
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
30 січня 2018 рокуЛьвів№ 876/831/18
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Курилець А. Р., перевіривши апеляційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 27 грудня 2017 року у справі № 803/1791/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 27 грудня 2017 року позов ОСОБА_1 задоволено.
Не погоджуючись із даною постановою, Луцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області подала апеляційну скаргу.
Подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.6 ст. 187 КАС України, а саме апелянт до поданої апеляційної скарги не долучив документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому законом.
Одночасно з поданням апеляційної скарги апелянт заявив клопотання про звільнення від сплати судового збору у зв'язку з відсутністю коштів на оплату такого. Проте, скасовуючи пільги по сплаті судового збору для податкового органу держава взяла на себе зобов'язання щодо забезпечення фінансування органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору. Крім того, держава вправі встановлювати обмеження доступу, зокрема визначати умови прийнятності скарги, наприклад, щодо сплати судового збору, оскільки таке потребує регулювання з боку держави, яка користується певною свободою розсуду в цьому відношенні. Звільнення від сплати судового збору дозволяється у виняткових випадках зважаючи на майновий стан сторони і не може застосовуватись кожен раз, коли державному органу не виділили кошти на оплату судового збору.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно із ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 вказаного Закону визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Із позовної заяви вбачається, що апелянт заявив вимогу майнового характеру, таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання апеляційної скарги складає 960 грн.
Відповідно до ч.3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги у розмірі 960 грн. за реквізитами: одержувач - Державний бюджет Галицького району м. Львова, код ЄДРПОУ - 38007573, рахунок - 31219206781004, банк отримувач - ГУДКСУ у Львівській області, МФО банку - 825014, призначення платежу - Судовий збір, код 34668371.
Також слід роз'яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі неусунення недоліку апеляційної скарги у встановлений строк, відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України така буде їй повернута.
Керуючись статтями 169, 296, 298 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 27 грудня 2017 року у справі № 803/1791/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.
Встановити Луцькій об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Волинській області десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
СуддяА. Р. Курилець