
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
29 січня 2018 р. Справа №219/14789/17
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Хрістофоров А.Б., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Бахмутського об'єднаного управління пенсійного фонду України про визнання неправомірними дії та зобов'язання вчинини певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1, 16.12.2017 року звернувся до Артемівського міськрайонного суду Донецької області з позовною завою до Бахмутського об'єднаного управління пенсійного фонду України про:
- визнання неправомірними дії Бахмутського об'єднаного управління пенсійного фонду України щодо припинення виплати призначеної пенсії з 01.03.2016 року;
- зобов'язати Бахмутське об'єднане управління пенсійного фонду України відновити випату призначеної пенсії, з урахуванням заборгованості, що виникла з 01.03.2016 року.
Ухвалою Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 22 грудня 2017 року адміністративну справу передано на розгляд до Донецького окружного адміністартивного суду.
23 січня 2018 року протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу № 219/14789/17 передано судді Христофорову А.Б.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі, досліджуючи зміст та обґрунтованість позовної заяви та наданих документів до позовної заяви, набуваю висновку, що вона підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч. 5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В порушення вказаних норм позивачем в позовній заяві не вказаний ідентифікаційний код юридичної особи - відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) та відсутні відомості стосовного, того, що зазначена інформація позивачу не відома, не зазначено офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти.
Також, не підтверджено позивачем, про відсутність іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч.4 ст. 161 КАС України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Як вбачається з приписів ч.4 ст. 94 КАС України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
В порушення вказаних норм позивачем до позовної заяви надані копії документів, які належним чинном не засвідчені.
Також, відповідно до ч.3,5 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні, тощо.
Позивач разом з позовними вимогами просить звільнити його від сплати судового збору, або відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення по справі.
Відповідно до позовної заяви, пенсія не нараховується позивачу з 01 березня 2016 року, до суду позивач звернувся 16 грудня 2017 року, тобто після спливу тривалого часу.
Дослідивши клопотання позивача про звільнення або відстрочення сплати судового збору, вважаю, що позивачем не наведено доводів та не надано доказів на підтвердження того, що майновий стан позивача перешкоджає сплаті судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі, а саме не надано доказів, що пенсія є єдиним джерелом доходів позивача.
Крім того, за приписами частин 1, 2 статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивач зазначає, що виплата йому пенсії припинена з березня 2016 року, позовна заява датована позивачем 16 грудня 2017 року. Таким чином, позивач звернувся до суду поза межами строку звернення до суду.
Разом з позовною заявою позивачем було надано клопотання про поновлення строку звернення до суду, яке обґрунтовано тим, що позивач дізнався про припинення нарахування пенсії після звернення до Пенсійного фодну та отримання від останнього лист від 06 грудня 2017 року про припинення виплати пенсії, натомість суд зазначає, що дана обставина не є достатньою для прийняття судом відповідного рішення, оскільки виплата, як зазначає позивач, не здійснюється з березня 2016 року, тобто тривалий час.
Відповідно до частини 6 статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Згідно частини 1 статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Згідно з частинами 1 та 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, суд вважає за необхідне залишити даний позов без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Бахмутського об'єднаного управління пенсійного фонду України про визнання неправомірними дії та зобов'язання вчинини певні дії - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом зазначення ідентифікаційного коду юридичної особи - відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти відповідача; підтвердження про відсутність іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; надання належним чином засвідчених копій документів; наведення доводів та надання доказів на підтвердження тяжкого майновий стану позивача, що перешкоджає сплаті судового збору; надання обґрунтованої заяви про поновлення строку звернення до суду та докази поважності причин його пропуску.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Христофоров А.Б.