
Справа № 815/6937/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2018 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Завальнюка І.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі про визнання неправомірними дій та зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду із зазначеним позовом, в якому просить суд визнати протиправними дії відповідача щодо зміни базового місяця для проведення індексації пенсії з лютого 2008 р. по жовтень 2014 р.; зобов’язати відповідача продовжити нарахування та виплату сум індексації позивачу з жовтня 2014 р., безперервно з наростаючим підсумком, з урахуванням раніше нарахованих та сплачених сум, враховуючи базовим місяцем лютий 2008 р., відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-ХІІ та п.п. 5-1, 10 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.03.2003 № 1078.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що з 01.03.2006 їй призначена пенсія за віком в розмірі 87% від суми заробітної плати згідно з ст.37 Закону України «Про державну службу». При перерахунку пенсії станом на 01.02.2008 в розрахунок не була включена сума матеріальної допомоги на оздоровлення та сума матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, які входили в систему оплати праці держслужбовця та на які нараховувався збір на обов’язкове державне страхування, що підтверджено довідками ДПІ у Приморському районі м. Одеси. Судовим рішенням Київського районного суду м. Одеси УПФУ у Київському районі м. Одеси було зобов’язано здійснити перерахунок пенсії позивачу та виплату, починаючи з 01.10.2014 з урахуванням матеріальної допомоги виходячи із суми, зазначеної в довідці податкової інспекції. На виконання судового рішення органом ПФУ в грудні 2015 р. проведено донарахування пенсії з урахуванням матеріальної допомоги, виходячи з вказаної в довідці податкової інспекції 87% , однак індексація пенсії проведена була лише до жовтня 2014 р., а не з дати останнього перерахунку – 01.02.2008. У зв’язку із цим позивач звернулася 14.12.2017 до УПФУ у Київському районі м. Одеси про поновлення нарахування та виплату індексації пенсії, враховуючи базовий місяць лютий 2008 р. згідно з п.5-1 Порядку проведення індексації. У відповідь орган ПФУ зазначив, що базовим місяцем нарахування індексації є жовтень 2014 р., оскільки розмір пенсії після перерахунку за рішенням суду підвищився з 01.10.2014, і поточна індексація не нараховується, так як базовим є місяць, в якому відбулося підвищення пенсії. Крім того, раніше був змінений базовий місяць з лютого 2008 р. на жовтень 2009 р. – місяць, з якого була перерахована пенсії згідно постанови Київського районного суду м. Одеси від 15.06.2010 № 2-а-277/10, якою суд зобов’язав УПФУ в Київському районі м. Одеси перерахувати пенсію позивачу з урахуванням вже встановленої надбавки за вислугу років в розмірі 40%. Позивач вважає позицію органу ПФУ необґрунтованою, оскільки суди не зобов’язували перераховувати індексацію пенсії позивача, а тільки врахувати для перерахунку пенсії суму матеріальної допомоги в розмірі 87%, виходячи з суми, вказаної в довідці податкової інспекції. Так, виконання органом ПФУ судових рішень не є підвищенням розміру пенсії у розумінні п.5.1 Порядку, а місяць перерахунку пенсії згідно судових рішень не може бути підставою для зміни базового місяця для проведення індексації, так як підвищення пенсії позивача з 01.10.2014 було не у зв’язку з вимогами законодавства про черговий перерахунок, а внаслідок виправлення в судовому порядку допущених органом ПФУ помилок при перерахунку пенсії станом на 01.02.2008. Отже зміна базового місяця для нарахування індексації з лютого 2008 р. на жовтень 2014 р. є протиправною.
Ухвалою судді від 11.01.2018 відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні).
24.01.2018 від Центрального ОУПФ України в м. Одесі до суду надійшов відзив на адміністративний позов, відповідно до якого станом на 01.01.2015 (після перерахунку пенсії згідно судового рішення) позивачу нараховано пенсію в розмірі 7591,09 грн. згідно з Законом України «Про державну службу» та з урахуванням довідок ДПІ у Приморському районі м. Одеси від 14.03.2008 № 12870/г/05-026 та від 26.08.2014 № 29598/г/15-53-05-026. Базою оподаткування в 2015 р. є суми пенсії або щомісячного довічного грошового утримання в частині, що перевищує 3654 грн. на місяць. Отже з пенсії позивача в сумі 7591,09 грн. утримувалось 649,62 грн.: ПДФ - 590,56 грн. ((7591,09 – 3654) х 15%) ВЗ – 59,06 ((7591,09 – 3654) х 1,5%). Отже розмір пенсії позивача складає 6941,47 грн. (7591,09 – 649,62). Станом на 16.12.2015 пенсію позивач отримала в розмірі 53803,37 грн. в т.ч. за грудень 2015 р. – 6941,47 грн. та доплата по перерахунку за рішенням суму в розмірі 46861,90 грн. Додатково станом на 01.11.2015 позивачу нараховано пенсію в розмірі 3408,75 грн. + поточну індексацію в розмірі 368,21 грн. Загальна сума пенсійної виплати склала 3805,36 грн. (3201,42 + 368,21). Базовий місяць при обчисленні індексу споживчих цін і індексація грошових доходів громадян – жовтень 2014 р. Стосовно вимог позивача щодо індексації пенсії, то відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078, право на індексацію грошових доходів набувається в разі перевищення індексом споживчих цін порога індексації, встановленого в розмірі 101%. Згідно з Порядком індексація до пенсії позивача за жовтень 2014 р. не нараховується. В січні 2017 р. на виконання постанови Київського районного суду м. Одеси від 08.12.2016 по справі № 520/14463/16-а позивачу перераховано пенсію за нормами Закону України «Про державну службу» з 01.10.2016 відповідно до заяви позивача від 17.01.2017. Станом на 01.01.2017 пенсію нараховано в розмірі 12968,44 грн. До виплати в лютому 2017 р. буде нараховано виплату пенсії за нормами Закону України «Про державну службу» в загальному розмірі 20186,73 грн., де 10740 грн. сума пенсії за лютий 2017 р., та борг по перерахунку з 01.10.2016 по 31.01.2017 в сумі 9446,73 грн. Станом на 26.03.2017 позивачу нараховано пенсію в розмірі 7591,09 грн. Перерахунок за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за матеріалами пенсійної справи позивача не проводився, тому позивач продовжує отримувати пенсію за віком згідно з Законом України «Про державну службу» в розмірі, встановленому після виконання постанови Одеського апеляційного адміністративного суду станом на 26.03.2017 в сумі 7591,09 грн. (87% від заробітної плати 8725,39 грн.).
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість адміністративного позову та наявність підстав для його задоволення.
З огляду на матеріали справи, ОСОБА_1 проходила службу на посаді головного податкового ревізора інспектора ІІ рангу у ДПІ у Приморському районі м. Одеси.
Наказом начальника ДПІ у Приморському районі м. Одеси від 28 лютого 2006 року була звільнена з посади у зв'язку з виходом на пенсію та УПФУ у Київському районі м. Одеси призначена пенсія відповідно до Закону України «Про державну службу», виходячи з розміру 87% від заробітної плати.
Проте при призначенні пенсії та розрахунку її розміру у складі заробітної плати органом ПФУ не були враховані інші виплати, зокрема, матеріальна допомога.
Рішенням УПФУ у Київському районі м. Одеси від 21.10.2014 №5969 відмовлено ОСОБА_2 у перерахунку пенсії з урахуванням інших виплат (матеріальної допомоги).
Постановою Київського районного суду м. Одеси від 04.06.2015 по справі № 520/14631/14-а, залишеною без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 05.11.2015, визнано протиправним та скасовано рішення Управління пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси від 21.10.2014 № 5969 про відмову у призначенні (перерахунку) ОСОБА_2 пенсії з 01.10.2014 у розмірі 87% матеріальної допомоги, на підставі довідки Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області від 26.08.2014 за №29598/Г/15-53-05-026; зобов’язано Управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси здійснити ОСОБА_2 перерахунок її пенсії з 01.10.2014, з урахуванням інших видів виплат (матеріальної допомоги), відповідно до Закону України «Про держану службу», у розмірі 87% із суми матеріальної допомоги 4807,29 грн., згідно з довідкою Державної податкової інспекції у Приморському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області від 26.08.2014 №29598/Г/15-53-05-026, яка є додатком до довідки Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси від 14.03.2008 №12870/г/05-026, з урахуванням при обчисленні загальної суми пенсії вже встановленої надбавки за вислугу років в розмірі 40%, згідно постанови Київського районного суду м. Одеси від 15.06.2010 по справі №2-а-277/10.
Вирішуючи спір, суди обох інстанцій виходили з наступного.
Відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» (в редакції, чинній на момент призначення пенсії) на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
Згідно із ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Статтею 2 вказаного Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
Частиною 2 статті 33 Закону України «Про державну службу» передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Отже матеріальна допомога, зокрема на оздоровлення та допомога для вирішення соціально-побутових, входить до системи оплати праці державного службовця.
Статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» визначено, що до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Відповідно до ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема, до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно із зазначеним Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Таким чином, для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які нараховано збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
За даними Довідки ДПІ у Приморському районі м. Одеси від 26.08.2014 року №29598/Г/15-53-05-026 про заробітну плату, яка подається для перерахунку пенсії, до складу заробітної плати ОСОБА_2, зокрема, входять інші виплати (винагорода за вислугу років, матеріальна допомога на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань), на які нараховано страхові внески на загальнообов'язкове пенсійне страхування, а з 2011 року - єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Оскільки отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції про неправомірність рішення Управління про відмову у проведенні позивачу перерахунку пенсії з урахуванням інших виплат, що є безумовною підставою для скасування рішення суб'єкта владних повноважень та зобов'язання Управління провести оспорюваний перерахунок в судовому порядку.
При цьому доводи органу ПФУ про те, що матеріальна допомога, на які нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, однак які не включаються до складу заробітної плати державного службовця, не враховуються при обчисленні розміру його пенсії, є наслідком порушення правил застосування норм права: перевагу було надано положенням Закону України «Про державну службу» та Закону України «Про оплату праці», які щодо спірних відносин є загальними, у той же час перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, за наведених обставин - стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та стаття 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
На підставі викладеного та врахувавши правову позицію Верховного Суду України в рішенні по справі № 21-125а13 від 14.05.2013, суди обох інстанцій дійшли висновку про те, що отримувані застрахованою особою суми виплат, зокрема, таких як матеріальна допомога, з яких фактично були нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, мають враховуватись для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
На виконання вищевказаних судових рішень позивачу проведено донарахування пенсії (виправлена помилка, допущена при перерахунку пенсії станом на 01.02.2008) з урахуванням матеріальної допомоги, виходячи із суми, вказаної в довідці ДПІ у Приморському районі м. Одеси, в розмірі 87% (перерахунок проведений в грудні 2015 р.), але індексація проведена до жовтня 2014 р., а не з дати останнього перерахунку (01.01.2008) наростаючим підсумком і безперервно, яка вже проводилась, була нарахована та щомісячно отримувалась позивачем (до зміни базового місяця).
Станом на 01.01.2017 пенсію нараховано позивачу в сумі 12968,44 грн., де 14906,25 грн. – заробітна плата для обчислення пенсії; 1723 грн. – посадовий оклад; 120 грн. – надбавка за ранг (радник податкової служби ІІ рангу); 737,20 грн. – набавка за вислугу років 40%; 3349,51 грн. – премія; 1290,10 грн. – надбавка за високі досягнення у праці; 7686,44 грн. – інші виплати.
Станом 26.03.2017 позивачу нараховано пенсію в розмірі 7591,09 грн., де: 8725,39 грн. – заробітна плата для обчислення пенсії; 1202 грн. – посадовий оклад; 120 грн. – надбавка за ранг (радник податкової служби ІІ рангу); 528,80 грн. – надбавка за вислугу років 40%; 1141,90 грн. – премія; 925,40 грн. – надбавка за високі досягнення у праці; 4807,29 грн.; 4807,29 грн. – інші виплати. Розмір пенсії позивача з травня 2017 р. – 7591,09 грн.
14.12.2017 ОСОБА_1 звернулась із заявою до Центрального ОУПФУ в м. Одесі про поновлення нарахування та виплату індексації пенсії, враховуючи базовим місяцем лютий 2008 р. згідно п.5-1 Порядку проведення індексації.
Листом від 27.12.2017 № 572/Г-01 Центральне ОУПФУ в м. Одесі надало відповідь ОСОБА_1, згідно якої базовий місяць для нарахування індексації – жовтень 2014 р., так як розмір пенсії позивача після перерахунку за рішенням суду підвищився з 01.01.2014, то поточна індексація не нараховується, оскільки п.5 Порядку індексації визначає базовим місяць, в якому відбулося підвищення пенсії.
Оцінивши належність, допустимість, достовірність наданих сторонами доказів, а також достатність та взаємний зв'язок у їх сукупності, суд вважає зазначену відповідь Центрального ОУПФУ в м. Одесі необґрунтованою, а позовні вимоги підлягаючими задоволенню у зв’язку з наступним.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» (далі - Закон) індексації підлягають грошові доходи громадян одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, пенсії.
Відповідно до цього Закону, базовим місяцем для індексації пенсії є місяць призначення (перерахунку) пенсії, а також в разі підвищення пенсії в розмірі, який би перевищував суму індексації за умови її проведення відповідно до Закону.
Згідно статті 4 вказаного Закону індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотка. Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться з наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону. Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації зазначений у частині першій цієї статті.
Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.
Відповідно до ст. 6 Закону у разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону, у встановленому законом порядку здійснюється перегляд розмірів: заробітної плати, пенсій, державної соціальної допомоги, стипендій, що виплачуються студентам державних та комунальних вищих навчальних закладів.
З метою реалізації вказаного Закону Кабінетом Міністрів України постановою від 17.03.2003 № 1078 затверджений Порядок проведення індексації грошових доходів населення, яким визначені правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення (далі - Порядок).
Положеннями п. 1.1 Порядку передбачено, що обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення проводиться наростаючим підсумком починаючи з березня 2003 року, тобто на дату виходу позивачки на пенсію індексація грошових доходів населення, в тому числі і пенсії, вже проводилася згідно законодавства наростаючим підсумком і безперервно (до зміни базового місяця).
При цьому, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації пенсій особам, які набули право на її призначення, здійснюється починаючи з місяця, в якому їх призначено (п. 10-1 Порядку).
Як видно з матеріалів справи, перерахунок пенсії у позивачки пов'язаний з невірним її нарахуванням (без урахування сум матеріальної допомоги на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати), тому посилання Управління на правомірність зміни базового місяця, у зв'язку із перерахунком пенсії на підставі судового рішення є необґрунтованим, оскільки такий перерахунок здійснювався не в розумінні перерахунку пенсії, у зв'язку з вимогами законодавства про черговий такий перерахунок, а через неврахування Пенсійним фондом при призначенні позивачці пенсії всіх складових заробітної плати для її розрахунку.
Аналізуючи вищевикладені норми, суд приходить до висновку, що при виконанні судового рішення відповідачем відбулося усунення допущених Управлінням при обчисленні пенсії позивачки помилок, а не підвищення розміру пенсії відповідно до п. 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення.
Таким чином, здійснення Управлінням перерахунку пенсії на виконання рішення суду не може слугувати підставою для здійснення нового нарахування споживчих цін для проведення індексації у зв'язку із зростанням доходів громадян, без перегляду їх мінімального розміру, оскільки фактично збільшення доходів позивача в контексті приписів законодавства про порядок підвищення пенсійного забезпечення та індексацію доходів громадян не відбулось.
Перерахунок пенсії на підставі судового рішення є відновленням порушеного права ОСОБА_1 на отримання належної до виплати пенсії особи з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань та індексації, а відтак не є достатньою та необхідною правовою підставою для зміни базового місяця для проведення індексації пенсії. А тому дії відповідача під час перерахунку ОСОБА_1 пенсії за рішенням суду з підстав неправильного нарахуванням, внаслідок якого був змінений базовий місяць для нарахування (з лютого 2008 р. на жовтень 2014 р. згідно постанови Київського районного суду м. Одеси від 04.06.2015 № 520/14631/14а; з лютого 2008 р. на жовтень 2009 р. – згідно постанови Київського районного суду м. Одеси від 15.06.2010 № 2-а-277/10), є неправомірними, оскільки суперечать нормам діючого законодавства, порушують конституційні права позивача на збільшений розмір пенсії, передбачені ст. ст. 62, 64 Конституції України.
Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 19.10.2017 у справі за N К/800/48152/15.
Так, згідно з ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Вирішуючи спір, суд також враховує, що орган влади зобов’язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень (див. рішення у справі “Суомінен проти Фінляндії” (Suominen v. Finland), № 37801/97, п. 36, від 1 липня 2003 року).
Однак відповідачем не наведено жодних доводів проти адміністративного позову та не доведено правомірності зміни базового місяця індексації, що на переконання суду, суперечить вищевикладеному та п. 1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення. У відзиві фактично відсутні адекватні відповіді на доречні та важливі аргументи позивача, однак при цьому зазначається про відсутність підстав для задоволення позову.
Рішення про зобов'язання відповідача вчинити певні суд приймає у справах, де відповідач допустив неправомірну бездіяльність за умови обов’язку вчинити певну дію. В цьому випадку суд повинен зазначити, яку саме дію повинен вчинити відповідач, але не може втручатися в його компетенцію.
На підставі викладеного суд вважає, що Центральне ОУПФУ в м. Одесі повинно продовжити нарахування та виплату сум індексації позивачу з жовтня 2014 р., безперервно з наростаючим підсумком, з урахуванням раніше нарахованих та сплачених сум, враховуючи базовий місяць лютий 2008 р., відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-ХІІ та п.п. 5-1, 10 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.03.2003 № 1078.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа
Беручи до уваги сплачений позивачем судовий збір в розмірі 640 грн., позивачу у відповідності до ч.1 ст.139 КАС України належить присудити за рахунок суб'єкта владних повноважень понесені нею судові витрати.
Керуючись ст.ст. 139, 242-246, 263 КАС України, суд
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (65049, АДРЕСА_1) до Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі (65121, м. Одеса, вул. Ільфа і Петрова, 4-А) про визнання неправомірними дій та зобов’язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправними дії Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі щодо зміни базового місяця для проведення індексації пенсії ОСОБА_1 з лютого 2008 р. по жовтень 2014 р.
Зобов’язати Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі продовжити нарахування та виплату сум індексації ОСОБА_1 з жовтня 2014 р. безперервно з наростаючим підсумком, з урахуванням раніше нарахованих та сплачених сум, враховуючи базовим місяцем лютий 2008 р., відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-ХІІ та п.п. 5-1, 10 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.03.2003 № 1078.
Стягнути з бюджетний асигнувань Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі (65121, м. Одеса, вул. Ільфа і Петрова, 4а; 41248812) на користь ОСОБА_1 (65049, АДРЕСА_1; НОМЕР_1) судові витрати у розмірі 640 грн. (шістсот сорок грн.).
Рішення суду набирає законної сили в порядку ст.255 КАС України.
Рішення може бути оскаржене до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Суддя І.В. Завальнюк
.