
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
22 січня 2018 р. м. Дніпро справа № 804/5441/17
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Лукманова О.М., перевіривши на відповідність нормам КАС України апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2017 року у справі № 804/5441/17 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІП-Лінія» до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
в с т а н о в и л а:
Постановою Дніпропетровським окружним адміністративним судом від 19.10.2017 року позовні вимоги ТОВ «ВІП-Лінія» задоволено. Відповідач - Головне управління ДФС у Дніпропетровській області, не погодившись з вищезазначеною постановою суду, подало 07.12.2017 року до суду апеляційну скаргу, просить скасувати постанову та прийняти нову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити.
Пунктом 12 розділу VII «Перехідні положення» КАС України в редакції від 03.10.2017 року, передбачено, що заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Отже, апеляційна скарга не може бути залишена без руху за правилами нового кодексу, лише у тому випадку, коли вона відповідає вимогам процесуального закону, діючим до набрання чинності новою редакцією КАС України (15.12.2017 року).
Апеляційна скарга Головного управління ДФС у Дніпропетровській області не відповідає вимогам Кодексу адміністративного судочинства України у редакції до 15.12.2017 року.
Згідно ч.6 ст.187 КАС України (у редакції до 15.12.2017 року) до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Відповідно ч. 1, ч. 2 ст. 87 КАС України (у редакції до 15.12.2017 року) судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно п. 1 ч. 5 ст. 296 КАС України (в редакції від 03.10.2017 року), до апеляційної скарги додаються: документ про сплату судового збору.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (у редакції дійсній на час подання апеляційної скарги) ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами: 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги. Розмір судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру юридичною особою, складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Для вирахування розміру судового збору необхідно враховувати суму, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, або могла б бути сплачена при зверненні до суду першої інстанції.
Сума, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви складала 2248,83 грн. - 1,5% = 33,73 грн. Враховуючи, що сума 33,73 грн. менше дозволеного мінімуму - одного розміру прожитого мінімуму для працездатних осіб 1600,00 грн., саме від суми 1600,00 грн. слід брати 110 відсотків для визначення суми судового збору, що підлягає сплаті при поданні апеляційної скарги. 1600,00 грн. х 110% = 1760,00 грн.
Апелянту необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1760,00 грн.
Окрім недоліку щодо сплати судового збору наявні й інші недоліки апеляційної скарги.
Апеляційна скарга підписана представником ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_1, проте оформленого належним чином документу щодо повноважень (наказу про призначення, розпорядження про делегування повноважень або іншого) до апеляційної скарги не додано.
Відповідно до ч. 5 ст. 187 КАС України (у редакції до 15.12.2017 року) апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше.
Згідно ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки апеляційної скарги можуть бути усунені шляхом надання належного документа про сплату судового збору та шляхом надання документу на підтвердження повноважень особи, що підписала апеляційну скаргу.
За таких обставин, вважаю необхідним апеляційну скаргу у даній справі залишити без руху для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 169, 298 КАС України, -
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2017 року у справі № 804/5441/17 - залишити без руху.
Зобов'язати Головне управління ДФС у Дніпропетровській області у строк десяти днів з моменту отримання даної ухвали, усунути недоліки апеляційної скарги, надавши до суду апеляційної інстанції:
- докази сплати судового збору за подання апеляційної скарги, у розмірі 1760,00 грн. (реквізити для сплати судового збору - отримувач: УК в Шевченківському районі м. Дніпра, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37989274, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, код банку отримувача (МФО): 805012, рахунок отримувача: 31217206781004, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: *; 101; ___(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, Судовий збір, за позовом ___ (ПІБ чи назва установи, організації позивача);
- документ на підтвердження повноважень особи, що підписала апеляційну скаргу.
Відповідно до ч.5 ст. 298 КАС України питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п'яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Суддя О.М. Лукманова