Постанова № 71889182, 24.01.2018, Підволочиський районний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
24.01.2018
Номер справи
604/1162/17
Номер документу
71889182
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

604/1162/17

3/604/29/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 січня 2018 року Підволочиський районний суд Тернопільської області в складі:

головуючого судді Сташківа Н.Б.,

за участю секретаря судового засідання Кияшко М.З.,

прокурора Бай А.О.

розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту захисту економіки національної поліції Управління захисту економіки в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 та жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_4, завідуючого Терпилівською дільницею ветеринарної медицини Підволочиської районної державної лікарні ветеринарної медицини Тернопільської області, -

за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

Старшим оперуповноваженим сектору протидії корупції управління захисту економіки в Тернопільській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України старшим лейтенантом поліції ОСОБА_2, відповідно до вимог ст.ст. 254, 255 КУпАП, розділу IV Положення про Департамент захисту економіки Національної поліції України, затвердженого наказом Голови Національної поліції України від 07.11.2015 року № 81, з урахуванням вимог ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що ОСОБА_1, працюючи завідуючим Терпилівською дільницею ветеринарної медицини Підволочиської районної державної лікарні ветеринарної медицини Тернопільської області, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст. 45 вказаного Закону, пункту 6 розділу II Закону України «Про внесення змін до деяких законів України, щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», яким строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовжено до 01 травня 2017 року, несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого строку подання щорічної декларації (з 01.01.2017 до 01.05.2017), а саме 04 травня 2017 року подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У судовому засіданні гр. ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю, щиро розкаявся.

Начальник Підволочиського відділу Кременецької місцевої прокуратури ОСОБА_3 протокол підтримала.

Крім власного визнання вини гр. ОСОБА_1, його винуватість у вчиненні даного правопорушення доведена зібраними у справі матеріалами, а саме:

- протоколом про вчинення адміністративного правопорушення пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП №0900127 від 18 грудня 2017 року, відповідно до якого вбачається, що ОСОБА_1, працюючи завідуючим Терпилівською дільницею ветеринарної медицини Підволочиської районної державної лікарні ветеринарної медицини Тернопільської області, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст. 45 вказаного Закону, пункту 6 розділу II Закону України «Про внесення змін до деяких законів України, щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», яким строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовжено до 01 травня 2017 року, несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого строку подання щорічної декларації (з 01.01.2017 до 01.05.2017), а саме 04 травня 2017 року подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

-- витягом з офіційного сайту «https//public.nezk.gov.ua/search» щодо подання ОСОБА_1 04.05.2017 року декларації за 2016 рік;

-електронною декларацією з сайту НАЗК за 2016 рік ОСОБА_1;

-повідомленням начальника Підволочиської районної державної лікарні ветеринарної медицини на адресу НАЗК № 35 від 04 травня 2017 року;

-пояснюючою запискою ОСОБА_1;

-супровідним листом (інформацією) НАЗК № 55-09/33798/17 від 22.09.2017 р.;

-поясненнями ОСОБА_1;

-інформацією про ознайомлення ОСОБА_1 з вимогами Закону України «Про запобігання корупції»;

-наказом №04-К від 12 січня 2014 року, згідно якого в.о. начальника районної державної лікарні ветеринарної медицини Підволочиського району Тернопільської області ОСОБА_1 призначено на посаду завідувача Терпилівською дільницею ветеринарної медицини;

-положенням «Про Підволочиську районну державну лікарню ветеринарної медицину», затвердженим наказом начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області ОСОБА_4 від 14.08.2017 року № 58-ОД, згідно якого лікарня є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в органах Державного казначейства, печатку із зображення Державного Герба України та своїм найменуванням;

-посадовою інструкцією завідувача дільницею державної ветеринарної медицини, затвердженою в.о. начальника районної державної лікарні ветеринарної медицини ОСОБА_5, відповідно до якої завідувач дільницею державною ветеринарної медицини: здійснює заходи щодо профілактики, діагностики та ліквідації інфекційних, інвазійних і незаразних хвороб тварин та їх лікування; проводить оцінки епізоотичних ситуацій, розроблення, затверджує і забезпечує здійснення протиепізоотичних заходів, видає обов’язкові до виконання розпорядження щодо профілактики та ліквідації заразних хвороб, проводить дератизацію, дезінфекцію та інші заходи; організовує разом з органами та закладами охорони здоров’я, державного санітарно-епідеміологічною службою захисту населення від хвороб, спільних для тварин і людей; проводить профілактичні огляди сільськогосподарських тварин, диспансеризацію тварин і надання лікувальної допомоги хворим тваринам; проводить ветеринарні міроприємства направлені на попередження і ліквідацію яловості сільськогосподарських тварин і вирощування здорового молодняка; здійснює контроль за ветеринарно-санітарним станом тваринницьких приміщень, і забійних пунктів, пунктів заготівлі молока, пасік, пасовищ, місць водопою.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

У статті 68 Конституції України встановлено, що кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до розділу II пункту 6 Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовжено до 01 травня 2017 року.

Відповідно до листа НАЗК від 23.05.2017 №03-05/16382/118 ОСОБА_3 обстеження окремих функцій інформаційно-телекомунікаційної системи Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 25.01.2017 року засвідчено некоректну роботу програмного забезпечення в період з 01.01.2017 по 19 год. 30 хв. 04.01.2017 року. З метою створення належних умов для суб’єктів декларування адміністратором Реєстру ДП «УСС» спільно з Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України протягом 24-28 березня 2017 року здійснювались заходи з оптимізацїї та переконфігурування обчислювальних ресурсів, що потребувало декількох зупинок та перезапусків окремих компонентів та ІТС Реєстр в цілому. У всі інші дні Реєстр функціонував та працював у штатному режимі.

Рішенням НАЗК №224 від 08 червня 2017 року визначено періоди, протягом яких спостерігалися перебої у роботі інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Зокрема, згідно з додатком до вказано рішення періодами неналежно функціонування ІТС Реєстр були 02.03.2017 з 9:00-12:00; 12.03.2017 з 2:00-7:00;15.03.2017 з 22:00-24:00; 16.03.2017 з 0:00-3:00, з 7:00 до 8:00; 19.03.2017 з 8:00- 11:00; 24.03.2017 з 6:00-8:00; 26.03.2017 з 12:00-24:00; 27.03.2017 з 0:00-8:00;28.03.2017 3 1:00-10:00.

Таким чином судом встановлено, що у період з 01.01.2017 по 01.05.2017 у ОСОБА_1 було 120 календарних днів для заповнення та перевірки наявності на сайті декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, які останнім раціонально використані не були.

Тобто, ОСОБА_1, будучи ознайомленим із Законом України «Про запобігання корупції» та особою, яка відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб’єктом відповідальності за правопорушення пов’язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, без поважних причин, несвоєчасно, тобто після встановленого періоду декларування (з 01.01.2017 по 01.05.2017), а саме 04 травня 2017 року подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч. 1 ст. 172-6КУпАП.

Отже, в діях гр. ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Накладаючи адміністративне стягнення за вказане адміністративне правопорушення, враховую характер вчиненого правопорушення, яке відноситься до корупційних порушень, обставини, що пом’якшують відповідальність: те, що гр. ОСОБА_1 вперше притягується до відповідальності; відсутність обставин, що обтяжують відповідальність.

Враховуючи наведене, з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчинення нових правопорушень, приходжу до висновку, що на гр. ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП, що буде необхідним та достатнім для його виправлення.

Крім того, у відповідності до ст. 40-1 КпАП України із ОСОБА_1 слід стягнути в дохід держави судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на час ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення становить 352,40 грн згідно ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», в редакції згідно ЗУ №1774-VIII від 06.12.2016 року.

Керуючись Конституцією України, ст.ст. 33, 36, 40-1, 247, 251, 254, 276-280, 283, 284, 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати виннуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у розмірі 50 (п’ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень штрафу у дохід держави.

Стягнути із ОСОБА_1 (ІПН2753620016) в дохід держави в дохід держави 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 (сорок) коп. судового збору (стягувач: Державна судова адміністрація України, адреса: м. Київ, вул. Липська 18/5, 01601; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106 «Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)»).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Тернопільської області через Підволочиський районний суд Тернопільської області.

Суддя Н.Б. Сташків