Рішення № 71933416, 29.01.2018, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.01.2018
Номер справи
п/811/1403/17
Номер документу
71933416
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2018 року м. Кропивницький Справа № П/811/1403/17

Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Притули К.М.,

за участю секретаря: Потєхіної І.В.

представника позивача: ОСОБА_1

представника відповідача: ОСОБА_2, ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державного підприємства "Кіровоградський комбінат хлібопродуктів № 2" Державного агентства резерву України до Головного управління ДФС у Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство "Кіровоградський комбінат хлібопродуктів № 2" Державного агентства резерву України звернулось до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом в якому просить визнати протиправним та скасувати Рішення № 00001614304 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 20 червня 2017 року, в частині нарахування штрафної санкції згідно п.3 розділу VII інструкції № 449 по ЄСВ на суму 31835,47 грн.

В обґрунтування заявлених позовних вимог, позивач зазначив що Головним управлінням ДФС у Кіровоградській області було проведено документальну планову виїзну перевірку державного підприємства «Кіровоградський комбінат хлібопродуктів №2» (код за ЄДРПОУ 00951862) з питань правильності обчислення, нарахування, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб за період з 01.01.2014 року по 31.12.2016 року, дотримання законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 року по 31.12.2016 року, внаслідок чого було складено акт від 25.05.2017 року № 7/11-28-13-04/00951862.

На підставі проведеної перевірки, позивачем отримано Рішення № 00001614304 від 20.06.2017 року про застосування штрафних санкцій.

Позивач вважає, що висновки Акта перевірки є необґрунтованими, а спірне рішення являється неправомірним та підлягає скасуванню.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав в повному обсязі та зазначив, що прийняття оскаржуваного рішення обумовлено порушенням податкового законодавства, що виявлені під час перевірки, а тому є правомірним та не підлягає скасуванню.

Заслухавши думку сторін та розглянувши подані позивачем і відповідачем документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Посадовими особами відповідача було проведено документальну планову виїзну перевірку державного підприємства «Кіровоградський комбінат хлібопродуктів №2» (код за ЄДРПОУ 00951862) з питань правильності обчислення, нарахування, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб за період з 01.01.2014 року по 31.12.2016 року, дотримання законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 року по 31.12.2016 року (а.с. 24-31).

В акті № 7/11-28-13-04/00951862 від 25.05.2017 року зазначено, що перевіркою зокрема встановлено порушення п.5 ст.8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», внаслідок чого занижено єдиний внесок в вересні 2013 року на загальну суму 320096,74 грн. та в 2015 році на суму 5008,59 грн. в т.ч.: за січень – 4351,66 грн., лютий – 480,49 грн., березень – 23,38 грн. та квітень – 153,06 грн., в наслідок чого нарахована штрафна санкція в сумі - 37162,19 грн.

На підставі висновків, викладених в акті перевірки податковим органом прийнято Рішення № 00001614304 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 20 червня 2017 року, в частині нарахування штрафної санкції згідно п.3 розділу VII інструкції № 449 по ЄСВ на суму 31835,47 грн. (а.с. 37).

Не погодившись з вищезазначеним рішенням, державним підприємством "Кіровоградський комбінат хлібопродуктів № 2" Державного агентства резерву України було подано скаргу до Державної фіскальної служби України № 04/484/ від 30.06.2017 року (а.с.39-40).

Державною фіскальною службою України 01.08.2017 року прийнято рішення про результати розгляду скарги, відповідно до якого Рішення № 00001614304 від 20.06.2017 року про застосування штрафних санкцій залишено без змін, а скаргу ДП «Кіровоградський КХП №2» від 30.06.2017 року № 04/484 – без задоволення (а.с. 41-42).

Судом встановлено, що також не заперечувалось представником позивача, що державним підприємством "Кіровоградський комбінат хлібопродуктів № 2" Державного агенства резерву України 11.10.2013 р. в 13 год. 12 хв. подано звіт про нараховану заробітну плату (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за вересень 2013 року (№ реєстрації звіту в Реєстрі застрахованих осіб: 188948). Проте підприємством до закінчення граничного терміну подання звітності по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування 14.10.2013 р. о 14 год. 22 хв. (№ реєстрації звіту в Реєстрі застрахованих осіб: 247071) був поданий „скасовуючий" звіт лише з таблицею 5 „Відомості про трудові відносини осіб", яким автоматично скасовано попередній звіт. 14.10.2013 р. о 14 год. 42 хв. підприємством подано ще один звіт (№ реєстрації звіту в Реєстрі застрахованих осіб: 247005) був поданий „додатковий" звіт лише з таблицею 5 „Відомості про трудові відносини осіб".

Суд зазначає, що при поданні Звіту страхувальниками до органів доходів і зборів вони керуються Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим Наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 та зареєстрованої в Мін'юсті України 23.04.2015 №460/26905 (далі - Порядок №435).

Відповідно до пункту 1 розділу III Порядку № 435, страхувальники, крім зазначених у пунктах 5, 6 цього розділу, а також страхувальники, зазначені у пунктах 2, 4 цього розділу, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФО - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), у частині подання Звіту за таких осіб, зобов'язані формувати та подавати до органів доходів і зборів Звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду.

Звітним періодом є календарний місяць.

Згідно з п.1 розділу V Порядку № 435, у разі виявлення помилки у Звіті до закінчення строку подання цього Звіту страхувальник повторно формує та подає Звіт у повному обсязі до органу доходів і зборів за місцем обліку.

Чинним вважається останній електронний або паперовий Звіт, поданий страхувальником до закінчення строків подання звітності, визначених цим Порядком.

Якщо страхувальником до закінчення строку подання Звіту подаються за поточний звітний період лише окремі таблиці Звіту із зазначенням типу форми «скасовуюча», «додаткова», цей Звіт не вважається Звітом і вважається таким, що не подавався.

Отже, враховуючи те, що позивачем 14.10.2013 р. подано „додатковий" звіт (№ реєстрації звіту в Реєстрі застрахованих осіб: 247005) звіт лише з таблицею 5 „Відомості про трудові відносини осіб". В результаті цього, в картці особового рахунку з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування нарахування єдиного внеску за вересень 2013 року відсутнє.

Відповідно до п.2 розділу VI Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07.05.2015 №508/26953, у разі виявлення платником своєчасно не нарахованих сум єдиного внеску, такі платники зобов'язані самостійно обчислити ці внески, відобразити у звітності, що подається платником до органів доходів і зборів, та сплатити їх.

Судом встановлено, що в розділі 6 звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за лютий 2014 року було відображено донарахування заробітної плати та лікарняних працівникам підприємства за вересень 2013 року на загальну суму 320096,74 грн. cума нарахування єдиного внеску на донарахований фонд оплати праці становить 127341,86 грн. в т.ч.: - 37,77% в сумі 109486,15 грн., - 8.41% в сумі 1202,47 грн., - 34,7% в сумі 1786,22грн., - 33,2% в сумі 3577,32 грн. та сума утриманого єдиного внеску з донарахованого фонду оплати праці становить 11289,70 грн. в т.ч.: 3,6%о - 10927,98 грн., 2,6% - 133,84 грн., 2% - 227,88 грн. (код типу нарахувань -« 2»).

Судом встановлено, що за допущене порушення п.3 ч.11 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №2464-УІ від 08.07.2010р. із змінами та доповненнями, передбачено застосування штрафної санкції в розмірі 5% за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму.

Тобто, до державного підприємства "Кіровоградський комбінат хлібопродуктів № 2" Державного агенства резерву України застосовані фінансові санкції за період з жовтня 2013 року по лютий 2014 року.

Також, суд не погоджується з доводами позивача в частині того, що Головним управлінням Державної фіскальної служби у Кіровоградській області було пропущено строк визначення грошового зобов'язання для підприємства, оскільки податкові дані стосовно не нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування були подані в лютому 2014 року, тому строк визначення грошового зобов'язання щодо вказаного податкового зобов'язання минув в лютому 2017 року.

Суд зазначає, що відповідно до ч.16 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд зазначає, що відповідачем доведено правомірність прийнятого Рішення № 00001614304 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 20 червня 2017 року, в частині нарахування штрафної санкції згідно п.3 розділу VII інструкції № 449 по ЄСВ на суму 31835,47 грн.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що в задоволенні позовних вимог необхідно відмовити в повному обсязі.

Керуючись ст.,ст. 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255 КАС України, суд, -

В и р і ш и в

В задоволенні адміністративного позову державного підприємства "Кіровоградський комбінат хлібопродуктів № 2" Державного агентства резерву України (код ЄДРПОУ 00951862, адреса: 25014, м. Кропивницький, просп. Інженерів, 2) до Головного управління ДФС у Кіровоградській області ( код ЄДРПОУ 39393501, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55) про визнання протиправним та скасування рішення – відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Кіровоградський окружний адміністративний суд.

Дата складання та підписання рішення в повному обсязі 31 січня 2018 року.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду ОСОБА_4