
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
з питання скасування заходів реагування
Справа № 819/1125/17
26 січня 2018 рокум. ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд в складі
головуючого судді Мартиць О.І.,
за участю секретаря судового засідання Придаткевич Н.В.
представника комунального підприємства теплових мереж "Тернопільміськтеплокомуненерго" Тернопільської міської ради ОСОБА_1, довіреність № 310/1 від 06.02.2017
представника Державної екологічної інспекції у Тернопільській області ОСОБА_2, довіреність № 3-1/209 від 22.01.2018
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі заяву комунального підприємства теплових мереж "Тернопільміськтеплокомуненерго" Тернопільської міської ради про скасування заходів реагування щодо державного нагляду в адміністративній справі за позовною заявою Державної екологічної інспекції у Тернопільській області до комунального підприємства теплових мереж "Тернопільміськтеплокомуненерго" Тернопільської міської ради про застосування заходів реагування,
ВСТАНОВИВ:
14 грудня 2017 року до Тернопільського окружного адміністративного суду в порядку частини дванадцятої статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України надійшла заява комунального підприємства теплових мереж "Тернопільміськтеплокомуненерго" Тернопільської міської ради про скасування заходів реагування щодо державного нагляду в адміністративній справі за позовною заявою Державної екологічної інспекції у Тернопільській області до комунального підприємства теплових мереж "Тернопільміськтеплокомуненерго" Тернопільської міської ради про застосування заходів реагування.
В обґрунтування заяви зазначено, що у зв'язку з отриманням ТзОВ "Тернопільтепло", з яким у комунального підприємства теплових мереж "Тернопільміськтеплокомуненерго" Тернопільської міської ради 03.11.2016 укладено договір про спільну діяльність, висновку № 7-03/12-24685/10-17 від 22.11.2017 державної екологічної експертизи матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище "Реконструкція котельні по вул. Київська, 3с в м. Тернополі для використання альтернативних видів палива з добудовою виробничого приміщення", перестали існувати або усунуті обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування.
В судовому засіданні представник комунального підприємства теплових мереж "Тернопільміськтеплокомуненерго" Тернопільської міської ради заяву про скасування заходів реагування щодо державного нагляду підтримала та просила задовольнити.
Представник Державної екологічної інспекції у Тернопільській області заперечив проти задоволення заяви.
Заслухавши пояснення учасників справи, розглянувши подані документи і матеріали, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, суд, при вирішенні питання про скасування заходів реагування, виходить з наступного.
Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 05.09.2017 позов управління Державної екологічної інспекції у Тернопільській області задоволено, застосовано заходи реагування у сфері державного нагляду до комунального підприємства теплових мереж "Тернопільміськтеплокомуненерго" Тернопільської міської ради, а саме: зупинено виконання робіт щодо реалізації проекту реконструкції котельні по вул. Київська, 3с в м. Тернополі для використання альтернативних видів палива з добудовою виробничого приміщення до отримання позитивного висновку державної екологічної експертизи проектної документації.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 18.12.2017 вказану постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 05.09.2017 в справі № 819/1125/17 залишено без змін.
Законом України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017 №2147-VIII Кодекс адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) викладено у новій редакції від 15.12.2017.
Так, суд зауважує, що порядок правового регулювання подання заяви про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи був визначений законодавчими положеннями статті 183-2 КАС України (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Поряд з тим, вказані за змістом законодавчі норми, в частині правового регулювання застосування заходів реагування, також відображено у положеннях Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 року за №877-V.
Водночас, КАС України (в редакції, яка діє з 15.12.2017) не віднесено до компетенції адміністративного суду розгляд питання про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю) застосованих судом.
Слід зазначити, що відповідно до частини третьої статті 3 КАС України (в редакції, яка діє з 15.12.2017) провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Однак, як передбачено частиною четвертою статті 3 КАС України (в редакції, яка діє з 15.12.2017), закон, який встановлює нові обов'язки, скасовує чи звужує права, належні учасникам судового процесу, чи обмежує їх використання, не має зворотної дії в часі.
З огляду на викладене, суд застосовує норми КАС України, які діяли на час прийняття постанови у даній адміністративній справі № 819/1125/17.
Відповідно до частини дванадцятої статті 183-2 КАС України, особа має право подати заяву про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування щодо державного нагляду (контролю).
Як встановлено судом під час розгляду заяви, у матеріалах справи наявні докази, з яких видно, що заявник вживав заходів для усунення порушень, які були підставою для застосування до нього заходів реагування постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 05.09.2017.
Так, до заяви про скасування заходів реагування щодо державного нагляду долучено висновок № 7-03/12-24685/10-17 від 22.11.2017 державної екологічної експертизи матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище "Реконструкція котельні по вул. Київська, 3с в м. Тернополі для використання альтернативних видів палива з добудовою виробничого приміщення".
Однак, вказаний висновок № 7-03/12-24685/10-17 від 22.11.2017 державної екологічної експертизи матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище "Реконструкція котельні по вул. Київська, 3с в м. Тернополі для використання альтернативних видів палива з добудовою виробничого приміщення" оскаржується у судовому порядку, про що свідчить ухвала Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.12.2017 в справі № 826/16198/17.
Враховуючи викладене, суд вважає, що заява комунального підприємства теплових мереж "Тернопільміськтеплокомуненерго" Тернопільської міської ради про скасування заходів реагування щодо державного нагляду в даному випадку є передчасною до вирішення справи по суті, а тому у її задоволенні слід відмовити.
Керуючись статтями 160, 165, 183-2 КАС України (в редакції, яка діяла до 15.12.2017), суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви комунального підприємства теплових мереж "Тернопільміськтеплокомуненерго" Тернопільської міської ради про скасування заходів реагування щодо державного нагляду в адміністративній справі № 819/1125/17, застосованих постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 05.09.2017 у вигляді зупинення виконання робіт щодо реалізації проекту реконструкції котельні по вул. Київська, 3с в м. Тернополі для використання альтернативних видів палива з добудовою виробничого приміщення до отримання позитивного висновку державної екологічної експертизи проектної документації відмовити.
Роз'яснити заявнику, що відмова у задоволенні заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про скасування заходів реагування.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Мартиць О.І.
копія вірна:
Суддя Мартиць О.І.