ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
29 січня 2018 року № 826/15753/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Донця В.А. розглянув у спрощеному (письмовому) провадженні адміністративну справу за позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у місті Києві до Державного підприємства "Київський механічний завод Міністерства оборони України" про стягнення заборгованості у розмірі 19625,59 грн.
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у місті Києві звернулось до суду з адміністративним позовом про стягнення з Державного підприємства "Київський механічний завод Міністерства оборони України" заборгованості у розмірі 19625,59 грн.
Окружним адміністративним судом міста Києва на підставі статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній на час вчинення процесуальної дії) відкрито скорочене провадження у справі та зобов’язано відповідача у десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі подати заперечення проти позову або заяву про визнання позову через канцелярію суду.
Поштове відправлення з ухвалою про відкриття скороченого провадження отримане відповідачем 13.12.2017, що підтверджується наявним в матеріалах справи рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення з розпискою представника відповідача про отримання. Відповідачем не подано до суду письмових пояснень, заперечень.
Розглянувши адміністративний позов, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Державне підприємство "Київський механічний завод Міністерства оборони України" зареєстроване як юридична особа 19.03.1993, присвоєно ідентифікаційний код 09540881, місцезнаходження: 03151, м. Київ, вулиця Вінницька, 14/39.
Київським міським відділенням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності проведено перевірку за період з 01.01.2013 по 05.01.2017 використання Державним підприємством "Київський механічний завод Міністерства оборони України" коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, за результатами якої складено акт від 05.01.2017 №2.
За наслідками вказаної перевірки виявлено порушення, на підставі чого Київським міським відділенням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності прийнято рішення про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності від 10.01.2017 №12 про стягнення з Державного підприємства "Київський механічний завод Міністерства оборони України" страхових коштів у загальному розмірі 39625,59 грн. та штрафних санкцій в розмірі 123,46грн.
Як убачається з позовної заяви, позивач не заперечує факт часткової сплати заборгованості на виконання рішення від 10.01.2017 № 12 (двома платежами від 13.04.2017 на суму 10000,00 грн. та від 09.06.2017 на суму 10000,00 грн.).
Однак з урахуванням відповідних платежів, за відповідачем, обліковується заборгованість у розмірі 19625,59 грн.
Станом на час розгляду справи в суді, в матеріалах адміністративної справи відсутні докази сплати відповідачем спірної суми заборгованості чи оскарження відповідного рішення в судовому порядку.
Нормативно-правовим актом, який визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров'я, є Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 №1105-ХІV .
Пунктом 4 Розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено утворення Фонду соціального страхування України, реорганізувавши шляхом злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Виконання функцій та завдань, передбачених цим Законом забезпечують у межах компетенції відповідні виконавчі дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та їх робочі органи (пункт 6).
Згідно зі статтею 10 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" Фонд має право, зокрема: перевіряти достовірність відомостей, поданих роботодавцем для отримання коштів Фонду, дотримання порядку використання роботодавцем виділених йому коштів Фонду та зупиняти виплати з Фонду в разі відмови або перешкоджання з боку роботодавця у проведенні перевірки, виявлення фактів подання ним Фонду недостовірних відомостей або порушення порядку використання роботодавцем коштів Фонду; накладати і стягувати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені законом за порушення вимог цього Закону.
Процедура проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, порядок прийняття рішень за результатами перевірок та оскарження рішень за результатами перевірок врегульовано "Інструкцією про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження", затвердженої Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 22.12.2010 №29, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25.03.2011 за №393/19131.
Пунктом 4.3 Інструкції визначено, що у рішеннях зазначаються суми коштів Фонду, що підлягають поверненню органу Фонду, суми фінансових санкцій, які належить перерахувати до Фонду та в подальшому відобразити у звіті страхувальника по коштах Фонду, строк для виконання рішення та строк, передбачений законодавством для звернення страхувальника зі скаргою про перегляд цього рішення.
З огляду на наведене, враховуючи відсутність в матеріалах судової справи заперечень відповідача, будь-яких інших доказів, які б спростовували доводи позивача щодо наявності у Державного підприємства "Київський механічний завод Міністерства оборони України" заборгованості, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову.
Відповідно до статті 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз. Оскільки позивачем не надано доказів понесення судових витрат, пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати присудженню не підлягають.
Керуючись статтями 246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, –
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства "Київський механічний завод Міністерства оборони України" (ідентифікаційний код 09540881, місцезнаходження: 03151, місто Київ, вулиця Вінницька, 14/39) заборгованість в сумі 19625,59 грн. (дев’ятнадцять тисяч шістсот двадцять п’ять грн. 59 коп.) на користь Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у м. Києві (ідентифікаційний код 41312290, місцезнаходження: 03062, місто Київ, проспект Перемоги, 92/2, р/р 37175999001145 в ГУ ДКСУ у м. Києві МФО 820019).
Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження – якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Згідно зі статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Підпунктом 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Закону України від 03 жовтня 2017 року №2147-VIII передбачено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя В.А. Донець