Постанова № 71864417, 25.01.2018, Лисичанський міський суд Луганської області

Дата ухвалення
25.01.2018
Номер справи
415/201/18
Номер документу
71864417
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

415/201/18

3/415/169/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25.01.18 р. місто Лисичанськ

Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Березін А.Г., за участю прокурора Зайченко І.А., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Департаменту захисту економіки управління захисту економіки НПУ в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності,

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого заступником начальника дільниці ВП «Шахта ім.Г.Г.Капустіна» ПАТ «Лисичанськвугілля», зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 від 09.01.2002 р.,

- за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, обіймаючи посаду заступника начальника дільниці ВП «Шахта ім.Г.Г.Капустіна» ПАТ «Лисичанськвугілля», будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого періоду декларування (до 01.05.2017), а саме 05.05.2017 об 11-51 годині, опублікував на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2016 рік.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 - свою вину у вчиненому визнав, однак наголосив на тому, що намагався декілька разів на день подавати декларацію, однак подати декларацію у нього вийшло лише 05.05.2017 року.

Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури ОСОБА_2 в судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтримав у повному обсязі та просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності.

Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до розділу 1, п.1, розділу 4, п.1, статуту ПАТ «Лисичанськвугілля», затвердженого наказом Міністерства палива та енергетики України №91 від 12.02.2004, засновником товариства є держава в особі Міністерства палива та енергетики України, яке засноване на державній власності та належить до сфери управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, створене відповідно до Указу Президента України «Про корпоратизацію підприємств» (210/93), Закону України «Про господарські товариства» (1576-12), Господарського кодексу України (436-15).

ВП «Шахта ім. «Г.Г. Капустіна» ПАТ «Лисичанськвугілля» внесена до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, як відокремлений підрозділ ПАТ «Лисичанськвугілля» (державна форма власності) за ідентифікаційним кодом 26349214. ПАТ «Лисичанськвугілля» внесено до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за ідентифікаційним кодом 32359108, відповідно до ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України ПАТ «Лисичанськвугілля» є юридичною особою публічного права.

Відповідно до наказу № 36к від 26.01.2017 ВП «Шахта ім. «Г.Г. Капустіна» ПАТ «Лисичанськвугілля» ОСОБА_1 помічником начальника дільниці.

Таким чином відповідно до пп. «а», п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, помічник начальника дільниці ВП «Шахта ім. «Г.Г. Капустіна» ПАТ «Лисичанськвугілля» ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон № 1975-VIII набрав чинності 30 березня 2017 року.

Відповідно до цього закону строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше продовжено до 1 травня 2017 року.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов’язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 00:00 год. 01.05.2017 р.

Згідно відповіді НАЗК від 23.05.2017 № 93-05/16382/17 встановлено некоректну роботу програмного забезпечення системи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» в період з 01.01.2017 по 04.01.2017 та з 24.03.2017 по 28.03.2017. Вжиття невідкладних заходів дозволило забезпечити функціонування Реєстру та реалізувати суб’єктами декларування обов’язок щодо подання електронних декларацій відповідно до законодавства.

Згідно довідки ПАТ «Лисичанськвугілля» №01/12-1025 від 09.11.2017 року виданої ОСОБА_3, яка є особою відповідальною за виконання антикорупційної програми ПАТ «Лисичанськвугілля» та її структурними підрозділами, встановлено, що усі працівники у відповідності до вищевказаної антикорупційної програми ознайомлені з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року № 1700-VII (включно зі ст. 52 та 45 названого закону), однак з даного приводу письмові відомості не складались.

Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 було подано щорічну декларацію за 2016 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування лише 05.05.2017 о 11 год. 51 хв., тобто несвоєчасно.

Перевіркою сайту Акредитований центр сертифікації ключів https://acsk.privatbank.ua/ встановлено, що ОСОБА_1 отримав електронний цифровий ключ в АЦСК Приватбанк 30.04.2017 року, а тому мав змогу подати декларацію. Поважних причин щодо несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 не мав.

Під час перевірки поважних причин щодо несвоєчасного подання декларації за 2016 рік громадянином ОСОБА_1 не встановлено. Помічник начальника дільниці ВП «Шахта ім. «Г.Г. Капустіна» ПАТ «Лисичанськвугілля» ОСОБА_1 перебував на роботі та мав достатньо часу для своєчасного подання декларації, що підтверджується табелями обліку робочого часу ВП «Шахта ім. «Г.Г. Капустіна» ПАТ «Лисичанськвугілля».

Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Диспозиція ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1, будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Враховуючи положення ст. 33 КУпАП, суд вважає доцільним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п’ятдесят гривень).

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 40-1, 172-6, 221, 280, 284, 287-291 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП України та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, ОСОБА_4 – Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір в розмірі 352 (триста пятдесят дві) грн. 40 коп.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: А.Г.Березін