
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
26 січня 2018 року справа №812/971/17
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Суддя Донецького апеляційного адміністративного суду Ястребова Л. В., розглянувши апеляційну скаргу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 20 грудня 2017 року у справі № 812/971/17 (головуючий І інстанції - Смішлива Т.В.) за позовом Публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби в особі Харківського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 26.06.2017 № 0001525013 та № 0001535013, -
В С Т А Н О В И В:
До Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 812/971/17 разом з апеляційною скаргою Офісу великих платників податків Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 20 грудня 2017 року.0
Ознайомившись з даною апеляційною скаргою, вважаю, що вона не відповідає вимогам ст. 296 Кодексу адміністративного судочинства України, в зв'язку з чим така скарга підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Згідно пункту 1 ч. 5 ст. 296 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
При визначенні характеру адміністративного позову як майнового необхідно враховувати, що звернені до суду вимоги безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлені вимоги майнового характеру, а саме, позивач просив визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 26.06.2017 року:
- № 0001525013 на загальну суму - 381117,00 грн;
- № 0001535013 на суму 1575262,00 грн.
Таким чином, апелянт, звертаючись до суду апеляційної інстанції з апеляційною скаргою, останній повинен був сплачувати судовий збір за ставками, встановленими за подання до суду позовної заяви майнового характеру.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній на час звернення позивача з адміністративним позовом) встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно зі ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" від 21.12.2016 року, для працездатних осіб у 2017 році встановлено прожитковий мінімум у розмірі 1600 грн.
Згідно підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI, ставка судового збору за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, який подано юридичною особою 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до приписів частини 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно із підпунктом 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції від 15.12.2017 року), ставки судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду встановлюються в розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Таким чином, оскільки за подання позової заяви до суду першої інстанції сплаті підлягала сума судового збору у розмірі 29345,69 грн за вимогою майнового характеру, то апелянт, в даному випадку повинен був сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову суду у справі за вимогою майнового характеру у розмірі 44 018,53 грн.
З матеріалів справи вбачається, що судовий збір апелянтом не сплачено.
Таким чином, апелянту необхідно сплатити судовий збір у розмірі 44 018,53 грн.
Крім того, суддя-доповідач зазначає, що відповідно до ч.3 ст. 55 Кодексу адміністративного судочинства України, юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Приписами ч. 1 ст. 59 КАС України визначено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами, зокрема довіреністю фізичної або юридичної особи.
Як вбачається з матеріалів справи, апеляційну скаргу підписано представником Харківського управління Офісу ВПП ДФС - ОСОБА_1. При цьому, довіреність № 11399/28-10-10-18 від 15.12.2017 року, якою ОСОБА_1. уповноважено представляти інтереси Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби підписано виконуючим обов'язки начальника Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби - ОСОБА_2.
Втім, в матеріалах справи відсутні докази щодо наявності у ОСОБА_2 повноважень підписувати довіреності від імени Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, відповідно до яких, зокрема, ОСОБА_1 має право підписувати апеляційні скарги.
Таким чином, апелянту необхідно надати докази щодо наявності у ОСОБА_2 повноважень підписувати довіреності від імени Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, відповідно до яких, зокрема, ОСОБА_1 має право підписувати апеляційні скарги.
Суддя-доповідач зазначає, що відповідно до частини 2 статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, яка діє з 15 грудня 2017 року) до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Згідно із частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, яка діє з 15 грудня 2017 року) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, апелянту необхідно усунути виявлені судом недоліки апеляційної скарги шляхом надання до суду доказів щодо наявності у ОСОБА_2 повноважень підписувати довіреності від імени Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, відповідно до яких, зокрема, ОСОБА_1 має право підписувати апеляційні скарги, а також надання оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 44 018,53 грн за наступними реквізитами: отримувач коштів Краматор.УК/м Краматорськ/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944338; банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій обл.; код банку отримувача (МФО) 834016; рахунок отримувача 31211206781059; код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу Судовий збір, за апеляційною скаргою Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, Донецький апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34511611, адміністративна справа № 812/971/17.
Керуючись ст. 169, 296, 298 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції , -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 20 грудня 2017 року у справі № 812/971/17 - залишити без руху.
Апелянту усунути виявлені судом недоліки апеляційної скарги шляхом надання до Донецького апеляційного адміністративного суду доказів щодо наявності у ОСОБА_2 повноважень підписувати довіреності від імени Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, відповідно до яких, зокрема, ОСОБА_1 має право підписувати апеляційні скарги, а також надання оригіналу документу про сплату судового збору в сумі 44 018,53 грн.
Встановити строк для усунення виявлених недоліків апеляційної скарги - десять днів з моменту отримання ухвали.
Роз'яснити Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, що у разі не усунення недоліків апеляційної скарги, відповідно до статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Ястребова Л. В.