Ухвала суду № 71879383, 23.01.2018, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.01.2018
Номер справи
806/3023/17
Номер документу
71879383
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

(про відстрочення чи розстрочення виконання рішення суду,

зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення)

23 січня 2018 року м. Житомир справа № 806/3023/17

категорія 8.2.3

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Липи В.А.,

розглянувши у письмовому провадженні заяву Комунального підприємства "Житомирський обласний виробничо-технічний центр стандартизації, метрології та якості продукції" Житомирської обласної ради про розстрочення виконання рішення суду в адміністративній справі за позовом Головного управління ДФС у Житомирській області до Комунального підприємства "Житомирський обласний виробничо-технічний центр стандартизації, метрології та якості продукції" Житомирської обласної ради про стягнення 169890,40 грн.,

встановив:

Головне управління ДФС у Житомирській області звернулося до суду з позовом до Комунального підприємства "Житомирський обласний виробничо-технічний центр стандартизації, метрології та якості продукції" Житомирської обласної ради про стягнення 169890,40 грн.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 11 грудня 2017 року позов задоволено, стягнуто з Комунального підприємства "Житомирський обласний виробничо-технічний центр стандартизації, метрології та якості продукції" Житомирської обласної ради на користь Державного бюджету в особі Головного управління ДФС у Житомирській області заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 169890,40 грн.

Комунальне підприємство "Житомирський обласний виробничо-технічний центр стандартизації, метрології та якості продукції" Житомирської обласної ради звернулося до суду з заявою про розстрочення виконання судового рішення по справі за позовом Головного управління ДФС у Житомирській області до Комунального підприємства "Житомирський обласний виробничо-технічний центр стандартизації, метрології та якості продукції" Житомирської обласної ради про стягнення 169890,40 грн.

Представник Комунального підприємства "Житомирський обласний виробничо-технічний центр стандартизації, метрології та якості продукції" Житомирської обласної ради в судове засідання не з'явився. Про час, дату та місце розгляду заяви повідомлений вчасно і належним чином.

Представник Головного управління ДФС у Житомирській області через канцелярію суду надав відзив на заяву про розстрочення виконання рішення суду в якому зазначив, що проти розстрочення виконання судового рішення не заперечує.

Керуючись приписами ч.9 ст.205, ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути заяву про розстрочення виконання рішення суду в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до ч.1 ст. 378 Кодексу адміністративного судочинства України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Частиною 3 ст. 378 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Згідно із ч.4 ст.378 КАС України вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує:

1) ступінь вини відповідача у виникненні спору;

2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім’ї, її матеріальне становище;

3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.

Окрім цього, ч.5 ст.378 КАС України передбачено, що відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.

У заяві заявник зазначає, що борг визнає, однак не в змозі сплатити одразу всю суму боргу у зв’язку з важкою фінансовою ситуацією.

Наведені обставини ускладнюють виконання судового рішення.

Враховуючи викладене, а також з метою уникнення банкрутства заявника, суд вважає за можливе розстрочити виконання постанови від 11 грудня 2017 року - шляхом сплати боргу Комунальним підприємством "Житомирський обласний виробничо-технічний центр стандартизації, метрології та якості продукції" Житомирської обласної ради у період з січня 2018 року по грудень 2018 року включно.

Керуючись статтями 243, 248, 378 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалив:

Заяву Комунального підприємства "Житомирський обласний виробничо-технічний центр стандартизації, метрології та якості продукції" Житомирської обласної ради задовольнити.

Розстрочити виконання постанови Житомирського окружного адміністративного суду від 11 грудня 2017 року у справі №806/3023/17 шляхом сплати боргу комунальним підприємством "Житомирський обласний виробничо-технічний центр стандартизації, метрології та якості продукції" Житомирської обласної ради у період з січня 2018 року по грудень 2018 року включно.

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п’ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя В.А. Липа