Рішення № 71922979, 24.01.2018, Новобаварський районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Жовтневий районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
24.01.2018
Номер справи
639/4570/17
Номер документу
71922979
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 639/4570/17

№ 2-а/639/9/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 січня 2018 року Жовтневий районний суд м. Харкова

у складі: головуючого – судді Єрмоленко В.Б.

при секретарі – Петрової Н.М.

представника позивача- Ус В.В.

представника відповідача- Суп Є.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач - ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України у Харківській області здійснити перерахунок пенсії. з 11.06.2016, включивши в розмір грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, суми таких видів грошового забезпечення: матеріальної (грошової) допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, винагороди за безперервну тривалу службу, щомісячної додаткової грошової винагороди, індексації грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні.

В обґрунтування позову ОСОБА_1 посилається на те, що 25 листопада 2013 року наказом Міністра Оборони України № 356 його було звільнено з військової служби у відставку за станом здоров’я за пункттом «б» частини шостої ст. 26 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу» з 26.12.2013 р. та встановлено вислугу років у розмірі 25 календарних років. З 27.12.2013 р. позивач перебуває на обліку в ГУ Пенсійного фонду України у Харківській області, отримує пенсію за вислугу років у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992 р. Позивач 02.03.2017 року звернувся із заявою до Головного управління пенсійного фонду України в Харківській області про надання йому відомостей щодо призначення та розміру пенсії та 09 березня 2017 року отримав відповідь, згідно якої розмір пенсії позивача складає 65% від грошового забезпечення військовослужбовця, проте при нарахуванні пенсії не було враховано всього грошового забезпечення, з якого мала бути вирахувана пенсія, а саме одноразові додаткові види грошового забезпечення. З метою уточнення розміру не врахованої пенсії, 27.04.2017 року позивач звернувся до військової частини А1361 із відповідним зверненням. Для обчислення пенсії позивач вважає потрібно враховувати всі види грошового забезпечення, які він отримував під час служби, в тому числі, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, з яких нараховувалися і сплачувалися страхові внески і які є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення. 22 травня 2017 року позивач ОСОБА_1 отримав інформацію , з якої вбачалось, що при призначенні пенсії не було враховано одноразові види грошового забезпечення, а саме: матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, одноразову грошову винагороду за безперервну тривалу службу, щомісячну додаткову грошову винагороду, індексацію та одноразову грошову допомогу при звільненні. Для усунення помилки при нарахуванні пенсії 14.06.2017 року позивачем направлено звернення до Головного управління пенсійного фонду України в Харківській області з проханням перерахувати пенсію відповідно до наданої довідки, на що отримано відмову від 20.06.2017 року.Вважаючи таку відмову протиправною позивач звернувся до суду за захистом свого порушеного права.

Відповідачем подано суду заперечення на позов, в якому зазначається, що вимогами статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначені складові додаткових видів грошового забезпечення, що обчислюються для нарахування пенсії. У виданій ОСОБА_1 довідці Військовою частиною А-1361 Міністерства оборони України від 14.11.2013р. №1931 про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, не зазначена грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, винагорода за безперервну тривалу службу, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні , а тому у відповідача не було правових підстав для їх включення до розрахунку пенсії немає. Крім того, як стверджує представник відповідача вказані види виплат не можуть вважатися тими складовими грошового забезпечення військовослужбовця при звільненні, з яких може обчислюватися сума пенсії, так як вони є тимчасовими та не мають систематичного характеру.Отже, при призначенні пенсії, як вважає відповідач додержані вимоги ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та п. 7 постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992р. «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служб за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей». Інформація про всі види грошового забезпечення ОСОБА_1, які він отримав за останні 24 календарних місяці служби, видана військовою частиною А-1361 від 22.05.2017 р. № 116, як зазначає відповідач, не є документом, на підставі якого обчислюється пенсія , а носить інформаційний характер.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши надані докази, приходить до наступного.

Відповідно до наказу Міністра оборони України ( по особовому складу) від 25.10.2013 р. № 356 полковника ОСОБА_1 звільнено з військової служби в запас за пунктом «б» ( за станом здоров’я) частини 6 ст. 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». З 27.12.2013 р. позивач знаходиться на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб » від 09.04.1992 року № 2262.

Як вбачається з протоколу ГУ Пенсійного фонду України в Харківській області для обчислення позивачу пенсії за вислугу років враховано посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років ( 25 років 02 міс.)- 40%, середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці-2382,83 грн. ( робота з таємними виробами, носіями, надбавка за особливо важливі завдання, премія), хоча загальна сума при підрахунку окремо цих додаткових видів грошового забезпечення складає 2413 грн. 25 коп. Таким чином, сума грошового забезпечення для обчислення пенсії становить 4426 ,83 грн.

Відповідно до довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії позивача, виданої військовою частиною А-1361 Міністерства оборони України від 14.11.2013 за № 1931, до щомісячних додаткових видів грошовою забезпечення для обчислення пенсії не були включені підвищені з серпня 2013 р. суми надбавки за виконання важливих завдань, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, на оздоровлення, , винагорода за тривалу безперервну службу, щомісячна додаткова грошова винагорода, індексація грошового забезпечення, одноразова грошова допомога при звільненні. З цих додаткових видів грошового забезпечення сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

14.06.2017 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із заявою про перерахунок пенсії відповідно до наданої довідки, на що отримав відмову від 20.06.2017 року. Відповідач, відмовляючи у здійсненні перерахунку посилається на те, що одноразові виплати встановлюються і виплачуються військовослужбовцям, які перебувають на військовій службі і не включаються до грошового забезпечення для обчислення (перерахунку) пенсій колишніх військовослужбовців, звільнених з військової служби.

Згідно з пунктами 1, 2 статті 9 Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон № 2011-XII) держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

До складу грошового забезпечення військовослужбовців входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Частиною 4 статті 9 даного закону №2011-ХІІ визначено, що розмір грошового забезпечення встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1294 від 07.11.2007 р. «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієї постанови).

Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців ЗСУ (щомісячних та одноразових, додаток № 25 до постанови № 1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов’язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 Закону № 2011 -X11), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.

Законом №2011-Х11 також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина перша статті 10-1 цього Закону).

Розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку. Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань установлюється за рішенням Міністра оборони України, виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України .Одноразова грошова допомога при звільненні передбачена статтею 15 Закону № 2011-ХІІ.

Отже, зазначені допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до частини другої статті 9 закону №2011-ХІ1 відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України від 3 липня 1991 року № 1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення», згідно зі статтею 1 якого індексація грошових доходів населення – це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Тобто, індексація є частиною державної системи соціального захисту громадян, спрямованою на підтримання їх купівельної спроможності.

Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

За приписами частини першої ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (№2262-ХІ1) пенсії, які призначаються відповідно до цього закону особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, який одержували військовослужбовці до призову на строкову військову службу чи після звільнення з військової служби до звернення за пенсією, або до середньомісячного грошового забезпечення, одержуваного військовослужбовцями в період проходження військової служби за контрактом. При цьому середньомісячний заробіток (грошове забезпечення) для обчислення їм пенсій визначається в порядку, встановленому Законом України від 9 липня 2003 року № 1058-1V «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі закон № 1058-1V).

За частиною першою ст. 43 закону № 2262-Х1І та згідно з п. 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992р. № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне.

Згідно зі ст. 41 Закону № 1058-1V до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим законом, з яких згідно з цим самим законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до п. 7 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок, затверджується Кабінетом Міністрів України. Такий перелік затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 р. № 1170 «Про затвердження переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Зазначений перелік не містить посилання на такі види виплат, як грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань , щомісячна додаткова грошова допомога, одноразова грошова допомога при звільненні, винагорода за безперервну тривалу службу.

Таким чином грошове забезпечення військовослужбовців (в тому числі грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань , щомісячна додаткова грошова допомога, індексація та інш. ) є об’єктом сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Отже, суд дійшов до висновку, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, щомісячна додаткова грошова допомога, одноразова грошова допомога при звільненні, винагорода за безперервну тривалу службу, які виплачуються , за своєю правовою природою та юридичними ознаками в розумінні статті 43 закону №2262-ХІІ є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, а тому підлягає обов'язковому включенню до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії за вислугою років.

Таким чином, при визначенні розміру пенсії за вислугу років позивачу відповідачем у справі неправомірно не включено до складу грошового забезпечення позивача грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, щомісячна додаткова грошова допомога, винагорода за безперервну тривалу службу, одноразова грошова допомога при звільненні, які він отримував у період служби і з яких нараховані і сплачені страхові внески, що в свою чергу, призвело до неправильного розрахунку розміру пенсії, яка підлягає до виплати.

Це також узгоджується з правовим висновком викладеному в аналогічній справі ВСУ від 10.03.2015р. №21-70а 15, яким визначено, що аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 закону №2011-ХП та п. 1.2 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям ЗСУ та деяким іншим особам яка затверджена наказом Міноборони від 11.06.2008р. № 260 та зареєстрована в Мін'юсті 14.07.2008 р. за № 638/15329 до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням: щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Позивач, щорічно отримував грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, винагороду за безперервну військову службу,з яких утримувався єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціально - матеріальне страхування, щомісячну додаткову грошову винагороду, індексацію та премію.

Відповідно до ст. 5 закону №2262-Х1І, для обчислення пенсій враховуються всі види грошового забезпечення, що отримували зазначені особи, які мають право на пенсію за цим законом, перед звільнена, зі служби.

В силу положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі яке затверджено Постановою правління Пенсійного фонду України 22.12.2014 № 28-2 на ГУ ПФУ покладена функція: забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, вимог актів законодавства про пенсійне забезпечення; здійснення контролю за додержанням вимог законодавства про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески) та інших платежів, за призначенням (перерахунком) і виплатою пенсій, щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду, інших джерел, визначених законодавством; забезпечити своєчасне і в повному обсязі фінансування пенсій та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначає законодавством, здійснює з цією метою перерозподіл коштів між районами (містами).

Міноборони наказом від 14.08.2014 р. № 530 «Про затвердження Положення про організацій Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, розділі 111. Порядок оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення та перерахунку пенсій , в пункті 3.23 вказало що Пенсійний фонд України та його головні управління мають право перевіряти правильність складення довідок.

До складу ГУ ПФУ входить управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян, яке в силу Положення про управлення пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян ГУ ПФУ, яке затверджено наказом ГУ ПФУ Я 14.08.2016 р. № 105 безпосередньо приймає та готує документи для призначення (перерахунку) та виплати пенсій, забезпечує виготовлення документів для виплати пенсій.

Головне управління ПФУ не включило до грошового забезпечення, з якого обчислений розмір пенсії позивача, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань,винагороду за безперервну тривалу службу, щомісячну додаткову грошову винагороду, індексацію грошового забезпечення, одноразову грошову допомогу при звільненні, які позивач отримував.

Статтею 63 Закону №2262-XII установлено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку (ч. 1 ст. 63).

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону (ч. 2 ст. 63).

14.11.2013 р. військовою частиною № А-1361 Міністерства оборони України за № 1931видана довідка про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, а 22.05.2017 р. за № 116 інформація на всі види грошового забезпечення ОСОБА_1, які він отримав за останні 24 календарні місяці служби.

Відповідно до ч.1, 2 ст. 77 КАС України,кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем, як суб`єктом владних повноважень, не надано до суду належних та допустимих доказів наявності підстав для не врахування при обчисленні розміру пенсії позивачу щомісячної додаткової грошової винагороди.

Згідно ч. 2 ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Позивач звернувся до суду 01.08.2017 р., тому у межах шестимісячного строку, а не з 11.06. 2016 р., як того вимагає позивач, позовні вимоги підлягають задоволенню.

За 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог( ч. 3 ст. 139 КАС). При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір в мінімальній сумі-640 грн. Такі витрати суд покладає на відповідача.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 7, 9, 19, 90, 243, 245, 250 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області задовольнити частково.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби , та деяких інших осіб» , з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, винагороди за безперервну тривалу службу, щомісячної додаткової грошової винагороди, індексації грошового забезпечення, одноразової грошової допомоги при звільненні, починаючи з 02.03.2017 р.

У іншій частині позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного Фонду України в Харківській області (61022, Держпром, 3 під, 2 пов., м. Харків, код ЄДРПОУ 14099344) на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН НОМЕР_1, прож.м.Харків, АДРЕСА_1) витрати по сплаті судового збору за подання адміністративного позову у розмірі 640 грн.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення суду складено 31.01.2018 р.

Суддя –