Ухвала суду № 71852403, 29.01.2018, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.01.2018
Номер справи
812/221/18
Номер документу
71852403
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

2.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

29 січня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/221/18

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., перевіривши матеріали адміністративної позовної заяви заступника голови «Постійної комісії з питань антикорупційної політики, законності прав, свобод і обов'язків громадян» Новоайдарської районної ради Луганської області ОСОБА_1 до Співаківської сільської ради Новоайдарського району Луганської області про визнання дій, які приведи до порушення прав та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

25 січня 2018 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов заступника голови «Постійної комісії з питань антикорупційної політики, законності прав, свобод і обов'язків громадян» Новоайдарської районної ради Луганської області ОСОБА_1 до Співаківської сільської ради Новоайдарського району Луганської області про визнання дій, які приведи до порушення прав та зобов'язання вчинити певні дії.

П.3 ч.1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 цього Кодексу.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (ч. 2 ст.171 КАС України).

Перевіривши матеріали адміністративного позову, суд встановив таке.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем не зазначено ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) відповідача - Співаківської сільської ради Новоайдарського району Луганської області.

Відповідно до п.8 ч.1 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема, перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Зі змісту позовної заяви ОСОБА_1 вбачається, що позивачем в позовні заяві не зазначено докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Крім того, відповідно до п.9 ч.1 ст.160 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень зазначаються обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.

Разом з тим, зі змісту даної позовної заяви не можливо встановити які саме права, свободи, інтереси позивача були порушені.

Відповідно до п.11 ч.1 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема, власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

При цьому, позивачем у позовній заяві не зазначено власного підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до ч.6 ст.160 КАС України, якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у п.2 ч.5 цієї статті стосовно представника.

Відповідно до ч.7 ст.160 КАС України у разі пред'явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.

Зі змісту пред'явленої позовної заяви вбачається, що позивачем є заступник голови «Постійної комісії з питань антикорупційної політики, законності прав, свобод і обов'язків громадян» Новоайдарської районної ради Луганської області ОСОБА_1. Оскільки позивач самостійно зазначив свій статус - заступник голови «Постійної комісії з питань антикорупційної політики, законності прав, свобод і обов'язків громадян» Новоайдарської районної ради Луганської області ОСОБА_1, суд враховуючий цей статус та право звернення до суду особи за даним статусом, зазначає наступне.

Відповідно до ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

Відповідно до ч.3 ст.5 КАС України до суду можуть звертатися в інтересах інших осіб органи та особи, яким законом надано таке право.

Судом встановлено, рішенням першої сесії Новоайдарської районної ради сьомого скликання від 05.01.2016 №1/4 утворено постійні комісії районної ради, зокрема, постійна комісія Новоайдарської районної ради з питань антикорупційної політики, законності, прав, свобод і обов'язків громадян, зв'язків з суспільно-політичними організаціями.

Рішенням другої сесії Новоайдарської районної ради сьомого скликання від 26 січня 2016 року №2/8 затверджено Положення про постійні комісії районної ради (далі - Положення).

Відповідно п.2.1 Положення організація роботи комісії покладається на голову комісії.

Відповідно до п.2.2 Положення Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, як усні, так і письмові, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також з громадянами, організовує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісій.

За дорученням голови ради голова постійної комісії представляє раду у відносинах з державними органами, об'єднаннями громадян, трудовими колективами, адміністрацією підприємств, установ, організацій тощо.

Відповідно до п.п.5 п.4.1 Положення Голова постійної комісії представляє комісію у відносинах з іншими органами, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами.

Відповідно п.п.2 п.4.2 Положення заступник голови постійної комісії надає допомогу голові в організації роботи комісії, а при відсутності голови або неможливості виконання ним своїх обов'язків з інших причин здійснює повноваження голови комісії.

Рішенням другої сесії Новоайдарської районної ради сьомого скликання від 26 січня 2016 року №2/9 обрано персональний склад та голів постійних комісій Новоайдарської районної ради. Відповідно до додатку №1 до цього рішення визначено персональний склад постійної комісії Новоайдарської районної ради «з питань антикорупційної політики, законності, прав, свобод і обов'язків громадян, зв'язків з суспільно-політичними організаціями»: ОСОБА_2 - голова комісії; ОСОБА_1 - заступник голови комісії; ОСОБА_3 - секретар комісії.

З огляду на зазначене Положення та надані позивачем документи не можливо встановити повноваження ОСОБА_1 щодо звернення до суду з адміністративним позовом як заступника голови постійної комісії Новоайдарської районної ради «з питань антикорупційної політики, законності, прав, свобод і обов'язків громадян, зв'язків з суспільно-політичними організаціями».

Також, відповідно до ч.2 ст.161 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Оскільки адміністративний позов було подано заступником голови постійної комісії Новоайдарської районної ради «з питань антикорупційної політики, законності, прав, свобод і обов'язків громадян, зв'язків з суспільно-політичними організаціями», а відповідно до п.1.3 Положення постійні комісії є органами ради, позивач, як суб'єкт владних повноважень зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів. Доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів, позивачем суду також не надано.

Відповідно до ч.3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно із ч.1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

П.п.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, судовий збір становить - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

В позовній заяві позивачем заявлена одна вимога немайнового характеру, а саме визнання незаконними дій, які привели до порушення прав та зобов'язання вчинити певні дії.

З огляду на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2018 року - 1762,00 грн, встановлений ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", та враховуючи кількість заявлених немайнових вимог, позивач за подання даної позовної заяви повинен був сплатити судовий збір у розмірі 1762,00 грн.

Однак, позивачем не надано до суду документу про сплату судового збору.

В силу ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень (ч.2 ст.5 КАС України).

У пред'явленому позивачем адміністративному позові не конкретизовано які саме незаконні, на думку позивача, дії відповідача привели до порушення прав та чиїх прав, та відповідно, не зазначено конкретні дії, які повинні бути вчинені.

Крім того, суд зауважує, що відповідно до ч.ч. 1,2 ст.43 КАС України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).

Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь.

З аналізу зазначених норм вбачається, що право звернення до суду мають громадяни України, іноземці, особи без громадянства, органи державної влади, інші державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи, підприємства, установи, організації, які мають статус юридичної особи, та мають адміністративну процесуальну дієздатність.

Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на встановлені недоліки позовної заяви суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви заступника голови «Постійної комісії з питань антикорупційної політики, законності прав, свобод і обов'язків громадян» Новоайдарської районної ради Луганської області ОСОБА_1 без руху із встановленням часу для усунення зазначених в ухвалі недоліків.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 241, 248, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву заступника голови «Постійної комісії з питань антикорупційної політики, законності прав, свобод і обов'язків громадян» Новоайдарської районної ради Луганської області ОСОБА_1 до Співаківської сільської ради Новоайдарського району Луганської області про визнання дій, які приведи до порушення прав та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом 10 (десяти) днів з дня отримання копії даної ухвали, шляхом надання до суду:

позовної заяви, яка відповідає вимогам ст.ст. 160, 161 КАС України (для суду та відповідача);

- документа про сплату судового збору за подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в дохід Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецьк/Луганський окр.адмін.суд/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909, банк отримувача ГУДКСУ в Луганській області, код банку отримувача (МФО) 804013, рахунок отримувача 31217206784080, код класифікації доходів бюджету 22030101, у сумі 1762,00 грн (одна тисяча сімсот шістдесят дві гривні), а в разі звільнення заявника від сплати судового збору - докази на підтвердження такого звільнення.

У разі ненадання вищевказаних документів, заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

СуддяК.Є. Петросян