ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
УХВАЛА
з питань звільнення від сплати судового збору
30 січня 2018 року справа № 813/358/18
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Брильовський Р.М., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом Головне управління Держпраці у Львівській області до Державного підприємства «Львіввугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахта «Межирічанська» про застосування заходів реагування,-
Встановив:
До Львівського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Держпраці у Львівській області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) до відокремленого підрозділу «Шахта «Межирічанська» Державного підприємства «Львіввугілля», а саме заборонити експлуатацію вантажопідіймальних кранів і машин, а саме: електротельфера ГП-3т та електротельфера ГП-5т, які експлуатують в механічно-ремонтному цеху до усунення зазначених у позовній заяві порушень.
Згідно з частиною 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Проте поданий адміністративний позов викладеним вимогам не відповідає, оскільки не додано доказів сплати судового збору у визначеному законом розмірі. У позовній заяві позивач просить відстрочити сплату судового збору до прийняття рішення у даній справі, оскільки у позивача відсутні кошти на сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об’єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України “Про судовий збір”.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що вказана позовна заява належить до об’єктів справляння судового збору відповідно до ч. 1 ст. 3 Закон України “Про судовий збір”, а особа, яка звернулася з нею до суду, не належить до суб’єктів, яким згідно з нормами ст. 5 Закон України “Про судовий збір” встановлені пільги щодо його сплати.
Відповідно до статті 133 КАС України, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Згідно зі статтею 8 Закону України “Про судовий збір” враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
З наведеного слідує, що Головне управління Держпраці у Львівській області не є суб'єктом, на якого розповсюджується дія законодавства щодо зменшення розміру судового збору, звільнення від його сплати, відстрочення або розстрочення його сплати.
Таким чином, єдиною підставою, з урахуванням якої суд може відстрочити сплату судового збору, є майновий стан сторони. Жодної іншої підстави для постановлення судом ухвали про відстрочення сплати судового збору ні Закон України “Про судовий збір”, ні КАС України не передбачають.
Однак, доказів за яких би суд міг оцінити майновий стан Головного управління Держпраці у Львівській області позивачем до матеріалів адміністративного позову не додано.
Таким чином, за подачу даного адміністративного позову позивачу слід сплатити судовий збір у визначеному законом розмірі.
У зв'язку з наведеним, клопотання Головного управління Держпраці у Львівській області про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 133, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
Ухвалив:
1. У задоволенні клопотання Головного управління Держпраці у Львівській області про відстрочення сплати судового збору – відмовити.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
3. Ухвала в апеляційному порядку окремо не оскаржується.
Суддя Р.М. Брильовський