
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про зупинення провадження в адміністративній справі
25 січня 2018 року 810/3274/17
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Басая О.В.,
за участю секретаря судового засідання Радевича В.О.,
за участю:
представника позивача - Мамаєва Д.Ю.,
представника відповідача - Крившука Я.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника позивача про зупинення провадження у адміністративній справі за позовом Управління житлово-комунального господарства "Біличі" до Ірпінського відділення Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
в с т а н о в и в:
У провадженні Київського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна права за позовом Управління житлово-комунального господарства "Біличі" до Ірпінського відділення Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 21.09.2015 №0008911501.
25 січня 2018 року до суду від представника позивача надійшло клопотання про зупинення провадження в даній адміністративній справі. Клопотання мотивоване тим, що 21.09.2015 за результатами камеральної перевірки Ірпінським відділенням Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області прийняте податкове повідомлення рішення №0008911501 щодо застосування до Управління житлово-комунального господарства "Біличі" штрафних санкцій та зобов'язанні останнього сплатити штраф у розмірі 10044 грн., на підставі акта камеральної перевірки від 04.09.2015 №1182/15-01/23579209, яке є предметом розгляду у адміністративній справі №810/3274/17.
При цьому, представник позивача зазначив, що вказане податкове повідомлення-рішення поєднане з актом камеральної перевірки від 28.07.2015 №1022/15-01/23579209 та податковим повідомленням-рішенням від 17.08.2015 №0007591501, що прийняте на підставі вказаного акта перевірки, та яке є предметом розгляду у адміністративній справі №810/3684/17.
На думку представника позивача, зазначені адміністративні справи є пов'язаними між собою, адже, у справі №810/3684/17 позивач оскаржує дії відповідача щодо не визнання від'ємного значення податкової декларації, за наслідками чого зменшено від'ємне значення на 100444,10 грн., а у справі №810/3274/17 позивач оскаржує саме наслідок першого податкового повідомлення-рішення, тобто застосування відповідачем штрафної санкції в розмірі 10% від 100444,10 грн. - штраф в розмірі 10044,10 грн. Тому, представник позивача вважає, що розглядати адміністративну справу №810/3274/17 неможливо до набрання законної сили рішенням у адміністративній справі №810/3684/1.
У судовому засіданні представник позивача підтримав вказане клопотання.
Представник відповідача не заперечив щодо клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі.
Розглянувши клопотання про зупинення провадження у адміністративній справі, заслухавши думку представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.
У провадженні Київського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа №810/3274/17 за позовом Управління житлово-комунального господарства "Біличі" до Ірпінського відділення Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 21.09.2015 №0008911501, згідно з яким Управлінню житлово-комунального господарства "Біличі" була визначена сума грошового зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у розмірі 10044,10 грн.
Водночас, у провадженні Київського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа №810/3684/17 за позовом Управління житлово-комунального господарства "Біличі" з позовом до Ірпінського відділення Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, у якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 17.08.2015 №0007591501, згідно з якими Управлінню житлово-комунального господарства "Біличі" було зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 100441,00 грн.
Положеннями пункту 3 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Ураховуючи зазначене, суд вважає, що адміністративну справу №810/3274/17 неможливо розглядати до набрання законної сили судовим рішенням у адміністративній справі №810/3684/17, а тому, клопотання представника позивача слід задовольнити та зупинити провадження у даній справі.
Керуючись статтями 236, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Зупинити провадження у адміністративній справі №810/3274/17 за позовом Управління житлово-комунального господарства "Біличі" до Ірпінського відділення Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №810/3684/17 за позовом Управління житлово-комунального господарства "Біличі" до Ірпінського відділення Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Копію ухвали видати (надіслати) учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженнні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Басай О.В.
Повний текст ухвали складено 25.01.2018.