Рішення № 71913009, 29.01.2018, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
29.01.2018
Номер справи
234/17229/17
Номер документу
71913009
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 234/17229/17

Провадження № 2-а/234/47/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2018 року м. Краматорськ

Краматорський міський суд Донецької області

у складі: головуючого – судді Чернобай А.О.,

при секретарі - Каліберді А.О.,

за участю позивача – ОСОБА_1,

представника позивача ОСОБА_2,

представника відповідача ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу № 234/17229/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради про визнання рішення протиправним та зобов’язання призначити субсидію,-

ВСТАНОВИВ:

До Краматорського міського суду Донецької області у листопаді 2017 року надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради про визнання рішення протиправним та зобов’язання призначити субсидію.

Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що 11.09.2017 року позивач отримав повідомлення, в якому позивачу не призначено житлову субсидію з 1 травня 2017 року з тих підстав, що за адресою вул. Лассаля, 15 наявний борг по сплаті КАТП 052810, Краматорський водоканал та ДТЕК «Донецькобленерго». Позивач вважає, що це рішення – повідомлення є незаконним і підлягає скасуванню, оскільки будинок № 15 по вул. Лассаля у м. Краматорську належить частково позивачу та його матері, яка виїхала на постійне місце проживання з м. Краматорська у с. Росільна, Богородчанського району, ОСОБА_2 – Франківській області і там проживає по теперішній час. Усі рахунки приходять на адресу позивача на ім’я ОСОБА_4, в той час як вона не проживає в будинку, зареєстрована в іншому місці. Просить суд визнати повідомлення – рішення Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради про відмову призначити позивачу субсидію з 1 травня 2017 року від 11.09.2017 року незаконним та зобов’язати Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради відновити житлову субсидію.

Ухвалою від 17.11.2017 року відкрито провадження по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради про визнання рішення протиправним та зобов’язання призначити субсидію та призначено її до попереднього розгляду у судовому засіданні на 27.11.2017 року о 13 годині 15 хвилин.

Ухвалою від 27.11.2017 року адміністративну справу призначено до судового розгляду на 04.12.2017 року.

У судовому засідання позивач позовні вимоги підтримав та суду пояснив, що з 2014 року він разом з дружиною переїхав проживати до м. Києва, де у них і народилася дитина. Він вважає, що він має право на субсидію. Відповідач не мав права лишати його субсидії. Вважає, що у нього не має боргу за комунальні послуги, тому дії відповідача є неправомірними. Будинок належить на праві власності йому та його матері. Особові рахунки на сплату комунальних послуг відкриті на ім’я його матері. Приблизно десь 10 років тому у будинку є один особовий рахунок на сплату комунальних послуг, до цього часу у будинку було 2 особових рахунку. Боргів саме у нього по сплаті комунальних послуг не існує, борги є у його матері. Він не повинен відповідати за чужі, неіснуючі борги.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги позивача з підстав, викладених у позові та просив їх задовольнити.

Представник відповідача проти позовних вимог у судовому засіданні заперечував та суду пояснив, що оскільки управління отримало відомості про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами, наданими житлово – комунальними підприємствами в електронному вигляді у червні 2017 року для призначення субсидії з травня 2017 року, із яких вбачається, що мається у позивача заборгованість понад два місяця за електропостачання у розмірі 78,18 грн., вивіз ТБВ – 507, 24 грн., водопостачання – 1153, 38 грн., тому підстав для призначення субсидії позивачу не має. 11.09.2017 року управлінням було прийнято рішення про не призначення позивачу субсидії з травня 2017 року у зв’язку з наявністю заборгованості по оплаті за житлово – комунальні послуги понад два місяця. Таким чином, Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради діяло виключно в межах законодавства України та відмовило у призначені субсидії позивачу правомірно на підставі п. 13, 14 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Представник третьої особи – КАТП – 052810 у судове засідання не з’явився, надав до суду заяву про розгляд справи без участі представника та надав до матеріалів справи виписку з особового рахунку за адресою: м. Краматорськ, вул. Лассаля, 15.

Представник третьої особи – КВП «Краматорський водоканал» у судове засідання не з’явився, надав до суду заяву про розгляд справи без участі його представника. У задоволені позову просив відмовити.

Представник третьої особи – ПАО ДТЕК «Донецькобленерго» у судове засідання не з’явився, надав до суду заяву про розгляд справи без участі його представника. У задоволені позову просив відмовити.

Вислухавши пояснення сторін, проаналізувавши зібрані в справі докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є власником 9/20 частки будинку № 15 по вул. Лассаля у м. Краматорську на підставі договору дарування від 13.02.2006 року (а.с. 7) та зареєстрований за зазначеною адресою (а.с. 6)

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єкта нерухомого майна вбачається, що ОСОБА_1 є власником 9/20 частки будинку № 15 по вул. Лассаля у м. Краматорську на підставі договору дарування від 13.02.2006 року, а ОСОБА_4 є власником 11/20 частки будинку 15 по вул. Лассаля у м. Краматорську (а.с. 44 а)

Згідно повідомлення про призначення субсидії на ЖКП від 11.09.2017 року вбачається, що з 1 травня 2017 року не призначається житлова субсидія ОСОБА_1 з підстав наявності боргу (а.с. 54)

Згідно відомостей про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами, наданими житлово – комунальними підприємствами в електронному вигляді у червні 2017 року для призначення субсидії з травня 2017 року у позивача існує заборгованість понад два місяця за електропостачання у розмірі 78,18 грн., вивіз ТБВ – 507, 24 грн., водопостачання – 1153, 38 грн. (а.с. 51-53)

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 КАС України.

Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до п. 13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 21.10.1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (що діяли на час призначення субсидії) (надалі – Положення) для нарахування субсидій на запит структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у п'ятиденний строк з дня його отримання подаються відомості про:

склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб - житлово-експлуатаційними організаціями або іншими органами, що визначені місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування; у сільській місцевості-сільськими (селищними) радами; органами самоорганізації населення. У разі неподання на запит структурному підрозділу з питань соціального захисту населення у встановлені терміни відомостей про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб для призначення субсидії використовуються дані, зазначені у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за її призначенням;

забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами за формами, затвердженими Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими держадміністраціями, в яких зазначається вартість послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування

комунальними послугами в опалювальний і неопалювальний періоди, а також сума простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, - підприємствами - виробниками/виконавцями житлово-комунальних послуг;

доходи осіб з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків - ДФС у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мінфіном;

доходи осіб з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування - Пенсійним фондом України у порядку, встановленому Пенсійним фондом України та Мінсоцполітики.

Рішення про призначення (непризначення) субсидії приймається протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей, визначених абзацами дев’ятим - тринадцятим цього пункту. При цьому структурним підрозділом з питань соціального захисту населення повідомляється заявнику про призначення (непризначення) субсидії. Повідомлення про призначення субсидії може надсилатися електронною

поштою (за наявності відповідного реквізиту). Заявник може бути поінформований про призначення (непризначення) субсидії за допомогою засобів мобільного зв’язку (смс-повідомленням).

Згідно з п. 14 Положення субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, і розраховується:

на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня; на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня.

Після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді (крім орендарів житлового приміщення, осіб, яким субсидія була призначена за зареєстрованим місцем перебування, та осіб, які звертаються за субсидією на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива). Для цього структурні

підрозділи з питань соціального захисту населення збирають необхідну інформацію у порядку, передбаченому пунктом 13 цього Положення, без звернення громадян і протягом десяти днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення

(непризначення) субсидії та інформують про прийняте рішення громадян. У разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує особу. Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії,

в іншому випадку - з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення районної, районної у містах Києві і Севастополі держадміністрації,

виконавчого органу міської, районної у місті.

В судовому засіданні встановлено, що відповідачу на підставі п. 13 Положення були надані відомості про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами, наданими житлово – комунальними підприємствами в електронному вигляді у червні 2017 року для призначення субсидії з травня 2017 року, згідно яких у позивача існує заборгованість понад два місяця за електропостачання у розмірі 78,18 грн., вивіз ТБВ – 507, 24 грн., водопостачання – 1153, 38 грн. (а.с. 51-53) На підставі чого, згідно п. 14 Положення відповідачем було прийнято рішення – повідомлення від 11.09.2017 року про не призначення позивачу субсидії з травня 2017 року у зв’язку з наявністю заборгованості по оплаті за житлово – комунальні послуги понад два місяця. Повідомлення про прийняте рішення було вручено позивачу 11.09.2017 року.

Суд не бере до уваги твердження позивача відносно того, що наявні борги за комунальні послуги є боргами його матері та він не повинен відповідати за чужі борги, оскільки такі твердження не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства з наступних підстав.

Згідно ст. 9 Закону України «Про житлово – комунальні послуги» споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.

Відповідно вимог ст. ст. 156, 162 ЖК України власник та члени родинизобов’язанні вчасно вносити квартирну плату й плату за комунальні послуги.

У судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1 є співвласником будинку № 15 по вул. Лассаля у м. Краматорську, особові рахунки на сплату комунальних послуг відкриті на ім’я матері позивача ОСОБА_4, яка є співвласницею зазначеного будинку, що підтверджується поясненнями позивача у судовому засіданні та наявними доказами в матеріалах справи.

Враховуючи, що позивачем не надано суду доказів відсутності заборгованості по сплаті комунальних послуг, суд приходить до висновку, що Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради діяло в межах повноважень відповідно до вимог Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 21.10.1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

За таких обставин, вимоги позивача є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Керуючись, ст.ст. 6, 10, 11, 12, 14, 70, 71, 94, 99, 159 – 163, 185-186, 267 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради про визнання рішення протиправним та зобов’язання призначити субсидію відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень КАС України апеляційна скарга подається до Адміністративного апеляційного суду Донецької області через Краматорський міський суд.

Повний текст рішення виготовлений судом 30.01.2018 року.

Суддя:

Рішення прийнято та надруковано в єдиному примірнику у нарадчій кімнаті.

Суддя: