
Справа 682/119/18
Провадження № 3/682/143/2018
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 січня 2018 року суддя Славутськогоміськрайонного суду Хмельницької області Шевчук В.В., за участю правопорушника ОСОБА_1, прокурора Мельник В.В., розглянувши у м. Славута матеріали справи, які надійшли від відділу управління захисту економіки в Хмельницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителем ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого на посаді заступника директора з навчально – виховної роботи Ганнопільського НВК, депутата Ганнопільської сільської ради сьомого скликання Славутського району, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6КУпАП, -
встановив:
Згідно даних протоколу про адміністративне правопорушення, пов’язаного з корупцією від 09.01.2018 року №2 ОСОБА_1, перебуваючи на посаді депутата Ганнопільської сільської ради сьомого скликання Славутського району, будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно без поважних причин подав 21.12.2017 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив корупційне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав в повному обсязі, щиро розкаявся у вчиненому.
Прокурор у судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти стягнення в межах санкції статті.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши докази у справі, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що згідно рішення Ганнопільської сільської ради Славутського району від 24.11.2015 року №2-1/2015 «Про затвердження повноважень депутатів Ганнопільської сільської ради» визнано повноваження ОСОБА_1 як депутата вказаної ради.
Будучи відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктом, на якого поширюється дія цього Закону, була зобов’язаною подати декларацію за 2016 рік до 01.05.2017 року, проте несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік 21.12.2017 року о 12 год. 57 хв., чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6КУпАП.
Згідно скріншоту із сайту Єдиного Державного Реєстру Декларацій встановлено, що ОСОБА_1 подав електронну декларацію тільки 21.12.2017 року о 12:57 год.
З письмових пояснень ОСОБА_1, що містяться в матеріалах справи, вбачається, що останньому було відомо про необхідність подання вказаної декларації, проте подати її не встиг в зв’язку з необізнаністю процедури подачі (а.с.16,17).
З протоколу допиту свідка від 10.11.2017 року ОСОБА_2, голови Ганнопільської сільської ради Славутського району, вбачається, що ОСОБА_1 був завчасно повідомлений про необхідність подання декларації .
Надаючи правову оцінку вказаним обставинам суд враховує наступне.
Закон України «Про запобігання корупції» визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадові особи місцевого самоврядування зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому Законом України "Про запобігання корупції".
У відповідності до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», депутати сільських рад є суб’єктами, на яких поширюються дія цього Закону, а відтак ОСОБА_1, займаючи посаду депутата Ганнопільської сільської ради Славутського району, є суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а"і"в"пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше, продовжено до 01.05.2017 року.
На виконання вказаних норм ОСОБА_1 зобов’язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2016 рік до 01.05.2017 року. Таким чином, своїми умисними діями, які виразились у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172 - 6 КУпАП.
Суть корупційного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, полягає в порушенні вимог фінансового контролю, яке полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації собою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Визначаючи стягнення, суд враховує особу ОСОБА_1, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується, характер правопорушення, відсутність тяжких наслідків та обставин, які обтяжують відповідальність.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, що буде необхідним і достатнім для запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ст.4 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір з ОСОБА_1 підлягає стягненню в дохід держави в розмірі 352 гривні 40 коп.
Керуючись ст.ст.4,45 Закону України «Про запобігання корупції», Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», ст.ст.33-35,40-1, ч.1 ст.172-6, 283, 284, 289 КУпАП, суд
п о с т а н о в и в:
Визнати ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП і застосувати щодо нього адміністративне стягнення у виді штрафу на суму 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят гривень) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп. (ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача:820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджену: 22030106.)
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Шевчук В. В.