - Відповідач), в якому просив визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 14.11.2016 № 0000594000 форми "ПС", яким за платежем "Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) № 14060100" про нарахування штрафних санкцій у сумі 1020,00 грн.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 09 листопада 2017 року у справі № 812/256/17 позов задоволено. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального Головного управління ДФС у Луганській області від 14.11.2016 № 0000594000 про застосування до Публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" штрафних санкції у сумі 1020,00 грн.
Відповідач не погодився з постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову суду першої інстанції через порушення норм матеріального і процесуального права та прийняти нову, якою відмовити у задоволенні позову в повному обсязі. Доводи апеляційної скарги обґрунтовані тим, що органи державної служби не входять до переліку органів, які здійснюють державний нагляд відповідно до вимог Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", а отже мораторій на проведення планових та позапланових перевірок органами уповноваженими здійснювати державний нагляд (контроль), визначений ст. 3 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" від 02.09.2014 №1669 не розповсюджується на перевірки, які уповноважений проводити фіскальний орган.
26 січня 2018 року від Відповідача надійшло клопотання про зупинення провадження та проведення чергового судового засідання в режимі відеоконференції.
Як підставу зупинення провадження у справі Відповідачем зазначено необхідность оформлення відрядження та позбавлення можливості прийняти участь в інших судових засіданнях.
Колегія суддів розглянувши дане клопотання зазначає наступне.
Статтею 236 Кодексу адміністративного судочинства України, (в редакції після 15.12.2017 року чинній на час подання та розгляду клопотання) передбачено перелік підстав зупинення провадження у справі.
Колегія суддів вивчила клопотання Відповідача, дослідила матеріали справи і дійшла висновку, що клопотання є таким, що не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідачем не наведено підстав зупинення провадження у справі, передбачених ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно ч. 1-2, 5, 7 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання. Таким чином, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов'язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Враховуючи те, що в порушення вимог ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України, копія заяви не надіслана іншим учасникам справи, суд не вбачає підстав для зупинення провадження у справі, клопотання про проведення чергового судового засідання в режимі відеоконференції задоволенню не підлягає.
За таких обставин, колегія суддів вирішила розглянути справу за суттю позовних вимог без зупинення провадження у справі та проведення розгляду справи в режимі відеоконференції.
Керуючись ст.ст. 195,236 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В :
Відмовити Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби в задоволенні клопотання про зупинення провадження та проведення чергового судового засідання в режимі відеоконференці у справі № 812/256/17 за позовом Публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про скасування податкового повідомлення-рішення від 14.11.2016 № 0000594000.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Головуючий А.А. Блохін
Судді Т.Г. Гіврищук
М.Г. Сухарьок