
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"31" січня 2018 р. справа № 809/25/18
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Чуприна О.В., розглянувши в письмовому провадженні заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про розгляд справи за правилами загального позовного провадження за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними щодо не включення до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2016 надбавки за виконання особливо важких завдань, надбавки за оперативно-розшукову діяльність, належної премії, зобов'язання до вчинення дій щодо направлення такої довідки в орган пенсійного забезпечення із врахуванням вірних складових, а також зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії, -
В С Т А Н О В И В:
Івано-Франківським окружним адміністративним судом 22.01.2018 відкрито провадження у справі за вказаним адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області.
З матеріалів справи слідує, що фізична особа ОСОБА_1 вважає:
- протиправними дії Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області щодо не включення до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії надбавки за виконання особливо важких завдань - 100%, надбавки за оперативно-розшукову діяльність 50%, належної премії 85%;
- протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо включення одноразових видів грошового забезпечення для проведення з 01.01.2016 належного перерахунку раніше призначеної пенсії з врахуванням виплачених в 2012-2014 роках: одноразової премії в сумах - 513,35 гривень і 1 813,35 гривень, матеріальної допомоги в сумах - 6 838,00 гривень і 4 625,00 гривень, компенсації за невикористану відпустку - 3 135,77 гривень, одноразової допомоги при звільненні - 91 054,74 гривень.
30.01.2018 на адресу суду надійшла заява Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області №1453 від 25.01.2018 про розгляд справи №809/25/18 за правилами загального позовного провадження.
Заяву мотивовано тим, що для об'єктивного з'ясування обставин справи та ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення вказана справу за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області повинна розглядатися за правилами загального позовного провадження.
Згідно із частиною 4 статті 260 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача протягом двох днів із дня її надходження до суду постановляє ухвалу про: залишення заяви відповідача без задоволення; розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Частиною 3 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до пункту 20 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин - є адміністративною справою незначної складності (малозначною справою).
Суд звертає увагу на те, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (частина 3 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України).
Однак, зазначення того, що мета об'єктивного з'ясування обставин справи та ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення, на яку посилається відповідач, не є обставинами, що свідчать про складність даної справи та про недоцільність розгляду справи у спрощеному позовному провадженні.
Водночас, суд зазначає, що відповідно до особливостей розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, визначених частиною 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, за клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Оцінивши зміст позовних вимог, заявлених до Головного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, суд вважає, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у даній справі незначної складності станом на 31.01.2018 не вимагає проведення судового засідання.
Таким чином, враховуючи вищевикладені обставини, суд дійшов до висновку, що заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про розгляд справи №809/25/18 за правилами загального позовного провадження справи, слід залишити без задоволення.
Крім того, в силу вимог частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
В розгляді даної справи обов'язок щодо доказування правомірності своїх рішень і дій покладено на відповідача.
Суд наголошує, що пунктом 3 резолютивної частини ухвали Івано-Франківського окружного адміністративного суду про відкриття провадження від 22.01.2018 в справі №809/25/18 встановлено відповідачу з дня вручення цієї ухвали п'ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позов щодо усіх обставин наведених позивачем та правових підстав позову з якими відповідач не погоджується. Відзив на позов повинен відповідати вимогам статті 162 КАС України, з долученням всіх письмових та електронних доказів (які можливо доставити до суду), висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Також зобов'язано відповідача надіслати (надати) іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Відповідно до частини 4 статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
У випадку необхідності з'ясування відповідних обставин справи, заслуховування пояснень в судовому засіданні чи витребування додаткових доказів, суд вживатиме відповідних процесуальних заходів на підставі вказаного Кодексу.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 243, 248, 256-257, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про розгляд за правилами загального позовного провадження справи №809/25/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними щодо не включення до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2016 надбавки за виконання особливо важких завдань, надбавки за оперативно-розшукову діяльність, належної премії, зобов'язання до вчинення дій щодо направлення такої довідки в орган пенсійного забезпечення із врахуванням вірних складових, а також зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії, - залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу, окремо від рішення суду, включаються до апеляційної
Суддя /підпис/ Чуприна О.В.