Постанова № 71863415, 29.01.2018, Долинський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
29.01.2018
Номер справи
343/65/18
Номер документу
71863415
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №: 343/65/18

Провадження №: 3/0343/22/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 січня 2018 року м. Долина

Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого судді- Андрусіва І.М.,

за участю: секретаря судового засідання- Височанської О.З.,

прокурора - Сабара Л.В.

розглянувши матерiали справи, якi надiйшли вiд управління захисту економіки ДЗЕ НП України в Івано-Франківській області про притягнення до адмiнiстративної вiдповiдальностi:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, являється депутатом Кропивницької сільської ради Долинського району, одруженого, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, в минулому до адміністративної відповідальності не притягувався, ІПН: НОМЕР_1,

за ч.1ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,–

ВСТ АНОВИВ:

ОСОБА_1 несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Правопорушення вчинене при наступних обставинах.

Відповідно до результатів виборів депутатів Кропивницької сільської ради та рішення першої сесії сьомого скликання Кропивницької сільської ради Долинського району Івано-Франківської області від 08.11.2015 №1-1/2015 «Про підсумки виборів, визначення повноважень і реєстрацію депутатів Кропивницької сільської ради та сільського голови», ОСОБА_1 обрано депутатом Кропивницької сільської ради Івано-Франківської області.

ОСОБА_1, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення пов’язані з корупцією, у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме не в строк до 01.05.2017р., подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, а фактично подав дану декларацію 07.09.2017 року о 10:55 год., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Моментом виявлення правопорушення є дата, коли особа, яка в праві складати адміністративний протокол, приходить до висновку про наявність чи відсутність складу правопорушення, у даному випадку- дата складання протоколу- 05.01.2018 року.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнав, та суду пояснив, що йому було відомо про те, що він мав подати декларацію до першого травня. Однак, він своєчасно не подав дану декларацію за 2016 рік через те, що в березні-квітні сайт «НЗК» працював з перебоями, що не давало можливість своєчасно подати декларацію. Деларація за 2016 рік ним подана 07.09.2017 року. Просив суворо його не карати.

Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтримала, просила притягнути останнього до адміністративної відповідальності, та накласти стягнення у вигляді 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, ч.1 ст. 45 ЗУ "Про запобігання корупції" доведена зібраними матеріалами справи, а саме:

- протоколом № 4 про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією від 05.01.2018 р., в якому викладена суть правопорушення передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП та в графі пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 зазначив , що з протоколом згідний, вину визнає, просить суворо не карати (а.с.2-6);

- копією витягу з Єдиного Державного реєстру декларацій (а.с.8);

- копією електронної декларації ОСОБА_1, за 2016р. (а.с.9-12);

- копією рішення №1-1/2015 Кропивницької сільської ради Долинського району «Про підсумки виборів, визнання повноважень і реєстрацію депутатів Кропивницької ради та сільського голови» від 08.11.2015 року та доданого до нього витягу із додатку №2 (а.с.13-15);

- поясненням ОСОБА_1 від 04.01.2018 року (а.с.18).

Згідно ст.172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до пп. "б"п.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є: народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Згідно ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

П.6 Розділ XIII "Прикінцеві положення" Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» №1975-VIII від 23.03.2017 року продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше".

Аналізуючи здобуті в судовому засiданнi докази, суд приходить до висновку що дії ОСОБА_1 правильно квалiфiковано за ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки він несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Накладаючи стягнення на ОСОБА_1 суд враховує характер i ступінь суспільної небезпеки вчиненого ним правопорушення та його особу, зокрема те, що він правопорушення вчинив вперше, має на утриманні двох неповнолітніх дітей.

До обставин, які пом"якшують відповідальність ОСОБА_1, суд відность те, що він вину визнав, розкаявся у вчиненому.

Обставин, які обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

З урахуванням викладеного суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти стягнення, яке б вiдповiдало вчиненому ним правопорушенню та його особі, в межах санкції ч.1ст.172-6 Кодексу України про адмiнiстративне правопорушення.

На підставі ст.4 Закону України «Про судовий збір», керуючись ст.ст.401, 283,284 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції» -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти стягнення у вигляді штрафу у розмірі п’ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави (отримувач коштів - ГУК у м. Києві; код за ЄДРПОУ - 37993783; банк отримувач - Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, МФО - 820019; рахунок отримувача № 31215256700001; код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір в розмірі 352,40 грн.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Згідно ч.2 ст. 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови, про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначеного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 (десяти) днiв до Апеляцiйного суду Івано-Франківської області через Долинський районний суд.

Суддя: