
Справа № 333/317/18
пр. № 3/333/230/18
ПОСТАНОВА
про притягнення до адміністративної відповідальності
26.01.2018 р. м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Ярошенко А.Г., розглянувши матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючий ІНФОРМАЦІЯ_2, за правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення Згідно з наказом ГУНП в Запорізькій області від 06.06.2017 № 292 о/с, старшого сержанта поліції ОСОБА_2 призначено на посаду помічника чергового чергової частини Олександрівського ВП Дніпровського ВІЇ ГУНГТ в Запорізькій області.
Відповідно до наказу ГУНП в Запорізькій області від 07.11.2015 № 44 о/с ОСОБА_2 присвоєне спеціальне звання старший сержант поліції.
12.04.2016 ОСОБА_2 склав Присягу поліцейського на вірність Українському народові.
Відповідно наказу ГУНП в Запорізькій області від 10.11.2017 № 530 о/с, старшого сержанта поліції ОСОБА_2 звільнено з посади помічника чергового чергової частини Олександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області за власним бажанням.
Враховуючи положення пп. 2 п. 1 ст. 13 Закону України «Про Національну поліцію» до складу поліції віднесені територіальні органи поліції. Також відповідно до ст. 59 Закону України «Про Національну поліцію» служба в поліції визначається як державна служба особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень та згідно з ст. 61 Закону України «Про Національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції».
Відповідно до п. «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», поліцейські є суб'єктами, на яких поширюється дія вищевказаного Закону.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
Згідно п.п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Так, до першого етапу - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування, які передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.
До другого етапу - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Крім цього, зазначена у пункті 1 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 45 Закону України= «Про запобігання корупції» особи які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціям.
Згідно п.п. 2 п. 5 р. II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що декларація суб'єкта декларування який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Отже, ОСОБА_2, будучи станом на 10.11.2017 звільненим з посади помічника чергового чергової частини Олександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області, відповідно до підпункту «з» п.1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та будучи ознайомленим із вимогами Закону України «Про запобігання корупції», у тому числі в частині вимог фінансового контролю, усупереч вимогам ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно та без поважних причин подав 12.01.2018 декларацію перед звільненням особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період неохоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно з даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 декларацію перед звільненням особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період неохоплений раніше поданими деклараціями подано 12.01.2018 о 09:35 год.
Громадянин ОСОБА_2, вину визнав.
Дослідивши матеріали справи, встановивши її обставини, суддя вважає, що вина правопорушника знайшла своє достовірне підтвердження.
З огляду на вищенаведене суддя приходить до висновку, що ОСОБА_2 дійсно вчинив порушення передбачене ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», за що повинен нести відповідальність по ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи характер скоєного правопорушення, данні про особу, які висвітлені в матеріалах справи, суддя вважає за необхідне застосувати стягнення у вигляді мінімального штрафу передбаченого санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП .
На підстав ст. 284 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1, винним у скоєні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 накласти стягнення у виді штрафу у розмірі 850 гривень. (рахунок 31118106700005; Код бюджетної класифікації доходів 21081100, ЄДРПОУ 38025435; МФО 813015.)
Стягнути з правопорушника ОСОБА_1 судовий збір на користь держави («Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Головне управління Державної Казначейської служби України у м. Києві; Код банку отримувача: 820019; Рахунок отримувача: 31215256700001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106» у розмірі 352,40 грн.
Постанову судді може бути оскаржено до Апеляційного суду Запорізької області через Комунарський районний суд м. Запоріжжя шляхом подання апеляційної скарги або протесту прокурора на постанову судді протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Комунарського районного
суду м. Запоріжжя: ОСОБА_3