
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 січня 2018 р. № 814/1844/17 м. Миколаїв
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Гордієнко Т. О. розглянула у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом:Товариства з обмеженою відповідальністю "Прок-М", вул. Садова, 1/2, м. Миколаїв, 54001 до відповідача:Головного управління ДФС у Миколаївській області, вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001 про:визнання протиправним та скасування податкове повідомлення-рішення від 16.08.2017р. № 0023321201/38693726 в частині,ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління ДФС у Миколаївській області від 16.08.2017 № 0023321201/38693726 в частині, що стосується періоду з 26.10.2015 року по 04.12.2017 року.
Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що податкове повідомлення-рішення за період з 01.10.2015 по 31.12.2015 є протиправним, оскільки порядок застосування штрафних санкцій, передбачених ст.120-1 ПК України, повинен бути затвердженим центральним органом виконавчої влади, але такий порядок не був розроблений, тому відсутній механізм застосування штрафних санкцій.
Відповідач проти позову заперечує, просить відмовити у позові, оскільки податкове повідомлення-рішення прийнято правомірно, в зв’язку з тим, що позивач допустив порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних у строки, передбачені Податковим кодексом України.
Представник позивача 31.01.2018 надав суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч.9 ст.205 КАС України, суд перейшов до розгляду справи в порядку письмового провадження. Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (ч. 5 ст. 250 КАС України).
Дослідив докази, суд дійшов висновку:
Актом про результати камеральної перевірки щодо своєчасності реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ «Прок-М» за період виписки жовтень - грудень 2015, січень-листопад 2016 року встановлено, що на порушення п.201.10 ст.201 розділу 5 ПК України ТОВ «Прок-М» несвоєчасно зареєстровано податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних: з порушенням терміну реєстрації до 15 календарних днів на суму ПДВ 178701,70 грн., з порушенням терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів на суму ПДВ 19048,67 грн., з порушенням терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів на суму ПДВ 2967,47 грн., з порушенням терміну реєстрації від 31 до 365 календарних днів на суму ПДВ 6997,26 грн.
На підставі даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість встановлено порушення граничного терміну реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям-платникам податку на додану вартість, а саме податкові накладні у період з 01.10.2015 по 31.12.2015 року у кількості 61 зареєстровані з порушенням термінів реєстрації до 15 днів.
На підставі акта перевірки відповідачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0023321201/38693726 від 16.08.2017, яким до позивача застосовано штраф: 10 % за затримку реєстрації податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 178701,70 грн. в сумі 17870,17 грн.; 20 % за затримку реєстрації податкових накладних від 16 до 30 календарних днів на суму ПДВ 19048,67 грн. в сумі 3809,73 коп., 30 % за затримку реєстрації податкових накладних від 31 до 60 календарних днів на суму ПДВ 2967,47 грн. в сумі 890,25 коп., 40 % за затримку реєстрації податкових накладних від 61 і більше календарних днів на суму ПДВ 6997,26 грн. в сумі 2798,91 коп., загальна сума штрафу становить 25369,06 грн.
Відповідно до п.120-1.1. ст.120-1 ПК України (в редакції, чинній на момент виникнення правовідносин) порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів.
Порядок застосування штрафних санкцій, передбачених цією статтею, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (п. 120-1.3).
Позивач обґрунтовує часткову протиправність спірного рішення тим, що порядок, передбачений вищезазначеною статтею, не був прийнятий, що унеможливлює застосування штрафу за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в ЄРПН.
Суд не погоджується з позицією позивача з оглядом на таке:
Податковим Кодексом України (ст.120-1) (в редакції, чинній на момент виникнення правовідносин) була передбачена відповідальність платника податків за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в ЄРПН. Позивач не заперечує, що він зареєстрував податкові накладні в порушення строків, передбачених Податковим кодексом України.
Наявність або відсутність Порядку про застосування штрафних санкцій, передбачених цією статтею (який був би підзаконним нормативним актом), ніяким чином не може змінити, відмінити або скасувати норму Податкового кодексу України (який має вищу юридичну силу), якою передбачена відповідальність за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних.
Допущена бездіяльність центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, на яку Кодексом було покладено обов’язок прийняти Порядок, не може вплинути на чинність норми про застосування штрафу на підставі ст.120-1 ПК України та зборонити її застосовувати.
Таким чином, податкове повідомлення-рішення прийнято відповідно до норм Податкового кодексу України та скасуванню не підлягає.
Судові витрати розподіляються відповідно до ст.139 КАС України покладаються на позивача.
Керуючись ст. 2, 19, 139, 194, 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Прок-М" (вул. Садова, 1/2, м. Миколаїв, 54001, ідентифікаційний код 38693726) до Головного управління ДФС у Миколаївській області (вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001, ідентифікаційний код 39394277) визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 16.08.2017р. № 0023321201/38693726 в частині, що стосується періоду з 26.10.2015 року по 04.12.2017 року відмовити.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Строк на апеляційне оскарження рішення суду – 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження – 30 днів з дня складання повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається в порядку та строки, визначені ст.ст. 295-297 КАС України і п. 15.5 Перехідних положень КАС України.
Суддя Т. О. Гордієнко