Ухвала суду № 718556, 11.06.2007, Господарський суд Донецької області

Дата ухвалення
11.06.2007
Номер справи
38/147пн
Номер документу
718556
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

11.06.07 р. Справа № 38/147пн

Суддя господарського суду Донецької області Радіонова О.О., розглянувши адміністративний позов Колективного сільськогосподарського підприємства “Широкий” м.Донецьк

до відповідача: Донецької міської ради м. Донецьк

про визнання противоправною бездіяльності Донецької міської ради, зобов’язання Донецької міської ради прийняти від колективного сільськогосподарського підприємства “Широкий” (код ЄДРПОУ 00848109) у комунальну власність наступне майно: гребля №3 (інв.№1171), водосховище (інв.№1201), ставок “Левада” (інв.№1172), лісосмуги (інв.№№1269, 1259, 2238, 1287) та автошлях (інв.№2488), зобов’язання скласти з Колективним сільськогосподарським підприємством “Широкий” (код ЄДРПОУ 00848109) та підписати акт приймання-передачі у комунальну власність наступного майна: гребля №3 (інв.№1171), водосховище (інв.№1201), ставок “Левада” (інв.№1172), лісосмуги (інв.№№1269, 1259, 2238, 1287) та автошлях (інв.№2488) та встановити чіткий термін для вчинення зазначених у п.2 та п.3 обов’язків

Представники сторін:

від позивача: Кондратьєва М.В. ліквідатор, ліцензія № 249779, паспорт ВВ 240111 виданий 02.02.1998р. Ворошиловським РВ УМВС України в м. Донецьку

від відповідача: Козієнко І.С. заступник нач. управління- нач. відділу з питань судової роботи і правового забезпечення питань власності юруправління за дов. № 01/15-6711 від 12.12.2005р.

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Колективне сільськогосподарське підприємство “Широкий” м.Донецьк, звернувся до господарського суду з адміністративним позовом № 02-74/1527 від 16.04.2007р. до Донецької міської ради м.Донецьк про визнання противоправною бездіяльності Донецької міської ради, зобов’язання Донецької міської ради прийняти від колективного сільськогосподарського підприємства “Широкий” (код ЄДРПОУ 00848109) у комунальну власність наступне майно: гребля №3 (інв.№1171), водосховище (інв.№1201), ставок “Левада” (інв.№1172), лісосмуги (інв.№№1269, 1259, 2238, 1287) та автошлях (інв.№2488), зобов’язання скласти з Колективним сільськогосподарським підприємством “Широкий” (код ЄДРПОУ 00848109) та підписати акт приймання-передачі у комунальну власність наступного майна: гребля №3 (інв.№1171), водосховище (інв.№1201), ставок “Левада” (інв.№1172), лісосмуги (інв.№№1269, 1259, 2238, 1287) та автошлях (інв.№2488) та встановити чіткий термін для вчинення зазначених у п.2 та п.3 обов’язків.

Ухвалою господарського суду 17.04.2007р. було відкрито провадження у адміністративній справі № 38/147пн.

18.05.2007р. відповідач звернувся до суду з клопотанням, в якому просить суд передати адміністративний позов Колективного сільськогосподарського підприємства “Широкий” м.Донецьк до Донецької міської ради м.Донецьк про визнання противоправною бездіяльності Донецької міської ради, зобов’язання Донецької міської ради прийняти від колективного сільськогосподарського підприємства “Широкий” (код ЄДРПОУ 00848109) у комунальну власність наступне майно: гребля №3 (інв.№1171), водосховище (інв.№1201), ставок “Левада” (інв.№1172), лісосмуги (інв.№№1269, 1259, 2238, 1287) та автошлях (інв.№2488), зобов’язання скласти з Колективним сільськогосподарським підприємством “Широкий” (код ЄДРПОУ 00848109) та підписати акт приймання-передачі у комунальну власність наступного майна: гребля №3 (інв.№1171), водосховище (інв.№1201), ставок “Левада” (інв.№1172), лісосмуги (інв.№№1269, 1259, 2238, 1287) та автошлях (інв.№2488) та встановити чіткий термін для вчинення зазначених у п.2 та п.3 обов’язків, на розгляд по суті до Ворошиловського районного суду м.Донецьк, як місцевого адміністративного суду, яке судом розглянуте та залучене до матеріалів справи.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши уповноважених представників сторін, суд вважає, що клопотання відповідача підлягає задоволенню частково з наступного.

Статтею 124 Конституції України передбачено, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, судочинство здійснюється Конституційним Судом України та судами загальної юрисдикції. Специфіка діяльності судів полягає в тому, що застосування ними закону в розгляді конкретних справ здійснюється у певних процесуальних формах, визначених законодавчо, а саме: у формі цивільного, господарського, адміністративного, кримінального, а також конституційного судочинства.

За статтею 19 Закону України “Про судоустрій України” відповідно до Конституції України в системі судів загальної юрисдикції утворюються загальні та спеціалізовані суди окремих судових юрисдикцій. Спеціалізованими судами є господарські, адміністративні суди.

Відповідно до частини другої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно зі статтею 17 цього Кодексу компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Як зазначено у частині другій ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.

Відповідно до п. 6 розділу У11 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991р., вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Таким чином, до створення окружних адміністративних судів повноваження з вирішення спорів, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган Автономної Республіки Крим, виконуватимуться господарськими судами.

При цьому, частина 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування.

Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначає Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні” № 280/97-ВР від 21.05.1997р.

Відповідно до статті 2 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” “ 280/97-ВР від 21.05.1997р. місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Пункт 1 статті 5 вищевказаного закону встановлює, що система місцевого самоврядування включає – територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

Як вбачається з матеріалів справи, адміністративний позов заявлений до Донецької міської ради, яка є органом місцевого самоврядування відповідно до ст. 5 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

З урахуванням викладеного суд вважає, що, адміністративна справа за позовом Колективного сільськогосподарського підприємства “Широкий” м. Донецьк до Донецької міської ради м. Донецьк про визнання противоправною бездіяльності Донецької міської ради, зобов’язання Донецької міської ради прийняти від колективного сільськогосподарського підприємства “Широкий” (код ЄДРПОУ 00848109) у комунальну власність наступне майно: гребля №3 (інв.№1171), водосховище (інв.№1201), ставок “Левада” (інв.№1172), лісосмуги (інв.№№1269, 1259, 2238, 1287) та автошлях (інв.№2488), зобов’язання скласти з Колективним сільськогосподарським підприємством “Широкий” (код ЄДРПОУ 00848109) та підписати акт приймання-передачі у комунальну власність наступного майна: гребля №3 (інв.№1171), водосховище (інв.№1201), ставок “Левада” (інв.№1172), лісосмуги (інв.№№1269, 1259, 2238, 1287) та автошлях (інв.№2488) та встановити чіткий термін для вчинення зазначених у п.2 та п.3 обов’язків, належить за предметною підсудністю місцевому загальному суду як адміністративному суду.

За правилами пункту 2 частини 1 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності.

За правилом, визначеним у п.2 статті 19 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст. 124 Конституції України, нормами Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” 280/97-ВР від 21.05.1997р., статтями 18, п. 2 ч. 1 ст. 22, 160, 165, 185, 186, 254, пунктами 5, 6 розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд -

УХВАЛИВ:

1. Адміністративну справу № 38/147пн за позовом Колективного сільськогосподарського підприємства “Широкий “ м.Донецьк до Донецької міської ради м.Донецьк про визнання противоправною бездіяльності Донецької міської ради, зобов’язання Донецької міської ради прийняти від колективного сільськогосподарського підприємства “Широкий” (код ЄДРПОУ 00848109) у комунальну власність наступне майно: гребля №3 (інв.№1171), водосховище (інв.№1201), ставок “Левада” (інв.№1172), лісосмуги (інв.№№1269, 1259, 2238, 1287) та автошлях (інв.№2488), зобов’язання скласти з Колективним сільськогосподарським підприємством “Широкий” (код ЄДРПОУ 00848109) та підписати акт приймання-передачі у комунальну власність наступного майна: гребля №3 (інв.№1171), водосховище (інв.№1201), ставок “Левада” (інв.№1172), лісосмуги (інв.№№1269, 1259, 2238, 1287) та автошлях (інв.№2488) та встановити чіткий термін для вчинення зазначених у п.2 та п.3 обов’язків, передати до Ленінського районного суду м.Донецька (83062, м. Донецьк, вул. Аксакова, 56)

2. Ухвала про передачу адміністративної справи може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження ухвали суду протягом п”яти днів з дня отримання сторонами копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

3. Ухвала суду першої інстанції про передачу адміністративної справи набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

4. Передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання апеляційної скарги – після залишення її без задоволення.

Додаток: справа № 38/147пн на 71 аркушах.

Суддя

Надруковано 4 примірника:

1-позивачу

1- відповідачу

1-до справи

1-Ленінському районному суду м.Донецька