
Провадження № 3-1041 /18
в справі № 760/185/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.01.2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Зелінська М.Б., за участі ОСОБА_1, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1., громадянина України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, працюючого генеральним директором ТОВ «Полісметал-Реєстр» проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, в скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-34 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №18-ЦД-1-ФО-л від 20.12.2017р., складеного уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, директором контрольно-правової роботи - ОСОБА_2, уповноваженою особою НКЦПФР була винесена вимога №19-ЦД-1-Т-л стосовно усунення порушень законодавства щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення від 03.10.2017р. (далі вимога №19-ЦД-1-Т-л), відповідно до якої посадовій особі (керівнику суб'єкта) ТОВ «Полісметал-Реєстр» необхідно було у термін до 13.11.2017р. усунути порушення законодавства щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та до 13.11.2017р. письмово повідомити уповноважену особу НКЦПФР про виконання цієї вимоги, при цьому надати завірені належним чином копії підтверджуючих документів.
Відповідно до вимоги №19-ЦД-1-Т-л, ТОВ «Полісметал-Реєстр» повинно було усунути порушення вимоги п.22 ч.2 ст.6 ЗУ «про запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», а саме: підчас вивчення клієнтів - ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ТОВ «Лотос-999», ОСОБА_6, ОСОБА_10, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_1, ТОВ «Транзит-Холл», ТОВ «Цукротехсервіс ЛТД», ТОВ «проект ЛТД», суб'єкт не провів аналіз відповідності фінансових операцій, що проводяться клієнтом, наявній інформації про зміст його діяльності та фінансовий стан.
Генеральним директором ТОВ «Полісметал-Реєстр» ОСОБА_1, який несе відповідальність за неналежну організацію додержання вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, 13.11.2017р. за адресою: м.Київ, пр.-т Визволителів 5, порушено вимоги щодо виконання законних вимог посадових осіб суб'єктів державного фінансового моніторингу стосовно усунення порушень законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму.
ТОВ «Полісметал-Реєстр» листом №2_1111/17 від 13.11.2017р. повідомлено про вчинення дій на виконання вимоги №19-ЦД-1-Т-л.
ТОВ «Полісметал-Реєстр» на виконання вимоги №19-ЦД-1-Т-л, 10.11.2017р. направлено на поштові адреси клієнтів, перелічених у вимозі, листи з інформацією про необхідність підтвердження їх фінансового стану.
Документи, щодо надходження інформації від осіб ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ТОВ «Лотос-999», ОСОБА_6, ОСОБА_10, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9,
ОСОБА_1, ТОВ «Транзит-Холл», ТОВ «Цукротехсервіс ЛТД», ТОВ «проект ЛТД» в департаменті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у Центральному регіоні відсутні.
Враховуючи, що ТОВ «Полісметал-Реєстр» не надало в повному обсязі інформації та всіх необхідних завірених належним чином копій підтверджуючих документів до 13.11.2017р. на виконання вимоги №19-ЦД-1-Т-л, керівником суб'єкту не виконано зазначеної вимоги.
В суді ОСОБА_1 свою вину в порушенні п.22 ч.2 ст.6 ЗУ «Про запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» визнав частково, так як вважає, що була відсутня можливість усунення порушень законодавства щодо запобігання та протидії легалізації ( відмиванню) доходів.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-34 КУпАП.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Вина ОСОБА_1 підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення, вимогою№19.ЦД-1-Т-л від 03.10.2017р., листом №6_1111/17 від 13.11.2017р. з додатками до нього, поясненнями ОСОБА_1, а тому вважаю, що дії ОСОБА_1 знаходяться в причинному зв'язку з невиконанням вимоги №19-ЦД-1-Т-л та наслідками.
Враховуючи вище викладене, особу правопорушника, характер вчиненого адміністративного правопорушення, вважаю, що ОСОБА_1 необхідно піддати адміністративному стягненню виходячи з вимог ст. 188-34 КУпАП у вигляді штрафу в дохід держави.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір, оскільки на нього судом накладено адміністративне стягнення.
На підставі викладеного, та керуючись ст. 40-1, 188- 34 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір», суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 188-34 КУпАП.
Піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу в дохід держави в розмірі 1700 (тисяча сімсот) гривень, який сплатити за наступними банківськими реквізитами: найменування банку ГУДК в м. Києві: рахунок отримувача 31117149700001; назва отримувача коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/21081300; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача ГУ ДКСУ у м. Києві; код банку отримувача (МФО) 820019.
Стягнути з ОСОБА_1 держави судовий збір у розмірі, що становить 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 (сорок) коп., який необхідно сплатити на: р/р 31212206700010 МФО 820019, одержувач платежу: УДК СУ у Солом'янському районі м. Києва, код отримувача: 38050812, код класифікації доходів бюджету: 22030101, код суду: 050.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15-ть днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15-ть днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
У разі несплати правопорушником штрафу у вищевказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в поряду, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постановив про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу зазначений у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Апеляційного суду міста Києва через районний суд.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: М.Б. Зелінська