
Справа № 316/2721/15-а
Провадження № 2-а/316/6/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.01.2018 року м.Енергодар
Енергодарський міський суд Запорізької області, у складі суду:
головуючого судді Вільямовської Н.О.,
за участю секретаря Рябуха О.В.,
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Енергодар справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Енергодарського міського голови ОСОБА_3, Енергодарської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: секретар Енергодарської міської ради Запорізької області - ОСОБА_4, про визнання неправомірними дій та бездіяльності, визнання протиправним та скасування рішень,-
В С Т А Н О В И В:
У грудні 2015 році ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Енергодарського міського голови ОСОБА_3, Енергодарської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: секретар Енергодарської міської ради Запорізької області - ОСОБА_4, в якому з врахуванням уточнень просить: визнати неправомірною (протиправною, незаконною) бездіяльність Енергодарського міського голови Запорізької області ОСОБА_3 щодо не складання Присяги міського голови; визнати неправомірними (протиправною, незаконними) дії Енергодарської міської ради Запорізької області щодо обрання ОСОБА_4 секретарем Енергодарської міської ради за поданням бездіяльність Енергодарського міського голови Запорізької області ОСОБА_3 від 11 листопада 2015 року; визнати неправомірним (протиправним, незаконним) та скасувати Рішення Енергодарської міської ради Запорізької області №3 від 11 листопада 2015 року «Про звільнення секретаря Енергодарської міської ради ОСОБА_1»; визнати неправомірним (протиправним, незаконним) та скасувати Рішення Енергодарської міської ради Запорізької області №4 від 11 листопада 2015 року «Про обрання секретаря ради» в частині обрання ОСОБА_4 секретарем Енергодарської міської ради.
В обґрунтування позову зазначив, що 11.11.2015 року новообраний міський голова ОСОБА_3 в порушення встановленого Регламенту міської ради порушив його права як посадової особи органів місцевого самоврядування, всупереч ч.2 ст.19 Конституції України, ст.11 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», порушуючи Регламент Енергодарської міської ради, що був затверджений міською радою попереднього скликання та діяв станом на першу сесію новообраної ради, без прийняття присяги, фактично не вступивши на посаду міського голови, без формування порядку денного провів засідання новообраної Енергодарської міської ради Запорізької області, на цій сесії незаконно ініціював прийняття оскаржених рішень про звільнення секретаря міської ради ОСОБА_6 та призначення нового секретаря ради ОСОБА_4
Постановою Енергодарського міського суду Запорізької області від 25 грудня 2015 року позов задоволено: визнано неправомірною бездіяльність Енергодарського міського голови Запорізької області ОСОБА_3 щодо складення Присяги міського голови; визнано неправомірними дії Енергодарської міської ради Запорізької області щодо обрання ОСОБА_4 секретарем Енергодарської міської ради за поданням Енергодарського міського голови Запорізької області ОСОБА_3 від 11 листопада 2015 року; визнано протиправним та скасовано рішення Енергодарської міської ради Запорізької області від 11 листопада 2015 року №3 «Про звільнення секретаря Енергодарської міської ради ОСОБА_1Ф»; визнано протиправним та скасовано рішення Енергодарської міської ради Запорізької області від 11 листопада 2015 року №4 «Про обрання секретаря ради» в частині обрання ОСОБА_4 секретарем Енергодарської міської ради Запорізької області.
Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 09 березня 2016 року постанову Енергодарського міського суду Запорізької області від 25 грудня 2015 року скасовано та прийнято нову, якою позов задоволено частково: визнано неправомірною бездіяльність Енергодарського міського голови ОСОБА_3 щодо складення Присяги міського голови. У задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 20 червня 2017 року касаційна скарга ОСОБА_1 задоволена частково, касаційна скарга ОСОБА_3 задоволена частково, Постанова Енергодарського міського суду Запорізької області від 25 грудня 2015 року та постанова Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 09 березня 2016 року у справі №316/2721/15 скасовані, справа Справу №316/2721/15 за позовом ОСОБА_1 до Енергодарського міського голови ОСОБА_3, Енергодарської міської ради, третя особа - секретар Енергодарської міської ради ОСОБА_4, про визнання неправомірними дій та бездіяльності, визнання протиправним та скасування рішень направлена до суду першої інстанції на новий судовий розгляд.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, надавши через канцелярію суду заяву про слухання справи без його участі, за участі його представника, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник позивача - ОСОБА_7,- у судове засідання з'явився, вимоги підтримує в повному обсязі, просить їх задовольнити, вважає, що оскаржені рішення Енергодарської міської ради не відповідають вимогам Закону та прийняті в порушення діючого на день проведення сесії міської ради 11.11.2015 року Регламенту міської ради. Пояснив, що позивач ОСОБА_1 перебував на посаді секретаря Енергодарської міської ради та виконував обов'язки Енергодарського міського голови Запорізької області станом на 11.11.2015 року. Проте, новообраний міський голова ОСОБА_3 в порушення встановленого Регламенту міської ради порушив його права як посадової особи органів місцевого самоврядування, а саме: міський голова всупереч ч.2 ст.19 Конституції України, ст.11 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», порушуючи Регламент Енергодарської міської ради, що був затверджений міською радою попереднього скликання та діяв станом на першу сесію новообраної ради, без прийняття присяги, фактично не вступивши на посаду міського голови, без формування порядку денного провів засідання новообраної Енергодарської міської ради Запорізької області, на цій сесії незаконно ініціював прийняття оскаржених рішень про припинення повноважень секретаря міської ради ОСОБА_6 та призначення нового секретаря ради ОСОБА_4 Вважає, що відповідач ОСОБА_3 не мав права виконувати повноваження міського голови без прийняття присяги, у тому числі виносити на розгляд сесії питання про припинення повноважень секретаря міської ради ОСОБА_6 та обрання нового секретаря міської ради ОСОБА_4
Представник відповідача Енергодарської міської ради Поліщук Дмитро Васильович у судове засідання з'явився, у судовому засіданні заперечив проти позовних вимог, вважає, що оскаржені рішення Енергодарської міської ради відповідають вимогам Закону, підтвердив факт неприйняття міським головою присяги на першій сесії новообраної ради 11.11.2015 року, вказав, що неприйняття новообраним міським головою присяги не впливає на наявність чи відсутність в нього повноважень, визначених законодавством про місцеве самоврядування, зокрема, ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», оскільки цією статтею повноваження сільського, селищного, міського голови починаються з моменту оголошення відповідною сільською, селищною, міською виборчою комісією на пленарному засіданні ради рішення про його обрання.
Відповідач Енергодарський міський голова ОСОБА_3 у судове засідання не з'явився, про причини своєї неявки не повідомив, заяву про перенесення слухання справи не надав, у зв'язку з чим суд, відповідно до ч.ч.1, 3 ст.205 КАС України, може розглянути справу відповідно до наявних у ній доказів.
Відповідач не надіслав до суду відзив на позовну заяву.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: ОСОБА_4 - секретар Енергодарської міської ради Запорізької області, - у судове засідання не з'явився, про причини своєї неявки не повідомив.
Заслухавши пояснення учасників процесу, з'ясувавши обставини справи, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно положень ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до вимог ч.ч.1-3 ст.6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
На підставі ст.8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Виходячи з вимог ст. 3 Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Під час пленарного засідання першої сесії Енергодарської міської ради сьомого скликання від 11.11.2015 року був заслуханий ОСОБА_9, голова міської виборчої комісії, - з питання «Про підсумки виборів та визнання повноважень міського голови та депутатів Енергодарської міської ради сьомого скликання», який доповів про результати виборів та представив ОСОБА_3, члена партії «Опозиційний блок», як міського голову.
ОСОБА_3, без прийняття Присяги міського голови, вніс на голосування ради перелік питань порядку денного першої сесії новообраної ради, у тому числі пункт третій «Про звільнення секретаря Енергодарської міської ради ОСОБА_1» та четвертий «Про обрання секретаря Енергодарської міської ради».
Частина депутатів ради покинула засідання без пояснень, депутат міської ради ОСОБА_10 виступив з заявою про порушення регламенту.
Після цього, депутатами у кількості 19 осіб, окрім іншого, прийняли рішення Енергодарської міської ради Запорізької області від 11 листопада 2015 року №3 «Про звільнення секретаря Енергодарської міської ради ОСОБА_1» та рішення Енергодарської міської ради Запорізької області від 11 листопада 2015 року №4 «Про обрання секретаря ради», яким обрано ОСОБА_4 секретарем Енергодарської міської ради Запорізької області.
У відповідності до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до положень ст.11 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» особи, які вперше були обрані на посади сільських, селищних, міських голів, голів рад, складають Присягу на сесії відповідної ради, текст якої визначено в частині першій цієї статті.
Присяга вважається складеною, якщо після її зачитування громадянин України скріплює Присягу своїм підписом. Підписаний текст Присяги зберігається за місцем служби.
Виходячи із системного аналізу наведених законодавчих норм, особа, яка вперше була обрана на посаду міського голови, має складати Присягу на сесії відповідної ради, незалежно від того, чи вона приймалася раніше на службу в органи місцевого самоврядування в іншому порядку, ніж встановлено Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» для обрання міського голови, та чи складала вона на попередній посаді Присягу.
Як встановлено судом та не заперечується сторонами, в тому числі підтверджено у судовому засіданні представником Енергодарської міської ради Поліщуком Д.В., новообраним міським головою м. Енергодар на першій сесії міської ради Присягу складено не було.
Відповідно до ч.3 ст.11 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадова особа місцевого самоврядування, яка вперше приймається на службу в органи місцевого самоврядування, вважається такою, що вступила на посаду, з моменту складення Присяги.
За змістом ст.3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадами в органах місцевого самоврядування є, у тому числі, виборні посади, на які особи обираються територіальною громадою.
Посада міського голови є посадою в органах місцевого самоврядування, а відтак на неї поширюється дія ч.3 ст.11 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
Тобто, зі змісту зазначених положень чинного на момент виникнення спірних правовідносин законодавства убачається, що міський голова обраний вперше вважається таким, що вступив на посаду, з моменту складення Присяги.
Відповідно до ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування» повноваження сільського, селищного, міського голови починаються з моменту оголошення відповідною сільською, селищною, міською виборчою комісією на пленарному засіданні ради рішення про його обрання. У спірних правовідносинах зазначені нормативно-правові акти слід застосовувати у сукупності, адже вони не суперечать один одному, а навпаки доповнюють.
Присяга особи, що обрана на посаду міського голови, має особливий зміст з огляду на необхідність її публічного проголошення шляхом зачитування тексту Присяги перед депутатами, в даному випадку, Енергодарської міської ради. Відсутність факту складення Присяги новообраним міським головою суперечить вимогам ст.11 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», а також призводить до сумнівів щодо легітимності дій новообраного міського голови та породжує певну правову невизначеність щодо набуття ним повноважень.
Крім того, суд бере до уваги те, що підпис будь-яким міським головою тексту присяги без зачитування на сесії відповідної ради є підставою для визнання такої присяги нікчемною відповідно до ст.11 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», оскільки не містить публічну ознаку (зачитування присяги на сесії відповідної ради) та спотворює правову та традиційну природу Присяги як інституту публічної ініціації особистої відповідальності за наслідки своїх дій перед суспільством, територіальною громадою.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що ОСОБА_3, будучи вперше прийнятим на посаду міського голови, не прийнявши присягу, станом на час виникнення спірних правовідносин не вступив на посаду міського голови, а відтак не набув повноважень міського голови, передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Щодо позовних вимог про визнання неправомірними дій Енергодарської міської ради Запорізької області щодо обрання ОСОБА_4 секретарем Енергодарської міської ради за поданням Енергодарського міського голови Запорізької області ОСОБА_3 від 11.11.2015 року; визнання протиправним та скасування Рішення Енергодарської міської ради Запорізької області від 11.11.2015 року №4 в частині обрання ОСОБА_4 секретарем Енергодарської міської ради Запорізької області, суд вказує наступне.
У своєму позові позивач посилався, що відповідно до діючої на час виникнення спірних правовідносин редакції Регламенту Енергодарської міської ради попереднього (шостого) скликання, яка діяла станом на 11.11.2015 року (дата першої сесії міської ради нового (сьомого) скликання), на першій сесії міської ради нового скликання розглядаються лише питання щодо оголошення результатів виборів (голова територіальної виборчої комісії інформує раду про підсумки виборів депутатів та виборів міського голови).
Розгляд інших питань на першій сесії ради зазначеним вище Регламентом не передбачено.
Доводи відповідачів, що ст.22 Регламенту, яка регламентує порядок проведення першої сесії ради, має відмінний від чинного законодавства зміст є безпідставним, оскільки відповідно до ч.15 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування» порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання голови та заступника (заступників) голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради, з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». До прийняття регламенту ради чергового скликання застосовується регламент ради, що діяв у попередньому скликанні.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та їх посадові особи зобов'язані діяти лише … у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
На час проведення першої сесії сьомого скликання Енергодарської міської ради діяв Регламент, затверджений рішенням Енергодарської міської ради шостого (тобто попереднього) скликання № 55 від 21.08.2014 року.
Так, відповідно до ст.22 Регламенту Енергодарської міської ради шостого скликання убачається, що перша сесія міської ради скликається міською виборчою комісією не пізніше, як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує обрання міської ради в правомочному складі, що складає не менш як дві третини депутатів від загального складу ради. Сесію відкриває і веде голова міської територіальної виборчої комісії, який інформує міську раду про підсумки виборів депутатів та міського голови і визнання їхніх повноважень.
Для розробки проекту порядку денного другої сесії міської ради нового скликання та проектів інших документів, що виносяться на другу сесію, для підготовки пропозицій щодо організації її роботи міський голова з працівниками відділу по забезпеченню роботи ради організовує формування Робочої депутатської групи з числа новообраних депутатів. Робоча депутатська група обирає із свого складу голову групи. Група формує свою структуру, здійснює роботу на засадах, встановлених для тимчасових спеціальних комісій міської ради, і припиняє свою діяльність із створенням постійних комісій міської ради. Не пізніш, як на другій сесії затверджується регламент міської ради та положення про постійні комісії міської ради.
Згідно зі статтею 15 вказаного Регламенту процедура розгляду питання в міській раді передбачає:
1)внесення пропозиції щодо розгляду питання (ініціювання);
2)вивчення питання і підготовку проекту рішення;
3)попередній розгляд проекту рішення у постійних комісіях;
4)розгляд питання на пленарному засіданні міської ради з прийняттям відповідного рішення.
Відповідно до ст.19 «Попередній розгляд проектів рішень» Регламенту не пізніше як за 14 днів до сесії підготовлені і оформлені належним чином проекти рішень у друкованому і електронному вигляді подаються у відділ по забезпеченню роботи ради. Цей відділ їх реєструє, на вимогу ініціатора робить позначку про реєстрацію на копії проекту рішення та організовує попередній розгляд у постійних комісіях міської ради.
На протязі 10 днів, що передують даті проведення сесії, постійні комісії на своїх засіданнях розглядають проекти рішень, висновки юридичного відділу та виконавчих органів міської ради і готують власні висновки у формі рекомендацій міській раді.
Рішення засідання постійної комісії міської ради вважається прийнятим або погодженим, коли за нього проголосувала більшість від загального (кількісного) складу членів цієї комісії. Питання включається до порядку денного за умови, що за це проголосувала більшість від кількості присутніх на засіданні депутатів.
У виняткових випадках, які вимагають невідкладного розгляду, допускається винесення питання на засідання міської ради без його попереднього розгляду, за умови, що за додаткове включення цього питання в порядок денний сесії міської ради проголосувала більшість депутатів від загального складу ради.
Згідно з положеннями ст.28 Регламенту процедура затвердження порядку денного сесії передбачає:
1)прийняття проекту порядку денного за основу. За основу приймається перелік тільки тих питань, які пройшли процедуру попереднього розгляду в постійних комісіях. Проект порядку денного вважається прийнятим за основу, якщо за нього проголосувала більшість від присутніх на пленарному засіданні міської ради депутатів;
2)розгляд доповнень до порядку денного, у випадках передбачених цим регламентом;
3)внесення до порядку денного депутатських запитів;
4)затвердження порядку денного в цілому. Рішення про затвердження порядку денного приймається більшістю від присутніх на пленарному засіданні міської ради депутатів.
Послідовність розгляду питань порядку денного сесії визначає міська рада за пропозицією головуючого.
Таким чином, є обґрунтованими твердженням позивача щодо порушень відповідачем - міською радою,- Регламенту в частині відсутності повноважень приймати на першій сесії ради рішення щодо звільнення/призначення секретаря ради.
Встановлення порушень Регламенту Енергодарської міської ради при проведенні першої сесії сьомого скликання Енергодарської міської ради у сукупності із встановленим судом фактом неприйняття ОСОБА_3 на цій сесії міської ради присяги міського голови, як наслідок відсутності у ОСОБА_3 повноважень міського голови є підставою для скасування рішень міської ради, прийнятих на даній сесії, зокрема, і рішення щодо обрання нового секретаря ради.
Згідно ч.1 ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування» секретар міської ради працює в раді на постійній основі. Секретар ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови. Згідно положень вказаного вище Регламенту (ст.63) секретар ради обирається за пропозицією міського голови міською радою з числа її депутатів та працює в раді на постійній основі.
У відповідності до Регламенту (ст.ст.60-61) у разі дострокового припинення повноважень міського голови його повноваження здійснює секретар ради.
Рішенням Енергодарської міської ради від 15.04.2015 року №58 ОСОБА_1 призначено секретарем ради та уповноважено міською радою на виконання обов'язків міського голови до обрання (фактичного вступу на посаду) міського голови, що визнали сторони в судовому засіданні.
Відтак станом на час відкриття першої сесії Енергодарської міської ради 11 листопада 2015 року ОСОБА_1 фактично виконував обов'язки міського голови м. Енергодар.
Викладені обставини, зумовлюють висновок про наявність порушення прав ОСОБА_1, у частині внесення до порядку денного за поданням ОСОБА_3 питання про звільнення ОСОБА_1 з посади секретаря ради, виконуючого обов'язки міського голови, а також прийняття рішень Енергодарської міської ради Запорізької області № 3 та № 4 від 11 листопада 2015 року щодо звільнення ОСОБА_1 та обрання ОСОБА_4 секретарем Енергодарської міської ради Запорізької області, що прямо не передбачено ст.22 Регламенту під час проведення першої сесії новообраної Енергодарської міської ради, та з порушенням встановлених ст.11 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» приписів та принципу верховенства права,Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (ратифіковано Україною 17.07.1997 року, набула чинності для України 11.09.1997 року)
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
У даному випадку, судом встановлено, що рішення Енергодарської міської ради Запорізької області № 3 та № 4 від 11.11.2015 року породжують за собою права і обов'язки для позивача як фізичної особи, депутата міської ради, посадової особи органу місцевого самоврядування, а відтак порушують права позивача у сфері публічно-правових відносин.
В адміністративному судочинстві діє принцип офіційності, який полягає в активній позиції суду щодо з'ясування всіх обставин у справі. Обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на суб'єкта владних повноважень, якщо він як відповідач заперечує адміністративний позов (ч. 2 ст.77 КАС України). Відповідно до наведених вимог відповідачі як суб'єкти владних повноважень повинні надати суду достатні беззаперечні докази в обґрунтування обставин, на яких ґрунтується оскаржені рішення, і довести правомірність прийняття ним спірного рішення. Таких доказів в ході судового розгляду не було надано.
Таким чином, суд, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Керуючись ст.ст.2, 9, 10, 21, 72-77, 94, 205, 229, 241-246, 292-293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Енергодарського міського голови ОСОБА_3, Енергодарської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: секретар Енергодарської міської ради Запорізької області - ОСОБА_4, про визнання неправомірними дій та бездіяльності, визнання протиправним та скасування рішень задовольнити частково.
Визнати неправомірною бездіяльність Енергодарського міського голови Запорізької області ОСОБА_3 щодо не складання Присяги міського голови.
Визнати неправомірним та скасувати Рішення Енергодарської міської ради Запорізької області №3 від 11 листопада 2015 року «Про звільнення секретаря Енергодарської міської ради ОСОБА_1».
Визнати неправомірним та скасувати Рішення Енергодарської міської ради Запорізької області №3 від 11 листопада 2015 року «Про обрання секретаря ради» в частині обрання ОСОБА_4 секретарем Енергодарської міської ради.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до п.п. 15.5, п.п.15 п. 1 Розділу VІІ Перехідних Положень КАС України (в новій редакції), до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Суддя: Н.О. Вільямовська