Постанова № 71885331, 29.01.2018, Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
29.01.2018
Номер справи
227/47/18
Номер документу
71885331
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

29.01.2018 227/47/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2018 року м. Добропілля

Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Кошля А.О., за участі прокурора Костянтинівської місцевої прокуратури - ОСОБА_1, правопорушника – ОСОБА_2, з фіксуванням судового засідання технічними засобами, яке здійснювалось секретарем судового засідання – Єфременко А.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, депутата Золотоколодязької сільської ради, прачюючого оператором насосних обладнань ПрАТ «Глини Донбасу», за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до матеріалів, які надійшли з Міжрайонного відділу № 3 (м. Мирноград) Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП вбачається, що ОСОБА_2, будучи депутатом Золотоколодязької сільської ради, відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб’єктом, на якого поширюється дія Закону «Про запобігання корупції», в строк передбачений п.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та який було продовжено до 1 травня 2017 року Законом України № 1975-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», для подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, декларацію шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2016 рік за формою, що визначається Національним агентством, не подав. Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подав щорічну декларацію за 2016 рік лише 07.08.2017 року о 12 годині 59 хвилин.

В судовому засіданні ОСОБА_2 свою провину визнав повністю, підтвердив, що дійсно не подав у визначений законодавством строк декларацію за 2016 рік, так як не має навиків роботи в мережі Інтернет, зазначив, що декларацію подав 07.08.2017 року, що зайняло близько двох годин у зв’язку зі збоями в роботі серверів, розуміє, що, чинне законодавство вимагає подання декларацій у визначені терміни, в подальшому зобов’язується не вчиняти подібних правопорушень.

Прокурор в судовому засіданні суду пояснив, що на підставі наявних в матеріалах справи доказів в діях ОСОБА_2 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, просив визнати його винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст. 172-6 КУпАП, визнати пом'якшуючою обставиною щире каяття та, враховуючи приписи ст.23 КУпАП, вчинення правопорушення вперше, просив застосувати до ОСОБА_2 мінімальне стягнення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі та дослідивши матеріали справи судом встановлено наступне.

ОСОБА_2 є депутатом Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області, що підтверджується рішенням сесії сільської ради № VII/1-2 від 11.11.2015 «Про результати виборів депутатів сільської ради VII скликання».

Таким чином, депутат Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області ОСОБА_2 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, згідно підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно із частиною першою статті 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Вказана декларація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) та оприлюднюється на офіційному сайті НАЗК.

Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон № 1975-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон № 1975-VІП набрав чинності 30 березня 2017 року. Відповідно до цього Закону строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції»подають таку декларацію вперше, продовжено до 1 травня 2017 року.

26.12.2016 головою Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області прийнято розпорядження № 137 «Про затвердження Плану заходів щодо попередження та профілактики корупційних правопорушень у Золотоколодязькій сільській раді та її виконавчому апараті на 2017 рік», з яким також ознайомився ОСОБА_2, що підтверджується відповідним підписом. Повідомлення про необхідність подання декларації про майно, доходи, втрати і зобов’язання фінансового характеру за 2016 рік в електронному вигляді було вручено ОСОБА_2 16.03.2017 року, що підтверджується відповідним підписом.

Як вбачається з матеріалів справи, фактично декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2016 рік подано ОСОБА_2 лише 07.08.2017 року, що підтверджується роздруківкою з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто після спливу строку, встановленого законом для подачі щорічної декларації. Вказане також підтверджене самим ОСОБА_2

Згідно інформації наданої ПрАТ «Глини Донбасу» вбачається, що ОСОБА_2 дійсно працює на даному підприємстві, перебував у відпустці з 18.03.2017 року по 31.03.2017 року, на лікарняному в період з 01.01.2017 року по 27.08.2017 року не перебував.

Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_2 мав змогу своєчасно подати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2016 рік, але цього не зробив через неповажні причини. Будь-яких доказів поважності причин несвоєчасності подачі декларації правопорушником не надано.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 9 КУпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов’язане з корупцією-діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно положень ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами тощо, а також іншими документами.

За таких обставин, суд вважає, що ОСОБА_2, будучи депутатом Золотоколодязької сільської ради, тобто відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1статті 172-6 КУпАП.

Його вина в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, також доводиться протоколом про адміністративне правопорушення № 13 від 04.01.2018р., поясненнями ОСОБА_2, роздруківкою з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно ч. 3 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Правопорушення, вчинене ОСОБА_2, було виявлено 04.01.2018 року, тобто датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу про адміністративне правопорушення, який було складено після збору всіх необхідних для складання протоколу матеріалів, та в якому було зафіксовано факт вчинення ним правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП.

Адміністративний протокол було складено уповноваженою особою відповідно до вимог ст. 255 КУпАП.

Вирішуючи питання про вид адміністративного стягнення, суддя враховує, у відповідності до ч. 2 ст. 33 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_2, суд визнає щире каяття.

Обставин, які б обтяжували відповідальність, судом не встановлено.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Враховуючи викладене, суд вважає за доцільне застосувати до правопорушника такий вид стягнення, як штраф, в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1ст.172-6 КУпАП, оскільки така міра відповідальності відповідає вчиненому правопорушенню, і є такою, що відповідає меті адміністративного стягнення, встановленого ст. 23 КУпАП.

Крім того, відповідно до п.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_2 необхідно стягнути судовий збір в дохід держави в сумі 352,40 грн.

Керуючись ст.4 Закону України «Про судовий збір», ч. 1 ст.172-6, ст.ст. 9, 221, 245, 251, 283, 284 КУпАП,суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІПН НОМЕР_1, депутата Золотоколодязької сільської ради визнати винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення в вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 копійок.

Штраф повинен бути сплачений на р/р31114106700226, код платежу 21081100, ОКПО 37755456, МФО 834016, одержувач платежу ГУ ДКСУ в Донецькій області.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, судовий збір на користь держави в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок, який сплатити на р/р 31215256700001, ЄДРПОУ 37993783, банк ГУ ДКСУ у м. Києві, отримувач коштів ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106, код банку отримувача 820019, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя А.О. Кошля