
Справа № 591/6675/17
Провадження № 2-а/591/93/18
У Х В А Л А
про передачу справи за підсудністю
01 лютого 2018 року Зарічний районний суд м. Суми в складі:
головуючого судді Кривцової Г.В.
при секретарі Кальченко М.В.
з участю позивача ОСОБА_1
представників відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Сумської міської ради, третя особа: Фізична особа-підприємець ОСОБА_4, про визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету Сумської міської ради № 258 від 16 травня 2017 року, та рішення виконавчого комітету Сумської міської ради № 372 від 18 липня 2017 року,-
ВСТАНОВИВ:
20 листопада 2017 року позивач звернувся з вищевказаним адміністративним позовом до Виконавчого комітету Сумської міської ради про визнання протиправними та скасування рішень виконавчого комітету Сумської міської ради № 258 від 16 травня 2017 року, № 372 від 18 липня 2017 року «Про тарифи на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, що працюють у звичайному режимі ПП «ОСОБА_4В.».
Ухвалою Зарічного районного суду м. Суми від 06 грудня 2017 року відкрито провадження у даній адміністративній справі, справу призначено до судового розгляду в судове засідання на 01 лютого 2018 року.
У судовому засіданні 01 лютого 2018 року позивач ОСОБА_1 подав заяву про зміну предмета позову.
В зданій заяві, крім первісних позовних вимог про визнання протиправними та скасування рішень виконавчого комітету Сумської міської ради № 258 від 16 травня 2017 року, № 372 від 18 липня 2017 року (дані позовні вимоги позивач залишив незмінними), третьою позовною вимогою зазначив нову позовну вимогу та просив визнати протиправним та нечинним рішення виконавчого комітету Сумської міської ради № 50 від 29 січня 2018 року «Про тарифи на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, що працюють у звичайному режимі ПП «ОСОБА_4В.».
Судовий збір за нову позовну вимогу сплачено позивачем.
Заслухавши пояснення учасників процесу, суд приходить до наступного висновку.
З 15 грудня 2017 року набрав чинності новий КАС України в редакції від 03.10.2017 року.
Відповідно ст. 20 КАС України в редакції від 03.10.2017 року, адміністративні справи щодо оскарження рішень органів місцевого самоврядування – не підсудні місцевим загальним судам, а підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до ч. 3 ст. 30 КАС України, справа, прийнята адміністративним судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду.
Вбачається, що первісний адміністративний позов (з двома позовними вимогами) був прийнятий Зарічним районним судом м. Суми як адміністративним судом 06 грудня 2017 року з додержанням правил підсудності, оскільки на той момент даний адміністративний позов був підсудний Зарічному районному суду м. Суми.
Тому, згідно положень ч. 3 ст. 30 КАС України, Зарічний районний суд м. Суми повинен закінчити розгляд справи за первісно заявленими позовними вимогами.
Однак, із заяви позивача про зміну предмету позову вбачається, що фактично позивач не змінює предмет позову, а додає третю, нову позовну вимогу про визнання протиправним та нечиннним ще одного рішення виконавчого комітету Сумської міської ради № 50 від 29 січня 2018 року.
Суд звертає увагу на ту обставину, що останнє оскаржуване рішення прийнято 29 січня 2018 року, тобто вже після набрання чинності новим КАС України.
Враховуючи те, що позивач при цьому не відмовляється від первісних позовних вимог, і ніяким чином їх не змінює (ні предмет, ні підстави), суд вважає, що фактично позивачем заявлено новий позов з окремим предметом позову – а саме: про визнання протиправним та нечинним рішення виконавчого комітету Сумської міської ради № 50 від 29 січня 2018 року.
Однак, з 15.12.2017 року справи з приводу рішень органів місцевого самоврядування – не підсудні місцевим загальним судам, а підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до ч. 6 ст. 21 КАС України, не допускається об’єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 30 КАС України, адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому ст. 29 цього кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Сумської міської ради, третя особа: Фізична особа-підприємець ОСОБА_4, в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування рішень виконавчого комітету Сумської міської ради № 258 від 16 травня 2017 року та № 372 від 18 липня 2017 року – слід залишити в провадженні Зарічного районного суду м. Суми та продовжити розгляд,
а адміністративний позов ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Сумської міської ради, третя особа: Фізична особа-підприємець ОСОБА_4, в частині позовних вимог про визнання протиправним та нечинним рішення виконавчого комітету Сумської міської ради № 50 від 29 січня 2018 року – слід передати за підсудністю до відкриття провадження у даній справі до Сумського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. 20, 21, 29, 30 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
В задоволенні заяви позивача ОСОБА_1 про зміну предмету позову – відмовити.
Справу № 591/6675/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Сумської міської ради, третя особа: Фізична особа-підприємець ОСОБА_4, в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування рішень виконавчого комітету Сумської міської ради № 258 від 16 травня 2017 року та № 372 від 18 липня 2017 року – залишити в провадженні Зарічного районного суду м. Суми та продовжити розгляд.
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Сумської міської ради, третя особа: Фізична особа-підприємець ОСОБА_4, поданий як заява про зміну предмету позову, в частині нової позовної вимоги про визнання протиправним та нечинним рішення виконавчого комітету Сумської міської ради № 50 від 29 січня 2018 року – передати до відкриття провадження у даній справі за підсудністю до Сумського окружного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом 15 днів з дня її проголошення безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційну скаргу може бути подано через Зарічний районний суд м. Суми.
Суддя Зарічного районного суду м. Суми Г.В. Кривцова