
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" січня 2018 р. справа № 809/1729/17
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Микитюка Р.В.,
за участю:
секретаря судового засідання - Костюк О.С.,
позивача - ОСОБА_1,
представника позивача - ОСОБА_2,
представника відповідача - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду адміністративну справу за позовом: ОСОБА_1
до відповідача: Регіонального сервісного центру МВС в Рівненській області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_4
про визнання дій протиправними,-
ВСТАНОВИВ:
12.12.2017 ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Івано-Франківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до регіонального сервісного центру МВС в Рівненській області (далі - відповідач), третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_4 про визнання протиправними дій відповідача по перереєстрації транспортного засобу марки Mersedes-Benz, модель “Vito 112”, колір білий, реєстраційні номерні знаки АТ 69-78 АІ 26.06.2014 в ВРЕВ ДАІ з обслуговування Костопільського, Березанівського районів УМВС в Рівненській області, з заміною свідоцтва про реєстрацію та номерного знака з правом користування за ОСОБА_5 та перереєстрацію від 17.01.2015 транспортного засобу Mersedes-Benz, “Vito 112” 2000 року – випуску, вантажопасажирський – В, з об`ємом двигуна 2148, дизельний, білого кольору, реєстраційні номерні знаки ВК 4201 АТ від 17.01.2015 в ВРЕВ ДАІ з обслуговування м. Рівне, Рівненського та Здолбунівського районів на нового власника ОСОБА_4.
Позивач та його представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримали. Суду пояснили, що у 2007 році ОСОБА_1 придбав автомобіль марки Mersedes-Benz, модель “Vito”, колір білий, кузов №VSA63809413303300, 2000 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1, та зареєстрував його у реєстраційному органі - ВРЕР ДАІ м. Косова Івано-Франківської області. Позивач вирішив продати вказаний автомобіль, про що 31.05.2016 уклав договір купівлі-продажу з ОСОБА_6 Автомобіль було оглянуто головним спеціалістом сектора криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів. В ході огляду технічних несправностей не виявлено, а також не виявлено змін номерів кузова та двигуна автомобіля. Позивачем здійснено всі необхідні платежі, транспортний засіб направлено на зняття з обліку та постановки на облік за іншим власником. Однак ОСОБА_6 було повернуто весь пакет документів, оскільки за даними Регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області даний транспортний засіб декілька років тому було знято з реєстрації і поставлено на облік у Рівненській області. З реєстраційної картки транспортного засобу відомо, що власником автомобіля Mersedes-Benz “Vito”, реєстраційні номерні знаки АТ 69-78 АІ є позивач, ОСОБА_1. По даних аналітичного пошуку ТЗ по " НАІС ДАІ" МВС України нібито 26.06.2014 відбулась перереєстрація ТЗ при заміні свідоцтва про реєстрацію у ВРЕР ДАІ з обслуговування Костопільського, Березанівського районів УМВС в Рівненській області. 17.01.2015 автомобіль зареєстровано за користувачем – ОСОБА_5, якому видано номерні знаки ВК 24-01 АТ. Однак, ОСОБА_5 при перереєстрації транспортного засобу на міг здати номерні знаки АТ 69-78 АІ та технічний паспорт на означений автомобіль. Втрата технічного паспорту та номерних знаків передбачає проведення перевірки на наявність ознак злочину. Як перереєстрація при заміні свідоцтва про реєстрацію від 26.06.2014, так і реєстрація за користувачем 17.01.2015 вчинені на підставі підроблених документів і позивач до цих дій жодного відношення не має. Зазначили, що вищевказані дії по перереєстрації ТЗ порушують права позивача як власника транспортного засобу, так як вказаний транспортний засіб не має допуску до участі у дорожньому русі та вільно розпоряджатись належним позивачу на праві особистої власності транспортним засобом. За даними аналітичного пошуку ТЗ та даними реєстраційної картки з 16.01.2015 власником транспортного засобу нібито є ОСОБА_4. На підставі наведеного позов просили задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні в режимі відеоконференції проти позову заперечила з мотивів, викладених у відзиві на позов (а.с. 141-143). Суду пояснила, що 26.06.2014 транспортний засіб автомобіль марки Mersedes-Benz, модель “Vito”, кузов №VSA63809413303300, 2000 року випуску перереєстровано у зв`язку з дублюванням номера кузова в центрі надання послуг з обслуговування Костопільського, Березанівського районів УДАІ УМВС України, де інтереси власника вищевказаного автомобіля представляв ОСОБА_5, діючий за довіреністю ВТО №965445, виданою 18.12.2013 нотаріусом Рівненського міського нотаріального округу ОСОБА_7, та отримано нове свідоцтво про державну реєстрацію транспортного засобу СХХ №199557. Вказала, що підставою для проведення дублювання номера кузова був висновок №0220-02 від 19.02.2014 НД Бюро судових експертиз "Сантадор". Для проведення перереєстрації 16.01.2015 було надано особисту довідку-рахунок видану на ім`я ОСОБА_4, яка підтверджує правомірність придбання транспортного засобу марки Mersedes-Benz, модель “Vito”, кузов №VSA63809413303300, 2000 року випуску і інші документи на підставі яких посадовою особою центру надання послуг пов`язаних з використанням транспортних засобів з обслуговування м. Рівне, Рівненського та Здолбунівського районів УДАІ УМВС України в Рівненській області прийнято рішення про перереєстрацію вищевказаного автомобіля на нового власника, з видачею свідоцтва про реєстрацію та заміною номерного знаку. Вважає, що працівниками регіонального сервісного центру МВС в Рівненській області не вчинено протиправних дій відносно позивача. На підставі наведеного в задоволенні позову просила відмовити.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_4 в судове засідання не з`явився, однак на адресу суду направив заяву про розгляд справи без його участі (а.с. 103).
Заслухавши пояснення позивача та його представника, а також представника відповідача, дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та відзив на позов, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 придбав автомобіль марки Mersedes-Benz, модель “Vito”, колір білий, кузов №VSA63809413303300, 2000 року випуску, та зареєстрував за собою автомобіль в органах ВРЕР ДАІ м. Косів, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу ЯТС 028211 від 18.08.2007 року (а.с.9), записом №875 у Книзі обліку зареєстрованих автотранспортних засобів та копією облікової картки приватного АМТ (а.с. 31, 33).
31.05.2016 позивач уклав договір купівлі-продажу автомобіля з ОСОБА_6, у зв’язку з чим автомобіль було оглянуто головним спеціалістом сектора криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів. За результатами огляду не було виявлено технічних несправностей, а також не виявлено змін номерів кузова та двигуна автомобіля. Позивачем здійснено всі необхідні платежі, а транспортний засіб направлено на зняття з обліку та постановки на облік за іншим власником. Однак ОСОБА_6 було повернуто весь пакет документів, оскільки за даними Регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області даний транспортний засіб декілька років тому було знято з реєстрації і поставлено на облік у Рівненській області за іншим власником – ОСОБА_4
Як вбачається з бази даних “НАІС ДДАІ” МВС України, 26.06.2014 ВРЕР ДАІ з обслуговування Костопільського, Березнівського районів УМВС України в Рівненській області за заявою представника ОСОБА_1 ОСОБА_5 було проведено реєстраційну дію - “перереєстрацію при заміні свідоцтва про реєстрацію” з видачею свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу СХХ199557 без заміни державного номерного знаку (а.с. 36).
17.01.2015 відділом реєстраційно-екзаменаційної роботи Державтоінспекції з обслуговування м. Рівне, Рівненського та Здолбунівського районів в Рівненській області за заявою представника ОСОБА_1 ОСОБА_5 було проведено реєстраційну дію - “перереєстрацію транспортного засобу на нового власника за довідкою-рахунком” з видачею державного номерного знаку ВК4201АТ. Підставою для перереєстрації автомобіля на нового власника, ОСОБА_4, стала довідка-рахунок №ВІА028823 від 16.01.2015 (а.с.35).
Оскільки позивач жодних доручень будь-якій особі, в тому числі ОСОБА_5 щодо здійснення дій по реєстрації автомобіля, не надавав, він звернувся з відповідними зверненнями у правоохоронні органи, за результатами розгляду яких ГУ НП в Івано-Франківській області 27.09.2016 зареєстровано кримінальне провадження за №120160900100004424 за ознаками злочину, передбаченого ст. 290 КК України стосовно підробки номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу, та в ГУ НП в Рівненській області 20.10.2016 зареєстроване кримінальне провадження №42016181010000135 за ознаками злочину, передбаченого ст.358 ч.1 КК України за фактом підробки довіреності, виданої на ім’я ОСОБА_5 та ОСОБА_8М.(а.с.12-27, 29).
Оскільки права позивача, як власника транспортного засобу порушені, так як вказаний транспортний засіб не має допуску до участі у дорожньому русі та вільно розпоряджатись належним позивачу на праві особистої власності транспортним засобом, позивач звернувся з даним позовом до суду щодо визнання протиправними дій відповідача по перереєстрації транспортного засобу.
У зв’язку з відкриттям провадження в даній справі до набрання чинності редакцією Кодексу адміністративного судочинства України, передбаченої Законом України “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів” №2147-VIII від 03.10.2017, відповідно до підпункту 10 пункту 1 розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України судовий розгляд даної адміністративної справи з 15.12.2017 здійснювався за правилами, що діють після набрання чинності новою редакцією Кодексу адміністративного судочинства України.
Вирішуючи даний спір, суд виходив з таких мотивів та норм права.
Відповідно до п.1 розділу І Положення про територіальний сервісний центр МВС, затвердженого наказом Міністерство внутрішніх справ України №1646 від 29.12.2015, територіальний сервісний центр МВС (далі - ТСЦ МВС) є структурним підрозділом територіального органу МВС - регіонального сервісного центру МВС (далі - РСЦ МВС).
Розділом ІІ “Основні функції ТСЦ МВС” вищезазначеного порядку передбачено, що ТСЦ МВС відповідно до чинного законодавства проводить, зокрема, реєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів з видачею свідоцтв про реєстрацію, тимчасових реєстраційних талонів (далі - реєстраційні документи) та номерних знаків на транспортні засоби, здійснення обміну реєстраційних документів та номерних знаків на транспортні засоби, зняття з обліку зареєстрованих транспортних засобів.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №889 від 28.10.2015 “Про утворення територіальних органів з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ” утворені як юридичні особи публічного права територіальні органи з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ за переліком згідно з додатком.
Правові та соціальні основи дорожнього руху з метою захисту життя та здоров'я громадян, створення безпечних і комфортних умов для учасників руху та охорони навколишнього природного середовища визначає Закон України “Про дорожній рух” від 30.06.1993 №3353-XII (далі - Закон).
В ст.38 Закону №3353-XII передбачено, що державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків.
Постановою Кабінету Міністрів України №1388 від 07.09.1998 затверджено Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, яким встановлюється єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків.
Цей Порядок є обов'язковим для всіх юридичних та фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, виробляють чи експлуатують їх. Представники власників транспортних засобів виконують обов'язки та реалізують права таких власників у межах наданих їм повноважень (п.2 Порядку).
26.06.2014 транспортний засіб автомобіль марки Mersedes-Benz, модель “Vito”, кузов №VSA63809413303300, 2000 року випуску перереєстровано у зв`язку з дублюванням номера кузова в центрі надання послуг з обслуговування Костопільського та Березанівського районів УДАІ УМВС України, де інтереси власника вищевказаного автомобіля представляв ОСОБА_5, діючий за довіреністю ВТО №965445, виданою 18.12.2013 нотаріусом Рівненського міського нотаріального округу ОСОБА_7, та отримано нове свідоцтво про державну реєстрацію транспортного засобу СХХ №199557 (попереднє свідоцтво серії АТС №028211 знаходиться у матеріалах справи (а.с. 144).
Підставою для проведення дублювання номера кузова був висновок №0220-02 від 19.02.2014 НД Бюро судових експертиз "Сантадор".
Згідно із п.15 Порядку під час проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортні засоби, крім випадків вибракування їх у цілому, підлягають огляду (крім випадків перереєстрації транспортних засобів у зв’язку із зміною місця проживання власника та у разі відновлення втрачених або зіпсованих документів) з метою звірення ідентифікаційних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними у поданих власником для реєстрації документах, визначення їх справжності та проведення перевірки за Єдиним державним реєстром Державтоінспекції та автоматизованою базою даних про розшукувані транспортні засоби, встановлення відповідності конструкції і технічного стану транспортних засобів обов'язковим вимогам правил, нормативів і стандартів України. Огляд проводиться уповноваженими працівниками підрозділів Державтоінспекції за місцем реєстрації транспортних засобів. За результатами огляду в документах, які подаються для державної реєстрації, уповноважений працівник підрозділу Державтоінспекції робить відповідну відмітку або складає акт технічного огляду.
Відповідно до п.40 даного Порядку зняття з обліку транспортних засобів проводиться після їх огляду в підрозділах Державтоінспекції на підставі заяви власника, документа, що посвідчує особу, виконавчого напису нотаріуса, постанови державного виконавця або рішення суду.
У разі встановлення факту знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин транспортних засобів, виявлення транспортних засобів, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в уповноважених органах МВС, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами або таких, що розшукуються правоохоронними органами України у зв'язку з незаконним заволодінням, уповноважені особи сервісних центрів МВС оформляють в установленому порядку необхідні документи, скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку транспортних засобів і передають усі відповідні документи та за наявності транспортні засоби до відповідного органу досудового розслідування.
Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 379 від 11.08.2010 затверджено Інструкцію про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них.
В п.1.4 Інструкції зазначено, що реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів, що належать фізичним особам, здійснюються за місцем звернення власника або його уповноваженої особи незалежно від місця реєстрації (проживання) власника. При цьому в реєстраційних документах зазначається місце реєстрації (проживання) особи, за якою реєструється транспортний засіб.
Відповідно до п.5.1 Інструкції зняття з обліку ТЗ проводиться працівниками Центру відповідно до вимог пунктів 12, 15, 32, 40-46 Порядку.
Посадовими особами Центру приймаються до розгляду письмові заяви власників (фізичних або юридичних осіб) про зняття ТЗ з обліку (вибракування), зразки яких наведено в додатках 9, 10 до цієї Інструкції. Такі заяви можуть прийматись від осіб, уповноважених у встановленому порядку на такі дії.
Огляд ТЗ дозволяється проводити працівником Центру за місцезнаходженням ТЗ із оформленням акта технічного огляду ТЗ.
Згідно п.5.7. Інструкції на підставі документів, що підтверджують встановлення факту знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин ТЗ, виявлення ТЗ, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в Центрі, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами, таких, що розшукуються правоохоронними органами України у зв'язку з незаконним заволодінням, або інформацію про реєстрацію яких несанкціоновано внесено до автоматизованої бази даних АІС "Автомобіль" та (або) Єдиного державного реєстру Державтоінспекції, працівники Центру оформляють в установленому порядку необхідні документи, скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку ТЗ і передають усі відповідні документи до органу досудового розслідування для подальшого проведення перевірки.
Відповідно до п. 5.7.2. Інструкції, про скасування державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку ТЗ до автоматизованої бази даних АІС "Автомобіль" та Єдиного державного реєстру Державтоінспекції вноситься запис: "Скасування реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку ТЗ", а також вноситься запис про підстави такого скасування.
Як вбачається з п.5.7.3. Інструкції, свідоцтво про реєстрацію (технічний паспорт) таких ТЗ та номерні знаки вилучаються. Свідоцтво про реєстрацію ТЗ (технічний паспорт) анулюється способом, що не дозволяє його повторного використання, і долучається до матеріалів про скасування державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку ТЗ, а номерні знаки знищуються в установленому порядку.
Згідно із п.5.10 Інструкції забороняється зняття з обліку ТЗ, стосовно яких є відповідна заява власника, у графі "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію ТЗ або наявних базах даних внесені обмеження щодо зняття з обліку, а також за умови наявності обмежень, які передбачені пунктами 15, 40, 41 Порядку.
Судом встановлено, що для проведення перереєстрації 16.01.2015 було надано особисто довідку – рахунок видану на ім`я ОСОБА_4, яка підтверджує правомірність придбання транспортного засобу марки Mersedes-Benz, модель “Vito”, кузов №VSA63809413303300, 2000 року випуску і інші документи на підставі яких посадовою особою центру надання послуг пов`язаних з використанням транспортних засобів з обслуговування м. Рівне, Рівненського та Здолбунівського районів УДАІ УМВС України в Рівненській області прийнято рішення про перереєстрацію вищевказаного автомобіля на нового власника, з видачею свідоцтва про реєстрацію та заміною номерного знаку (а.с. 145-147).
У відповідності до пункту 8 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують правомірність придбання транспортних засобів (у редакції Положення, діючого на момент здійснення операції з транспортним засобом).
Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені в установленому порядку: довідка – рахунок за формою згідно з додатком 1 Порядку, видана суб`єктом господарювання, діяльність якого пов`язана з реалізацією транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери.
В судовому засіданні встановлено, що транспортний засіб з обліку не знімався, номерні знаки не здавалися та не видавалися номерні знаки для разових поїздок, оскільки відповідно до пункту 33 Порядку, при перереєстрації транспортних засобів у разі зміни їх власників зняття з обліку таких транспортних засобів не проводиться.
Пунктом 24 Порядку передбачено, що реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів, що належать фізичним особам, здійснюється за місцем звернення власника або уповноваженої особи незалежно від місця реєстрації (проживання) власника. При цьому в реєстраційних документах зазначається місце реєстрації (проживання) особи, за якою реєструється транспортний засіб, а тому власнику не заборонено звертатися до будь якого центру для здійснення операцій з транспортними засобами.
Суд зазначає, що на момент реєстрації (перереєстрації) транспортного засобу відповідач діяв у відповідності до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів та Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них.
Крім того, суд звертає увагу на те, що регіональний сервісний центр МВС в Рівненській області звертався з листом до ГУНП в Рівненській області №31/17/-1273 від 11.07.2016 з проханням про проведення перевірки по фактах викладених у заяві громадянина ОСОБА_1 та прийняття рішення у відповідності до чинного законодавства (а.с.48-49, 82-83).
Згідно з ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. 2. ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За змістом ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З урахуванням вищезазначеного, суд на підставі наданих учасниками справи письмових доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, дійшов висновку, що в задоволенні адміністративного позову слід відмовити.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
ОСОБА_1 (с.Хороцеве, Верховинський район, Івано-Франківська область, 78714).
Регіональний сервісний центр МВС в Рівненській області (код 40112275, вул. Вербова, 9, м. Рівне, 33024).
ОСОБА_4 (вул.Зерова, 26, м. Рівне, 33024 ).
Суддя Микитюк Р.В.
Рішення складене в повному обсязі 31 січня 2018 р.