
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 січня 2018 р. Справа№805/4249/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Колегія суддів Донецького окружного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Ушенка С.В.,
суддів: Логойди Т.В., Михайлик А.С.
при секретарі судового засідання – Гуменному М.А.,
за участю
представників позивача – ОСОБА_1, ОСОБА_2 (за довіреністю),
представника відповідача – ОСОБА_3 (за довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “ІЛЮС” до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення та зобов’язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю “ІЛЮС” звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення від 27.11.2017 № 325044/30878856 та зобов’язання зареєструвати податкову накладну № 3 від 08.10.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Позовна заява надійшла до суду 05.12.2017.
Ухвалою суду від 8 грудня 2017 року позовну заяву залишено без руху, позивачеві встановлено десятиденний строк з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
14 грудня 2017 року, тобто у встановлений судом строк, позивачем усунуті недоліки позовної заяви.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 14 грудня 2017 року відкрито провадження в адміністративній справі № 805/4249/17-а та призначено справу до судового розгляду.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що спірне рішення є протиправним та підлягає скасуванню з тих підстав, що платником податків надано всі необхідні документи, які засвідчують факт здійснення господарської операції за податковою накладною, у реєстрації якої відмовлено.
Позивач зазначає, що факт зупинення реєстрації податкової накладної у ЄРПН не спростовує ані факту здійснення платником податків господарської операції, ані факту наявності дати виникнення саме першої події (постачання товарів/послуг або отримання коштів), що підтверджується первинними документами, на підставі яких складається податкова накладна.
Таким чином, на думку позивача, зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарської операції між позивачем та ТОВ «САТЕЛЛИТ», та на те, що такі документи були надані контролюючому органу, останній не мав правових підстав для відмови у реєстрації податкової накладної.
Представники позивача у судовому засіданні підтримали позовні вимоги, надали пояснення, аналогічні викладеному у позовній заяві, просили позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти позовних вимог з урахуванням наданого до суду відзиву на позовну заяву та зазначив, що оскаржуване рішення про відмову у реєстрації податкових накладних винесене фіскальним органом обґрунтовано, а відтак визнанню протравним та скасуванню не підлягає. Просив відмовити у задоволені позовних вимог у повному обсязі.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд встановив наступне.
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Ілюс" (код ЄДРПОУ 30878856, 84509, Донецька обл., Бахмутський район, селище Хромове, вулиця Вільямса, будинок 1 А) зареєстроване як юридична особа 30.11.2000, про що у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань зроблено запис. Основним видом діяльності є: вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.
02 жовтня 2017 року між позивачем (постачальник) та ТОВ «Сателлит» (покупець) укладено договір поставки № Р60305-PREP, відповідно до умов якого постачальник зобов’язується поставити і передати у власність, а покупець прийняти і оплатити насіння соняшника українського походження врожаю 2017 року у кількості 1 тис. тон.
На виконання умов договору складено видаткову накладну від 08.10.2017 № 37, рахунок-фактуру від 08.10.2017 № 39 на суму 2254751,46 грн., в тому числі ПДВ – 375791,91 грн., оплата проведена в розмірі 80 відсотків вартості поставленого товару меморіальним ордером від 10.10.2017 № 9015 на суму 889523,34 грн., в тому числі ПДВ 148253,89 грн.
08 жовтня 2017 року складено податкову накладну №3 на постачання насіння соняшника українського походження врожаю 2017 року у кількості 231,68 тон на суму 2254751,46 грн., в тому числі ПДВ – 375791,91 грн., яку для реєстрації направлено до Єдиного реєстру податкових накладних.
30.10.2017 відповідачем сформовано Квитанцію б/н, відповідно до якої реєстрація податкової накладної зупинена з посиланням на п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України та зазначено, що вона відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України №567 від 13.06.2017. За результатами опрацювання СМОК виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК та/або таблицю даних платника податків.
На виконання Квитанції, згідно якої реєстрація податкової накладної зупинена, позивачем 21 та 22 листопада 2017 року надані документи, що підтверджують відповідність обсягів постачання насіння обсягам власного виробництва, а саме: таблицю даних платника податку від 21.11.2017 №3, договір поставки від 02.10.2017 № Р60305-PREP, видаткову накладну від 08.10.2017 №37, довіреність від 03.10.2017 №1520, рахунок-фактуру від 08.10.2017 №39, довідку про наявність землі від 22.02.2017, звіт про збирання врожаю сільськогосподарських культур на 01.20.2017, у відповідності до якої позивачем станом на 01.10.2017 зібрано соняшника у кількості 18988,00 центнери, та повідомлення від 16.11.2017 №3 про направлення вказаних документів.
22.11.2017 відповідачем сформовано Квитанцію № 2, відповідно до якої документ не прийнято, у зв’язку з порушенням вимог абзацу сьомого пункту третього Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме: у підприємства за період з 01.01.2017 по 21.11.2017 відбулася зміна засновника та керівника.
27 листопада 2017 року головою комісії ДФС України прийнято Рішення №325044/30878856 про відмову у реєстрації податкової накладної від 08.10.2017 №3 на суму 2254751,46 грн., в т.ч. ПДВ 375791,91 грн., з підстави надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.
Податковий кодекс України є спеціальним законом з питань оподаткування та установлює порядок погашення зобов`язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов`язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу.
Згідно підпунктів а, б пункту 185.1 статті 185 ПК України, об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.
Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг, згідно приписів норми пункту 187.1 статті 187 ПК України, вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів.
База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (пункт 188.1 статті 188 ПК України).
Пунктом 201.10. статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
За приписами пункту 74.2. статті 74 ПК України, в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики (пункт 74.3 статті 74 ПК України).
Відповідно до пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних” №1246 від 29.12.2010 (далі - Порядок №1246), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі – платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно пункту 12 Порядку №1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов’язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України “Про електронний цифровий підпис”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до пункту 13 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Аналогічні приписи містить підпункт 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України, згідно яких реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
Відповідно до підпункту 201.16.1. пункту 201.16 статті 201 ПК України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Пункт 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків Наказу №567 містить у собі визначення двох різних критеріїв: моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:
1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 рази більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);
2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб’єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України, стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.
Зі змісту Квитанцій б/н від 30.10.2017 щодо зупинення реєстрації податкової накладної від 08.10.2017 №3 вбачається, що висновок контролюючого органу про відповідність податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних в ЄРПН, затверджених Наказом №567, зроблено за результатом опрацювання СМОК, під час якого виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах.
Відповідно до пункту 1 Вичерпного переліку документів Наказу №567, встановлено вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Перелік), у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року № 567 (далі - Критерії):
1) для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;
2) для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Суд вважає, що на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної позивачем надано достатньо доказів.
Щодо формулювання фіскальним органом у Квитанції б/н від 30.10.2017 вимоги надання “та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу” (тобто Наказу №567), суд зазначає, що таке визначення є нечітким та незрозумілим, зокрема, для платника податків.
Так, Наказ №567 містить у собі пункт 4 наступного змісту: “Державній фіскальній службі України: до 25 червня 2017 року здійснити аналіз ефективності застосування Критеріїв оцінки та у п’ятиденний строк надати пропозиції Міністерству фінансів України стосовно їх удосконалення; щокварталу до п’ятого числа першого місяця наступного кварталу надавати пропозиції Міністерству фінансів України для удосконалення Критеріїв оцінки”.
Натомість, Критерії оцінки ступеня ризиків Наказу №567 містить пункт 4 наступного змісту: “ Інформація за встановленою формою подається платником податку в електронному вигляді засобами електронного зв’язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України “Про електронний цифровий підпис”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та нормативно-правового акта щодо порядку обміну електронними документами з контролюючими органами. ДФС постійно розміщує на офіційному веб-сайті відомості щодо засобів електронного зв’язку, якими може подаватися інформація за встановленою формою”.
Разом з тим, вичерпний перелік документів Наказу №567 взагалі не містить пункту 4. Таким чином, враховуючи позицію фіскального органу щодо необхідності надання платником податків переліку документів та/або Таблиці даних, йому необхідно чітко зазначати, що пункт 4 відноситься до Критеріїв оцінки ризиків Наказу №567.
Крім, того, в обґрунтування правомірності спірного рішення відповідач посилається на зміст пунктів 4.5 та 7.1 договору поставки від 02.10.2017, відповідно до яких датою поставки та відвантаження товару є дата кінцевої прийомки товару за кількістю і якістю, яка здійснюється покупцем чи його представником і лабораторією покупця чи незалежною інспекцією, призначеною покупцем, після прибуття товару на адресу ТОВ «Сателлит». Зазначає, що позивачем не надано до ДФС України документів, за якими визначена договором дата поставки, а також розрахункові документи та документи щодо навантаження, транспортування ТМЦ.
Однак, суд не приймає зазначених доводів відповідача до уваги з огляду на те, що, на думку суду, позивачем надано достатньо документів, які підтверджують правомірність формування і подання податкової накладної та здійснення господарської операції, за результатами якої її складено. Крім того, в пунктах 4.5 та 7.1 вказаного договору поставки мова йде про дату кінцевої прийомки товару, тоді як в даному випадку позивачем була здійснена часткова поставка товару.
Крім того, як вже зазначалось, відповідачем у Квитанції № 2 від 22.11.2017 в якості підстави неприйняття документу вказано порушення платником податків вимоги абз. 7 п. 3 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, у зв’язку з тим, що у підприємства з 01.01.2017 по 21.11.2017 відбулась зміна засновника та керівника.
Відповідно до абз. 7 п. 3 Наказу №567, інформацію за встановленою формою до ДФС може бути подано, зокрема, платниками - сільськогосподарськими товаровиробниками, що внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», та/або сільськогосподарськими підприємствами, які на 31 грудня 2016 року застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Податкового кодексу України (в редакції, що діяла на 31 грудня 2016 року), що мають власні (право власності/користування) та/або орендовані земельні ділянки, загальна площа яких понад 200 га включно (станом на 01 січня 2017 року), що задекларовані до 20 лютого 2017 року, та у яких за період з 01 січня 2017 року не було одночасної зміни засновника і керівника, та у ній зазначено коди згідно з УКТ ЗЕД постачання (виготовлення) таких груп товарів.
Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено матеріалами справи, в період з 01.01.2017 по 21.11.2017 у позивача не відбувалось одночасної зміни засновника і керівника, а, отже, не прийняття відповідачем наданих позивачем документів із зазначеної підстави є необґрунтованим.
Втім, у Рішенні № 325044/30878856 від 27.11.2017 Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, зазначено, що підставою відмови у реєстрації податкової накладної є надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.
Відповідно до приписів статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Суд зазначає, що оскаржуване Рішення не містить чіткої підстави прийняття спірного рішення, а лише загальну фразу, яка складається із зазначення обох, визначених законодавством, підстав для відмови в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, що унеможливлює визначення, зокрема, платником податків конкретної підстави прийняття рішення контролюючим органом з урахуванням виконання платником податків вимог щодо надання підтверджуючих документів та таблиці платника податку.
Рішення суб’єкта владних повноважень, яким є відповідач, повинно відповідати приписам діючого законодавства та бути чітким і зрозумілим для платника податків, а не формальним, на що суд вважає за необхідне звернути увагу відповідача.
Відтак, враховуючи вищезазначене, а також те, що позивачем на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної надано достатньо доказів (документів), які засвідчують факт здійснення господарської операції за податковою накладною, у реєстрації якої було відмовлено, суд приходить до висновку, що оскаржуване рішення є протиправним та підлягає скасуванню.
Натомість, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
За приписами ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6-8, 10, 19, 72, 90, 191, 241-246, 255, 293 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “ІЛЮС” (Донецька область, Бахмутський район, с. Хромове, вул. Вільямса, буд. 1А, ЄДРПОУ 30878856) до Державної фіскальної служби України (м.Київ, Львівська площа, буд. 8, ЄДРПОУ 39292197) про визнання протиправним та скасування рішення та зобов’язання вчинити певні дії – задовольнити у повному обсязі.
Визнати протиправним та скасувати Рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, № 325044/30878856 від 27 листопада 2017 року.
Зобов’язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “ІЛЮС” від 8 жовтня 2017 року № 3 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України на користь Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “ІЛЮС” здійснені ним документально підтверджені судові витрати у розмірі 3200,00 грн. (три тисячі двісті гривень 00 копійок).
Рішення прийнято у нарадчій кімнаті, повний текст виготовлено та підписано 25 січня 2018 року.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Головуючий суддя Ушенко С.В.
Судді Логойда Т.В
ОСОБА_4