
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2018 р. м. Чернівці Справа № 824/1019/17-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боднарюка О.В., розглянувши в порядку спрощеного письмового провадження справу за адміністративним позовом Головного управління ДФС в Чернівецькій області до ОСОБА_1, про стягнення податкового боргу,-
В С Т А Н О В И В:
Головне управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області (далі-позивач), звернувся в суд з позовом до ОСОБА_1 (далі-відповідач), про стягнення податкового боргу з відповідача в сумі 17000,00 грн., до Державного бюджету України.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за відповідачем виник податковий борг по платежах - адміністративні штрафи та інші санкції.
Ухвалою суду від 28 грудня 2017 року відкрито спрощене провадження у справі.
Відповідно до пункту 20 частини першої статті 4 КАС України адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.
Згідно частини першої, другої статті 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до частини п'ятої статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
З урахуванням вищенаведеного, суд вважає за можливе та доцільне розглянути справу на підставі наявних матеріалів та доказів у порядку спрощеного письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідач відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, та перебуває на обліку у ГУ ДФС у Чернівецькій області, як фізична особа - підприємець (а.с.8).
Станом на 30.11.2017 року за відповідачем обліковується заборгованість в сумі 17000,00 грн., що підтверджується розрахунком заборгованості (а. с. 20).
Вказана заборгованість також підтверджується рішенням про застосування штрафних (фінансових ) санкцій форми "С" № 000204000 від 17.10.2016 року.
До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення закону та робить висновки по суті спору.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст. 11 ЗУ "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку.
Відповідно до абз. 15 ч.2 ст.17 ЗУ "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", у разі виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку, або з використанням тари, що не відповідає вимогам, визначеним частиною першою статті 11 цього Закону до суб'єктів господарювання застосовується фінансові санкції у вигляді штрафу , - 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 гривень.
Судом встановлено, що за результатами перевірки стану дотримання вимог законодавства під час провадження діяльності позивачем, податковим органом складено акт від 05.10.2016 року про проведення фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійснені оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами (а.с.15-16).
17.10.2016 року на підставі акту про проведення перевірки, податковим органом винесено рішення про застосування фінансових санкцій до позивача в сумі 17000 гривень.
Згідно п. п. 14.1. 175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Як встановлено судовим розглядом справи, сума заборгованості 17000,00грн., являється узгодженою, і наявність такого податкового боргу, підтверджується рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Відповідно п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Судом встановлено, що позивачем було направлено відповідачу податкові вимоги про сплату боргу, однак на день звернення до суду із позовом зазначений борг не погашено, а отже, податкове зобов'язання є узгодженим.
Згідно п. 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України у разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Судом встановлено, що податковим органом було направлено відповідачу податкову вимогу форми "Ф" № 31670-17 від 31 жовтня 2016 року, про зобов'язання сплатити узгоджені суми податкового боргу, однак відповідач не забезпечив добровільне їх виконання.
Враховуючи наведене вище, повно, всебічно дослідивши докази по справі, об'єктивно оцінивши їх в сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню повністю, шляхом стягнення податкового боргу в сумі 17000,00 грн. з ОСОБА_1 до Державного бюджету України.
Згідно ст.129 Конституції України та ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Позивачем доведено суду правомірність заявлених вимог, а відповідач не надав доказів по сплаті заборгованості та визнав позовні вимоги.
Відповідно до ч. 2 статті 139 при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведення експертиз. За відсутності вказаних витрат суд не вирішує питання про їх стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 6, 9, 14, 72, 73, 77, 90, 241, 250, 263 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути кошти за податковим боргом на загальну суму 17000,00 грн. з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) до Державного бюджету України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення (з урахуванням вимог пп. 15.5 п. 15 Розділу 7 Перехідних положень КАС України). Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, то зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Боднарюк О.В.