Рішення № 71932774, 23.01.2018, Придніпровський районний суд м. Черкас

Дата ухвалення
23.01.2018
Номер справи
711/2721/17
Номер документу
71932774
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 711/2721/17

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 січня 2018 року м. Черкаси

Придніпровський районний суд м. Черкаси в складі:

головуючого – судді: Позарецької С.М.,

при секретарі: Семиволос І.М.,

за участю позивача ОСОБА_1

представника позивача

адвоката ОСОБА_2

представника відповідачів

за довіреністю ОСОБА_3, ОСОБА_4

представника третьої особи

за довіреністю ОСОБА_5,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси адміністративну справу за позовом Об»єднання співвласників багатоквартирного будинку «Пацаєва 20, 22, 24» до ОСОБА_6 соціальної політики Черкаської міської ради, третя особа: Комунальне підприємство «Придніпровська служба утримання будинків» Черкаської міської ради про визнання відмови протиправною, зобов»язання вчинити певні дії, -

в с т а н о в и в :

Позивач ОСББ «Пацаєва, 20, 22, 24» в особі голови правління ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом (в остаточній редакції від 20.11.2017р.) до ОСОБА_6 соціальної політики ЧМР про визнання відмови протиправною, зобов»язання вчинити певні дії. Свої позовні вимоги мотивує тим, що співвласниками багатоквартирних будинків по вул. Пацаєва, 20, 22, 24 в м. Черкаси 12.05.2016р. прийнято рішення про створення ОСББ, що оформлене протоколом установчих зборів. 15.06.2016р. здійснено реєстрацію ОСББ (код 40573487).

04.07.2016р. протоколом №2 зборів співвласників багатоквартирних будинків ОСББ «Пацаєва, 20, 22, 24» виначено порядок самостійного управління багатоквартирним будинком по вул. Пацаєва, 20, вул. Пацаєва, 22, по вул. Пацаєва, 24. Тобто прийнято будинки в самостійне управління ОСББ, тому саме з цього моменту позивач вважає, що субсидія підлягає відшкодуванню, оскільки дане рішення, прийняте на загальних зборах , виражає волю та право співвласників будинків на самоуправління, закріплене ЗУ «Про об»єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Листом від 28.10.2016р. ОСББ звернулося з вимогою про відшкодування пільг та субсидій на відшкодування ЖКП до ОСОБА_6 соціальної політики ЧМР, проте листом останнього від 05.12.2016р., в задоволенні відшкодування відмовлено.

Листом від 12.12.2016р. ОСББ звернулося з аналогічною вимогою до управління соціального захисту населення ОСОБА_6 соціальної політики ЧМР, на який отримано листа від 13.01.2017р. про відмову у задоволенні відшкодування.

В подальшому, ОСББ неодноразово зверталося до ОСОБА_6 соціальної політики та його структурних підрозділів з вимогами про відшкодування пільг та субсидій на відшкодування ЖКП, проте, отримувало лише «відписки» Крім того, листом ОСОБА_6 від 28.02.2017р. вкотре відмовлено у відшкодуванні.

Позивач вказує, що ОСББ укладено договори з ПП «Керуюча виробнича компанія «Прометей» про надання послуг з ліквідації аварійних ситуацій на внутрішньо будинкових системах, з ПП «Керуючи виробнича компанія «Прометей» про надання послуг з технічного обслуговування систем водопостачання, водовідведення та систем центрального опалення, постачання теплої води, з цим же ПП про надання послуг з технічного обслуговування мережі електроосвітлення і силової проводки, з ТОВ «Саме Клінінг» про надання послуг з очищення, з КП «Черкасиводоканал» щодо забезпечення мешканців питною водою та водовідведенням по трубопроводах, з ФОП ОСОБА_7 щодо локалізації аварійних ситуацій та проведення ремонтних робіт в місцях загального користування, з ПП СРБП «Черкасиліфт» про виконання робіт з техобслуговування і ремонту ліфтів та диспетчерських систем.

Крім того, у позові зазначено, що рішенням господарського суду Черкаської області від 12.01.2017р. зобов»язано КП «Придніпровська СУБ»ЧМР списати будинки по вул. Пацаєва, 20, 22, 24 в м. Черкаси з балансу, передати до ОСББ примірник техдокументації на будинки, а також документи, на підставі яких багатоквартирні будинки прийняті в експлуатацію, технічні паспорти і плани інженерних мереж.

Отже, позивач вважає, що ОСББ «Пацаєва, 20, 22, 24» фактично надає мешканцям вказаних будинків відповідні послуги, за користування якими мешканці сплачують компенсацію витрат. Крім того, саме, - ОСББ встановлює тарифи на утримання прибудинкової території та здійснює її утримання в належному стані, за який власники сплачують передбачені платежі; починаючи з 16.06.2017р. ОСББ нараховує власникам плату за утримання прибудинкової території та отримує за це щомісячну плату.

Таким чином, посилаючись на ст. 19 Конституції України, п.п. 1, 2, 3, 15 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату ЖКП, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового полива, затвердж. постановою КПМ від 21.10.1995р. №848, ст. 21 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», ч.1 ст.385 ЦК України, ст. 1, ч.1 ст. 4, ст. 12, ч.1 ст. 13 ЗУ «Про об»єднання співвласників багатоквартирного будинку», - позивач просить суд, визнати протиправною відмову відповідача щодо невідшкодування пільг та субсидій ОСББ «Пацаєва, 20, 22, 24», викладену у листах від 05.12.2016р., 12.12.2016р., 13.01.2017р., 28.02.2017р.; зобов»язати відповідача здійснити відшкодування ОСББ «Пацаєва, 20, 22, 24» пільг та субсидій, які надаються громадянам, що проживають в багатоквартирних будинках №№20, 22, 24, що по вул. Пацаєва, в м. Черкаси на відшкодування витрат на оплату ЖКП за період з 04.07.2016р. по 01.05.2017р.; стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати в розмірі 1600грн. 00коп.

Ухвалою суду від 23.01.2018р. позовні вимоги в частині зобов»язання здійснити відшкодування пільг та субсидій, які надаються громадянам, що проживають в багатоквартирних житлових будинках за адресами: по вул. Пацаєва, 20 в м. Черкаси, по вул. Пацаєва, 22 в м. Черкаси, по вул. Пацаєва, 24 в м. Черкаси на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за період з 04 липня 2016р. по 06.10.2016р., - залишені без розгляду на підставі ст.ст. 122, 123, 240 ч.1 п.8 КАСУ.

Під час розгляду справи залучено в якості третьої особи КП «Придніпровська СУБ» Черкаської міської ради.

В судовому засіданні позивач в особі голови ОСББ «Пацаєва, 20, 22, 24» ОСОБА_1 та представника за довіреністю ОСОБА_2 позовні вимоги в редакції від 20.11. 2017р. підтримали в повному обсязі та просили їх задовольнити, надавши 16.01.2018р. письмові заперечення за відзив відповідача.

В судовому засіданні представники відповідача ОСОБА_6 соціальної політики ЧМР за довіреністю ОСОБА_3, ОСОБА_4 повністю заперечували проти задоволення позовних вимог, надавши відзив на позовну заяву та письмові заперечення за письмові заперечення позивача.

В судовому засіданні представник третьої особи КП «Придніпровська СУБ» ЧМР за довіреністю ОСОБА_5 просив відмовити у задоволенні позову, надавши письмові пояснення.

Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи та докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають до задоволення за таких підстав:

встановлено, що ОСББ «Пацаєва, 20, 22, 24», що АДРЕСА_1, яке діє на підставі Статуту, зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (код ЄДРПОУ 40573487) 15 червня 2016р., керівником є ОСОБА_1, що підтверджується даними витягу від 16.06.2016р.

Статут затверджено установчими зборами ОСББ 12.05.2016р. і метою створення об»єднання є забезпечення і захист прав співвласників майна будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати платежів, передбачених законодавством та цим Статутом (п.1 Статуту). Завдання та предмет діяльності ОСББ визначені у пункті 3 Статуту.

Відповідно до рішення зборів співвласників багатоквартирного будинку, що міститься у протоколі №2 від 04.07.2016р., вирішено прийняти у самостійне управління багатоквартирні будинки ОСББ «Пацаєва, 20, 22, 24» та вирішено списати будинки №№20, 22, 24, що по вул. Пацаєва в м. Черкаси, з балансу КП «Придніпровська СУБ».

Відповідно до рішення Черкаської міської ради за № 4-1343 від 16 липня 2009 року, - КП «Придніпровська СУБ» є балансоутримувачем будинків по вул. Пацаєва, 20, Пацаєва, 22, Пацаєва, 24 та прибудинкової території, та надає мешканцям житлово-комунальні послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкової території, нараховуючи плату за надані послуги згідно із тарифами, затвердженими рішеннями виконавчого комітету Черкаської міської ради №1747 від 25 листопада 2008 року, № 239 від 03 березня 2009 року, № 423 від 30 березня 2011 року.

Відповідно до рішення виконкому Черкаської міської ради від 28.10.2016р. №1412 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету ЧМР від 31.10.2007р. №1480 «Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг населенню м. Черкаси» було затверджено Перелік виконавців послуг з утримання будинків в споруд та прибудинкових територій м. Черкаси, що надають комунальні підприємства згідно з додатком. За цим додатком, будинки за адресами: м.Черкаси, вул. Пацаєва, 20, 22, 24 перебувають на обслуговуванні Придніпровської СУБ.

Крім того, відповідно до рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради від 06.01.2017р. №14 «Про внесення змін до рішення виконкому ЧМР від 30.03.2011р. №423 «Про встановлення вартості ЖКП з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій», - внесені зміни до рішення №423, а саме, додаток 3 викладено у новій редакції, зокрема, - визначені нові тарифи за послуги щодо утримання будинків, що по вул. Пацаєва, 20, 22, 24 в м. Черкаси, які надаються саме Комунальним підприємством «Придніпровська СУБ».

Рішенням господарського суду Черкаської області від 12.01.2017р., з врахуванням постанови Київського апеляційного господарського суду від 17.05.2017р. зобов»язано КП «Придніпровська СУБ» ЧМР списати будинки, що по вул. Пацаєва, 20, 22, 24 в м. Черкаси з балансу, передати ОСББ «Пацаєва, 20, 22, 24» примірник технічної документації на вказані будинки, документи, на підставі яких будинки прийняті в експлуатацію технічні паспорти і плани інженерних мереж цих будинків.

За даними, які встановлені під час розгляду справи, актів про списання багатоквартирного будинку з балансу від 30.04.2017р., затверджених директором ОСОБА_6 ЖКК Черкаської міської ради та Директором КП «Придніпровська СУБ» ЧМР, в т.ч. за участю голови правління ОСББ «Пацаєва, 20, 22, 24» ОСОБА_1, вказані три будинки №№ 20, 22, 24 списані з балансу КП «Придніпровська СУБ» ЧМР. Також дані обставини в судовому засіданні визнаються позивачем.

Слід звернути увагу й на обставини, встановлені рішенням Придніпровського райсуду м.Черкаси від 11.07.2017р. та ухвалою апеляційного суду Черкаської області від 12.09.2017р., які набрали законної сили, про те, що до підписання акту від 30.04.2017р., власнику квартири будинку №24, що по вул. Пацаєва, в м. Черкаси Комунальним підприємством «Придніпровська СУБ» ЧМР нараховувалась плата за надані цим підприємством послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкової території, за встановленими органами місцевого самоврядування тарифами, станом на 30 квітня 2017 року включно.

Комунальним підприємством «Придніпровська СУБ» листом від 19.04.2017р. було повідомлено ОСОБА_6 соціальної політики ЧМР про те, що з 01.05.2017р. будинки №№20,22, 24, що по вул. Пацаєва будуть списані з балансу та обслуговування цього підприємства і зазначено про необхідність відкорегувати (зняти) субсидії та прийняти коригування по пільгових категоріях мешканців цих будинків. В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_6 соціальної політики ЧМР вжиті заходи щодо відшкодування з 01.05.2017р. субсидій та пільг певним категоріям мешканців зазначених будинків на рахунок ОСББ.

Крім того, судом встановлено, що ОСББ 28.10.2016р. зверталося до ОСОБА_6 соціальної політики ЧМР із зверненням-повідомленням про те, що 15.06.16р. зареєстроване ОСББ, прийнято рішення про самостійне управління багатоквартирними будинками з 01.09.2016р. та визначено обов»язковий внесок на утримання будинків та прибудинкової території. Також ОСББ просило надати дані щодо отримання співвласниками вказаних будинків пільг та субсидій, а також укласти з 01.11.2016р. договір з ОСББ на відшкодування пільг та субсидій співвласниками будинків.

На дане звернення відповідачем 05.12.2016р. надано відповідь про відсутність підстав для перерахування коштів на відшкодування пільг та житлових субсидій на рахунок ОСББ, оскільки немає інформації про припинення обслуговування житлових будинків за даними адресами Придніпровською СУБ.

12.12.2016р. ОСББ подало до Управління соціального захисту населення Придніпровського району листа, в т.ч. про те, що КП «Придніпровська СУБ» фактично не надає послуги будинкам по вул. Пацаєва, 20, 22, 24, а ОСББ уклало договори з різними підприємствами про надання відповідних послуг з обслуговування та утримання будинків, сплачує за надані послуги кошти, а тому є підстави для надання інформації по пільгам та субсидіям з подальшим відшкодуванням житлових субсидій та пільг з 01.10.2016р.

23.12.2016р. ОСББ звернулося із заявою до Управління соціального захисту населення Придніпровського району із документами: протоколом №1 установчих зборів та протоколом №2 загальних зборів для відшкодування житлових субсидій та пільг з 01.10.2016р. співвласниками багатоквартирних будинків за вказаними адресами.

13.01.2017р. ОСББ подало до цього ж Управління звернення про необхідність надання відповіді на попереднє звернення від 12.12.2016р.

23.01.2017р. ОСББ звернулося до Управління соціального захисту населення Придніпровського району про надання інформації по пільгам та субсидіям співвласників багатоквартирних будинків з подальшим відшкодуванням житлових субсидій та пільг з 01.09.2016р.

06.02.2017р. ОСББ звернулося до зазначеного Управління із зверненням про надання інформації по пільгам та субсидіям співвласників вказаних багатоквартирних будинків з подальшим відшкодуванням житлових субсидій та пільг з 01.09.2016р.

На такі звернення ОСОБА_6 соціальної політики та його структурним підрозділом Управлінням соціального захисту населення Придніпровського району до ОСББ надані відповіді: від 28.02.2017р.,13.01.2017р.,19.01.2017р., 05.12.2016р. про відсутність підстав для перерахування коштів на відшкодування пільг та житлових субсидій на рахунок ОСББ «Пацаєва 20, 22, 24».

Слід зазначити, що в судовому засіданні не встановлено наявність відповіді відповідача, датованої 12.12.2016р., незважаючи на позовні вимоги в ред. від 20.11.2017р.

Відповідно до ч. 6 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, які залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником.

У даному випадку, КП «Придніпровська СУБ» ЧМР до 30.04.2017р. була балансоутримувачем та виконавцем послуг з утримання будинків №№20, 22, 24, що по вул. Пацаєва в м. Черкаси та споруд іа прибудинкових територій.

Відповідно до ч. 1 ст. 327 ЦК України, у комунальній власності є майно, у тому числі грошові кошти, яке належить територіальній громаді, а відповідно до ч. 2, - управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.

За положеннями ч. 1 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», об’єкти комунальної власності, а саме, - територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров’я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об’єкти, визначені відповідно до закону як об’єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.

01.07.2015 року набрав чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку». Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 1 цього Закону спільне майно багатоквартирного будинку - приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія, а відповідно до ч. 2 ст. 4 -власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку.

Відповідно до ч. 6 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» об’єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб’єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.

Згідно із ч. 1 ст. 329 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. У п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» визначено обов’язок Кабінету Міністрів України розробити порядок списання з балансу міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, державними підприємствами та органами місцевого самоврядування багатоквартирних будинків, у яких розташовані приміщення приватної та інших форм власності.

Крім того, відповідно до статті 22 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», з метою надання населенню, що проживає в багатоквартирних будинках, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, пільг та субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг визначається розмір внесків (платежів) на відповідні потреби, затверджений загальними зборами об’єднання, але не більше найвищого у відповідному населеному пункті тарифу на відповідні комунальні послуги, встановленого відповідним державним органом або органом місцевого самоврядування для суб’єктів господарювання.

Частиною 5 статті 5 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», частиною 18 статті 6 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначено, що колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об’єднання, у тримісячний строк з дня державної реєстрації об’єднання забезпечує передачу йому примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку списання з балансу багатоквартирних будинків» від 20.04.2016 року №301 визначено процедуру списання багатоквартирного будинку з балансу комунального підприємства.

Відповідно до п. 8 постанови КМУ «Про затвердження Порядку списання з балансу багатоквартирних будинків» після затвердження балансоутримувачем акта про списання багатоквартирного будинку з балансу, процедура списання відповідного будинку вважається закінченою.

Крім того, відповідно до Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затверджених наказом Міністерства з питань ЖКГ України 02.02.2009р. №13 встановлено порядок здійснення управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд (далі - управління будинком), порядок передачі будинку в управління у разі укладення договору. Передбачено, що управління будинком- це дії, спрямовані на забезпечення сталого функціонування будинку та прибудинкової території відповідно до їх цільового призначення і збереження їх споживчих якостей, а також

на організацію забезпечення потреби мешканців будинку в отриманні житлово-комунальних послуг відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил. Функції з управління будинком та забезпечення його належної експлуатації власники, співвласники або

за їх дорученням балансоутримувач здійснюють самостійно чи через особу, яка за договором з власником чи балансоутримувачем здійснює управління будинком.

Пунктами 2.1-2.3 цих Правил визначено порядок прийняття об»єкта в управління. Так, зазначено, що для приймання-передачі об»єкта в управління утворюється відповідна комісія у складі представників попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, власників, співвласників та особи, що буде здійснювати управління будинком. Факт приймання-передачі об»єкта в управління оформлюється відповідним актом з передачею документації на будинок.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до повноважень органів місцевого самоврядування відноситься встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону. Враховуючи положення статей 14 і 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», постанови КМУ від 20 травня 2009 № 529 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» та з метою належного забезпечення санітарного та технічно-безпечного проживання громадян у житлових будинках, рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради від 30.03.2011 року № 423 «Про встановлення вартості житлово-комунальної послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій» і з подальшими змінами та доповненнями, затверджено основний мінімальний перелік робіт і послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій та встановлено вартість житлово-комунальної послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.

Дійсно, Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затверджене постановою КМУ від 21 жовтня 1995 р. N 848 (в ред., чинній до 01.05.2017р.) «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» визначає умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату управління багатоквартирним будинком, користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Між тим, на думку суду, посилання позивача та його представника на дане Положення в обґрунтування заявлених позовних вимог, є помилковим, оскільки його норми не регулюють спірні правовідносини між сторонами по справі.

Отже, підстав вважати, що відповідач діяв щодо позивача протиправно, немає. Так, позивач в судовому засіданні зазначив, що вперше звернувся до ОСОБА_6 щодо відшкодування коштів за пільги та субсидії лише 28.10.2016р. Як зазначив в судовому засіданні позивач, звернень до Черкаської міської ради про те, що у зв»язку із створенням ОСББ, відмовою від надання послуг Комунальним підприємством «Придніпровська СУБ» та укладенням договорів з іншими підприємствами на надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, а також фактичним наданням таких послуг іншими підприємствами, - слід внести відповідні зміни до рішень виконкому Черкаської міської ради, якими були визначені тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, а також якими визначені підприємства, в т.ч. КП «Придніпровська СУБ», які надавали такі послуги щодо будинків по вул. Пацаєва, 20, 22, 24, - не було.

Як на думку суду, ОСББ «Пацаєва, 20, 22, 24» вважається таким, що фактично прийняв для утримання зазначені будинки, відповідно до актів від 30.04.2017р. і лише з цього часу КП «Придніпровська СУБ» припинило їх обслуговування/утримання. За поясненнями голови правління ОСББ ОСОБА_1, наданими під час судового розгляду справи, він брав участь і ним такі акти були підписані; жодних пояснень, чи заперечень про те, що як він вважає, насправді ОСББ прийняло будинки ще 04.07.2016р., не подавав і не зазначив про такі обставини при підписанні цих актів. Звернення ОСББ до господарського суду із позовом до КП «Придніпровська СУБ» та прийняття за результатами його розгляду відповідних судових рішень, також не свідчить про припинення надання цим підприємством послуг по утриманню будинку, споруд та прибудинкової території.

Слід зазначити, що відшкодування коштів за пільги та субсидії здійснюється саме по оплаті житлово-комунальних послуг з утримання будинку, споруд та прибудинкової території, а не на послугу по управлінню будинком. Крім того, відсутні підтверджуючі дані про наявність у позивача рішення загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку та надання його позивачем до ОСОБА_6 соціальної політики Черкаської міської ради про відмову від послуг з утримання будинку, споруд та прибудинкової території, які надавало КП «Придніпровська СУБ» Черкаської міської ради. Посилання позивача на рішення, що викладені у протоколі №2 загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку від 04.07.2016р., не доводять таких обставин. Також, не доведено в судовому засіданні й обставин про наявність відповідного рішення про обрання іншого/інших виконавця/виконавців зазначених послуг із визначенням певної дати.

Таким чином, з»ясувавши встановлені обставини та дослідивши наявні докази на предмет їх належності, допустимості, достовірності та переконливості, суд вважає, що у задоволенні позовних вимог слід відмовити.

На підставі викладеного та, керуючись ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», ЗУ «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», ЗУ «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», ЦК України, постановою КМУ №848, постановою КМУ №301, постановою КМУ №529, ст.ст. 2, 5, 19-29, 72-79, 90, 241, 242, 243, 248, 294, 295, Прикінцевими та Перехідними положеннями КАС України, суд, -

в и р і ш и в :

У задоволенні позовних вимог Об»єднання співвласників багатоквартирного будинку «Пацаєва 20, 22, 24» (АДРЕСА_2, код ЄДРПОУ 40573487) до ОСОБА_6 соціальної політики Черкаської міської ради (бульв. Шевченка, 307 м. Черкаси), третя особа: Комунальне підприємство «Придніпровська служба утримання будинків» Черкаської міської ради (м. Черкаси, вул. Надпільна, 330/5) про визнання протиправною відмову щодо невідшкодування пільг та субсидій, викладену у листах від 05.12.2016р., 12.12.2016р., 13.01.2017р., 28.02.2017р. та про зобов»язання здійснити відшкодування пільг та субсидій, які надаються громадянам, що проживають в багатоквартирних житлових будинках за адресами: по вул. Пацаєва, 20 в м. Черкаси, по вул. Пацаєва, 22 в м. Черкаси, по вул. Пацаєва, 24 в м. Черкаси на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за період з 07 жовтня 2016р. по 01.05.2017р., - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду, шляхом подання апеляційної скарги в 30-денний строк з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду або розгляду справи в порядку скороченого провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги, - рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст судового рішення складено 01 лютого 2018р.

Головуючий: ОСОБА_8