
Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/48/18
Провадження № 2-а/376/25/2018
У х в а л а
"15" січня 2018 р.
Суддя Сквирського районного суду Київської області Віговський С.І., розглядаючи адміністративний позов ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Сквирського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, про визнання неправомірною бездіяльності та зобов’язання вчинити дії, -
встановив:
Представник позивача ОСОБА_1 12 січня 2018 року звернувся до Сквирського районного суду Київської області з вищевказаним позовом в якому просить суд:
-Відкрити спрощене позовне провадження у адміністративній справі за даною позовною заявою та задовольнити її.
-Визнати неправомірною бездіяльність Сквирського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_2 згідно довідки ВАТ «Сквира-Авто» про заробітну плату за роботу в зоні відчуження ЧАЕС від 12.07.2006 року № 121.
-Зобов’язати відповідача здійснити перерахунок та подальше нарахування пенсії ОСОБА_2 з врахуванням заробітної плати за період виконання ним робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в сумі 911 руб. 62 коп. на підставі довідки ВАТ «Сквира-Авто» № 121 від 12.07.2006 року, відповідно до ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», починаючи з 29.06.2017 року з урахуванням вже виплачених сум.
Частина 2 ст. 55 Конституції України гарантує право кожного на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
При цьому, як зазначено у частині 5 ст. 125 Конституції України, з метою захисту прав у сфері публічно-правових відносин діють адміністративні суди. Разом з цим, частина 1 цієї ж статті вказує на те, що судоустрій в Україні будується за принципом територіальності та спеціалізації і визначається законом.
Зокрема, частина 1 ст. 8 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" визначає, що ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.
Отже, право звернення до суду та право на розгляд своєї справи в суді, не є абсолютними, оскільки їх реалізація можлива тільки у тому суді до юрисдикції якого справа віднесена процесуальним законом.
Представник позивача звернувся до Сквирського районного суду Київської області із позовом до суб`єкта владних повноважень щодо оскарження його бездіяльності з приводу відмови в перерахунку пенсії та зобов’язання суб’єкта владних повноважень вчинити певні дії.
І така справа, в силу положень частини 2 у її взаємозв`язку з частиною 1 ст. 20 Кодексу адміністративного судочинства України , за предметною юрисдикцією, підсудна не Сквирському районному суду Київської області, а Київському окружному адміністративному суду.
Тобто, справа ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 віднесена процесуальним законом до юрисдикції іншого адміністративного суду, за предметною ознакою.
Тож, вирішуючи питання щодо правових наслідків встановленої судом обставини, суд виходить із того, що положеннями діючого процесуального закону (зокрема, КАС України) вона не унормована. Але, частина 6 ст. 7 цього Кодексу передбачає, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а тому, оскільки вказана норма процесуального права не забороняє застосування аналогії закону і до процесуальних правовідносин, суд вважає за необхідне застосувати положення пункту 2 частини 1 статті 29 КАС України, як закону, що регулює подібні правовідносини.
Зокрема, із положень пункту 2 частини 1 статті 29 КАС України слідує, що якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду.
Судом при відкритті провадження встановлено, що вищевказана справа належить до предметної юрисдикції іншого суду, зокрема Київського окружного адміністративного суду.
Тому враховуючи, що у подібних правовідносинах КАС України передбачає передання судом адміністративної справи на розгляд іншого адміністративного суду, зазначену справу слід передати на розгляд Київського окружного адміністративного суду.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 1, 3, 4, 5-7, 19, 20, 29, 30, 241-243, 248, 251, 256, 292-295 КАС України, ч. 15 пунктом 15.5 розділу VII Перехідних положень КАС України, -
ухвалив:
Передати на розгляд Київського окружного адміністративного суду адміністративну справу: № справи 376/48/18 № провадження 2-а/376/25/2018 за адміністративним позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Сквирського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, про визнання неправомірною бездіяльності та зобов’язання вчинити дії - як суду, якому ця справа підсудна за предметною юрисдикцією.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Сквирський районний суд Київської області (частина 15 пункт 15.5 Перехідних положень КАС України) протягом п’ятнадцяти днів з дня складання цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили на наступний день після закінчення строку на її апеляційне оскарження, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Передати адміністративну справу: № справи 376/48/18 № провадження 2-а/376/25/2018 за адміністративним позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Сквирського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, про визнання неправомірною бездіяльності та зобов’язання вчинити дії на розгляд Київського окружного адміністративного суду у день набрання цією ухвалою законної сили.
Роз`яснити позивачу, що спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Суддя: ОСОБА_3