Постанова № 71883643, 22.01.2018, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.01.2018
Номер справи
345/1788/17
Номер документу
71883643
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 січня 2018 рокуЛьвів№ 876/11518/17

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів :

головуючого судді: Запотічного І.І.,

суддів: Довгої О.І., Сапіги В.П.,

при секретарі судового засідання: Бедрій Х.П.,

з участю представника відповідача: Мельник В.А.,

позивача: ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові апеляційну скаргу Калуської міської ради Івано-Франківської області на постанову Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 19 жовтня 2017 року (суддя: Сухарник І.І., ухвалена в м. Калуші о 8:11) у справі № 345/1788/17 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Калуської міської ради Івано-Франківської області про визнання протиправним та скасування рішення,-

ВСТАНОВИВ:

В травні 2017р. ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом до Калуської міської ради в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення 25 (двадцять п`ятої) сесії 7 (сьомого) демократичного скликання Калуської міської ради від 27.04.2017р. № 867 «Про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту детального планування території для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в районі вул. Львівська - Княгині Ольги у м. Калуші»; зобов`язати Калуську міську раду в місячний термін після набрання законної сили постанови суду на наступному пленарному засіданні повторно розглянути клопотання ОСОБА_2 від 10.03.2017р. щодо надання дозволу на виготовлення проекту детального планування території для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (присадибних ділянок) в районі вул. Львівська - Княгині Ольги у м. Калуші та прийняти відповідне рішення згідно з вимогами чинного законодавства; зобов`язати Калуську міську раду подати до суду звіт про виконання судового рішення та встановити строк подання зазначеного звіту.

Постановою Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 19 жовтня 2017 року позов задоволено; визнано протиправним та скасовано рішення двадцять п'ятої сесії сьомого демократичного скликання Калуської міської ради від 27.04.2017 № 867 «Про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту детального планування території для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в районі вул. Львівська - Княгині Ольги у м. Калуші»; зобов`язано Калуську міську раду, в місячний термін після набрання законної сили постанови суду, на наступному пленарному засіданні повторно розглянути клопотання ОСОБА_2 від 10.03.2017р. щодо надання дозволу на виготовлення проекту детального планування території для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (присадибних ділянок) в районі вул. Львівська - Княгині Ольги у м. Калуші та прийняти відповідне рішення згідно з вимогами чинного законодавства; зобов`язано Калуську міську раду подати до суду звіт про виконання судового рішення та встановити строк подання зазначеного звіту - 2 (два) місяці після набрання постановою законної сили.

Не погодившись з даною постановою суду, відповідач оскаржив її подавши апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду. Вважає, що оскаржувана постанова винесена без належного з'ясування обставин справи і з порушенням норм матеріального та процесуального права. Просить її скасувати та прийняти нову постанову про відмову в позові. Як на доводи апеляційної скарги апелянт вказує що оскаржуване рішення про відмову в наданні дозволу про відмову у наданні дозволу ОСОБА_2 на розроблення проекту детального планування території для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в районі вул. Львівська - Княгині Ольги у м. Калуші» прийняте з дотриманням процедури та у відповідності до наданих Калуській міській раді Івано-Франківської області повноважень.

В судовому засіданні представник відповідача вимоги апеляційної скарги підтримав, просив постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позову.

Позивач в судовому засіданні вимоги апеляційної скарги заперечив, просив постанову суду першої інстанції залишити без змін.

Заслухавши суддю-доповідача та пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вивчивши доводи апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції приходить до переконання, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню виходячи з наступного.

З матеріалів справи вбачається, що 10.03.2017р. позивач звернувся до Калуської міської ради із заявою про надання дозволу на виготовлення проекту детального планування території для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (присадибних ділянок) в районі вул. Львівська-Княгині Ольги м. Калуша, оскільки земельною ділянкою орієнтовною площею 0,0971га користується вже більше 20-ти років.

Факт користування позивачем даною земельною ділянкою більше 20-ти років підтверджується актом «Про підтвердження факту багаторічного користування земельною ділянкою» від 06.05.2017р. копія якого наявна в матеріалах справи.

В подальшому Рішенням Калуської міської ради № 867 від 27.04.2017р. відмовлено ОСОБА_2 у наданні дозволу на розроблення містобудівної документації (проекту детального планування території для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в районі вул. Львівська-Княгині Ольги у м. Калуші) через відсутність підстав для внесення змін у містобудівну документацію, передбачених п. 5 «Порядку розроблення містобудівної документації».

Не погодившись з даною відмовою ОСОБА_2 звернувся до суду з даним позовом.

Задовольняючи позов суд першої інстанції зробив висновок, що рішення відповідача про відмову позивачу у наданні дозволу на виготовлення проекту детального планування території для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд прийнято з порушенням норм чинного законодавства.

Колегія суддів з таким висновком суду першої інстанції погоджується з огляду на наступне.

Частиною 1 ст. 119 Земельного кодексу України передбачено, що громадянам, які добросовісно, відкрито і безперервно користуються земельною ділянкою протягом 15 років, але не мають документів, які б свідчили про наявність у них прав на цю земельну ділянку можливість звернутися до органу державної влади, Ради міністрів АРК або органу місцевого самоврядування з клопотанням про передачу її у власність або надання у користування.

Відповідно до ст. 17 ч. 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту.

На підставі затвердженого генерального плану населеного пункту розробляється план земельно-господарського устрою, який після його затвердження стає невід'ємною частиною генерального плану.

Відповідно до ст. 24 ч. 3 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.

З Генерального плану м. Калуша 1979 року вбачається, що функціональне призначення спірної території по вул. Львівській-Княгині Ольги визначене, як територія промислових підприємств та комунально-складських об'єктів, згідно експлікації якого на даній території планували побудувати: промкомбінат (22), харчокомбінат (23), обласне управління газової промисловості (30), доррембуддільницю (33), лісозаготівельний склад (40), меблевий склад (41), контору буріння (43), заготльон, заготзерно (44), реалбаза хлібопродуктів (48), яйцебаза (49), автотранспортне підприємство (АТП) автобазу (83), автозаправну станцію (85), а також для обслуговування даних об'єктів планувалось будівництво під'їздної залізничної вітки.

Як вірно встановлено судом, рішенням 25 сесії 7 демократичного скликання Калуської міської ради від 27.04.2017 № 867 позивачу було відмовлено у наданні дозволу на розроблення містобудівної документації на заявлену замельну ділянку через відсутність підстав для внесення змін у містобудівну документацію, передбачених п. 5 «Порядку розроблення містобудівної документації».

Судом першої інстанції вірно встановлено, що однією із підстав для прийняття рішення про внесення змін у містобудівну документацію згідно п. 5.1. «Порядку розроблення містобудівної документації», затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16.11.2011 № 290, є - зміни у видах функціонального використання окремих територій.

Статтею 18 Закону України «Про основи містобудування» передбачено, що реалізація містобудівної документації полягає у впровадженні рішень відповідних органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування при плануванні відповідних територій, комплексній забудові та реконструкції населених пунктів, проектуванні та будівництві об'єктів житлово-цивільного і виробничого призначення, систем транспортного та інженерного забезпечення, впорядкуванні і благоустрої територій.

Як вірно зазначено судом першої інстанції за змістом п. 3.4 ДБН Б.1.1-14:2012 «функціональне використання (призначення) території - це використання території за переважними функціями (багатофункціональна, громадська, житлова, промислова тощо), що існує або встановлюється містобудівною документацією, та наявність інших супутніх функцій, які не суперечать функціям, що переважають.

Як вбачається з висновку передачі земельної ділянки ОСОБА_2 № 01-10/756 від 17.12.2014р. йому відмовлено у наданні спірної земельної ділянки площею 971 кв.м. по АДРЕСА_1 для ведення особистого селянського господарства, оскільки згідно чинного Генерального плану м. Калуша від 1979 року, територія на якій розміщена земельна ділянка 971 кв.м., визначена частково, як землі громадської та житлової забудови і частково, як територія споруд інженерного обладнання.

Відповідно до частини 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: пункт 34) вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Колегія суддів апеляційного суду зазначає, що відповідно до ст. 15, ч. 3 Закону України «Про доступ до публічної інформації», проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

Проте як слідує із витягу офіційного сайту Калуської міської ради, проект рішення «Про відмову у наданні дозволу на виготовленя проекту детального планування території для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (присадибних ділянок) в районі вул. Львівська - Княгині Ольги у м. Калуші» був опублікований на офіційному сайті 26.04.2017, що не відповідає вимогам закону.

Також, згідно ст. 25 п. 9 Регламенту Калуської міської ради, проект рішення повинен бути розглянутий відповідними комісіями, про що складається протокол.

Поряд з цим з протоколу № 34 засідання постійної комісії Калуської міської ради з питань будівництва та землеустрою від 19.04.2017 на якому мало б розглядатись питання про надання позивачу дозволу на виготовлення проекту детального планування території для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (присадибних ділянок) в районі вул. Львівська - Княгині Ольги у м. Калуші слідує, що проект оспорюваного рішення про відмову у наданні даного дозволу цією комісією не розглядався, що суперечить вимогам Регламенту Калуського міської ради.

Крім цього відповідно до положень ст. 47 ч. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування», за результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності - заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії. Висновки і рекомендації постійної комісії, протоколи її засідань є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Однак, як вбачається з матеріалів справи протокол засідання постійної комісії Калуської міської ради з питань власності, житлово-комунального господарства та екології від 25.04.2017 року на якій розглядалось питання про надання позивачу дозволу на виготовлення проекту детального планування території для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (присадибних ділянок) в районі вул. Львівська - Княгині Ольги у м. Калуші підписаний лише головою комісії, без підпису секретаря комісії.

Враховуючи наведене вище колегія суддів апеляційного суду погоджується з висновком суду першої інстанції про те що рішення відповідача про відмову у наданні позивачу дозволу на розроблення проекту детального планування території для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в районі вул. Львівська - Княгині Ольги у м. Калуші» прийнято з численними порушеннями норм вищевказаного законодавства, відтак позов підставно задоволено.

Доводи апелянта не спростовують висновків суду першої інстанції.

Згідно ст.316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 243, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Калуської міської ради Івано-Франківської області залишити без задоволення, а постанову Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 19 жовтня 2017 року у справі №345/1788/17 без змін.

Постанова набирає законної сили з моменту прийняття.

На постанову протягом тридцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.

У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя І. І. Запотічний судді О. І. Довга В. П. Сапіга Повне судове рішення складено 29.01.2018р.