
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2018 рокуЛьвів№ 876/11126/17
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Яворського І.О.
суддів: Кухтея Р.В., Носа С.П.
секретаря судового засідання Сідельник Г.М.
з участю осіб:
позивача по справі: представника ОСОБА_1
відповідача 1 по справі: представника Піскун А.Й.
відповідача 2 по справі: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Франківської районної адміністрації Львівської міської ради на постанову Галицького районного суду м. Львова, ухвалену суддею Лялюк Я.Д. 28 вересня 2017 року в місті Львові у справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Львівської міської ради, Франківської районної адміністрації Львівської міської ради про скасування рішень суб'єкта владних повноважень,
У С Т А Н О В И В:
Позивач, фізична особа-підприємець ОСОБА_3, у липні 2017 року звернувся в суд з позовом до Львівської міської ради, Франківської районної адміністрації Львівської міської ради та з уточненням позовних вимог просив визнати протиправною та скасувати ухвалу Львівської міської ради №2122 від 08 червня 2017 року «Про внесення змін до ухвали міської ради від 02.03.2017 року №1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова» в частині п.1, а саме щодо вилучення з Переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Франківському районі м. Львова, належної позивачу тимчасової споруди, що розташована за адресою: АДРЕСА_1; визнати протиправним та скасувати розпорядження Франківської районної адміністрації Львівської міської ради №320 від 19.07.2017 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що Львівською міською радою прийнято ухвалу №2122 від 08 червня 2017 року, якою належна позивачу споруда вилучена із Переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Галицькому районі м. Львова у зв'язку з порушенням вимог Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові. У чому саме полягало порушення вказаного Положення в ухвалі не зазначено. Проте, як видно з відповіді міської ради підставою для прийняття рішення ради були скарги мешканців прилеглих будинків та матеріали перевірки Інспекції ДАБК у м. Львові.
Постановою Галицького районного суду м. Львова від 28 вересня 2017 року в справі №461/4740/17 адміністративний позов було задоволено.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради подано апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Галицького районного суду м. Львова від 28 вересня 2017 року в справі №461/4740/17 та прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позовних вимог.
В обґрунтування своїх апеляційних вимог, апелянт посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального права та неправильне встановлення обставин справи. Зазначає, що підставами для прийняття оскаржуваного рішення були скарги мешканців прилеглих будинків та матеріали перевірки Інспекції ДАБК у м. Львові.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія приходить до висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову без змін. При цьому колегія суддів виходить з наступних міркувань.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що ухвалою Львівської міської ради №2311 від 18.12.2008 року до «Перспективної схеми розміщення малих архітектурних форм як частини Програми комплексного благоустрою території міста» була включена належна ОСОБА_3 тимчасова споруда, що розташована за адресою: АДРЕСА_1
09 листопада 2009 року ОСОБА_3 уклав із Львівською міською радою договір оренди відповідної земельної ділянки для обслуговування згаданої тимчасової споруди. Згідно з ухвалою Львівської міської ради від 23.04.2015 року №4527 (п.203 Переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Франківському районі м. Львова Додатку 2Р-3) відомості про споруду були внесені до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд. Додатковими угодами від 01.03.2011 року, 27.04.2012 року, 01.08.2014 року, 07.10.2015 року термін дії договору оренди земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 продовжувався кінцевим терміном до 30.12.2016 року.
22 жовтня 2015 року позивачем отримано Паспорт прив'язки тимчасової споруди, що включає Схему розміщення споруди та ескізи фасадів. Термін дії паспорта встановлено також до 30.12.2016 року.
Ухвалою Львівської міської ради №1568 від 02.03.2017 року (п.268 Переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Франківському районі м.Львова Додатку 1) продовжено термін здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах позивача до 31 травня 2018 року.
08 червня 2017 року Львівською міською радою прийнято ухвалу №2122 «Про внесення змін до ухвали Львівської міської ради від 02.03.2017 року №1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова», якою належна ФОП ОСОБА_3 тимчасова споруда вилучена із Переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Франківському районі м. Львова.
Підставою для такого рішення вказано порушення вимог Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові. Оскаржувана ухвала не містить конкретних вказівок, які саме порушення допущені позивачем. До матеріалів справи долучено лист Департаменту містобудування Львівської міської ради №2403-вих-3526 від 15.07.2016 року, яким повідомлено позивача про звернення мешканців будинку АДРЕСА_1 щодо розірвання договору оренди землі та матеріали справи про порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності.
Відповідно до п.2.1 «Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові» затверджена ухвалою Львівської міської ради від 23.04.2015 року (далі - Порядок) розміщення тимчасових споруд здійснюється замовником відповідно до паспорту прив'язки, плану земельної ділянки та договору окремих конструктивних елементів благоустрою.
Пунктами 2.16, 2.17 Порядку встановлено, що для внесення нової тимчасової споруди до Комплексної схеми розміщення ТС фізична особа - підприємець або юридична особа звертається із письмовою заявою на ім'я начальника управління регулювання забудови департаменту містобудування щодо можливості (доцільності) розміщення тимчасової споруди.
У разі отримання позитивного висновку щодо можливості (доцільності) розміщення тимчасової споруди суб'єкт підприємницької діяльності звертається із заявою через Центр надання адміністративних послуг м. Львова (долучивши до неї висновки, надані постійною комісією архітектури, містобудування та охорони історичного середовища) в управління регулювання забудови департаменту містобудування для підготовки проекту ухвали.
Як вже зазначалось вище, 22 жовтня 2015 року позивачем отримано Паспорт прив'язки тимчасової споруди, що включає Схему розміщення споруди та ескізи фасадів. Термін дії паспорта встановлено до 30.12.2016 року та продовжено до 31 травня 2018 року згідно ухвали Львівської міської ради №1568 від 02.03.2017 року.
В Порядку містяться підстави за яких паспорт прив'язки не видається, зокрема у разі надання замовником:
- неповного пакету документів, визначених у пункті 3.7 цього Положення;
- недостовірних відомостей (п.3.12 Порядку).
Чинність паспорта прив'язки ТС призупиняється за таких умов:
- необхідність проведення планових ремонтних робіт на земельній ділянці, на якій розміщена ТС, з обов'язковим попередженням власника ТС за 1 місяць до початку проведення робіт та наданням тимчасового місця для розміщення ТС;
- необхідність проведення аварійних ремонтних робіт на земельній ділянці, на якій розміщена ТС, без попередження власника ТС (пункт 3.15 Порядку).
Чинність паспорта прив'язки ТС анулюється за таких умов:
- недотримання вимог паспорта прив'язки ТС при її встановленні;
- невстановлення ТС протягом 6 місяців з дати отримання паспорта прив'язки ТС;
- надання недостовірних відомостей у документах під час підготовки паспорта прив'язки ТС (пункт 3.16 Порядку).
З аналізу Порядку видно, що він регулює питання ненадання паспорту прив'язки, його призупинення та анулювання. Вказаний Порядок не надає повноважень Львівській міській раді на вилучення тимчасових споруд із переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.
Тим більше серед підстав ненадання паспорту прив'язки, його призупинення та анулювання немає таких на які посилається Львівська міська рада.
Відповідно до ст.19 Конституції України, державні органи діють виключно в порядку та у спосіб, що передбачений Конституцією та Законами України.
Суд апеляційної інстанції зазначає, що Львівською міською радою порушено вказану вище норму прямої дії Конституції України, оскільки вчинено дії та прийнято рішення у спосіб, що не передбачений Конституцією, Законами України та підзаконними нормативно-правовими актами.
Що стосується розпорядження Франківської районної адміністрації Львівської міської ради №320 від 19.07.2017 року, яким позивача зобов'язано демонтувати належну йому тимчасову споруду за адресою: АДРЕСА_1, то суд зазначає наступне.
Зі змісту вказаного розпорядження вбачається, що воно винесене на підставі оскаржуваної ухвали Львівської міської ради №2122 від 08 червня 2017 року «Про внесення змін до ухвали міської ради від 02.03.2017 року №1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова». Відповідно визнання протиправною та скасування в судовому порядку згаданої ухвали тягне за собою й визнання протиправним та скасування розпорядження Франківської районної адміністрації Львівської міської ради №320 від 19.07.2017 року, оскільки право позивача на розміщення такої тимчасової споруди підлягає відновленню і підстави для її демонтажу відсутні.
З огляду на наведене апеляційні вимоги необхідно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову без змін.
Керуючись ч.4 ст.229, ст.243, ст.308, ст.310, п.1.ч.1 ст.315, ст.316, ст.321, ст.325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Франківської районної адміністрації Львівської міської ради залишити без задоволення, а постанову Галицького районного суду м. Львова від 28 вересня 2017 року в справі №461/4740/17 - без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту постанови.
Головуючий суддя І.О. Яворський
Судді Р.В. Кухтей
С.П. Нос
Повний текст складено 26.01.2018 року