Постанова № 71809674, 23.01.2018, Дружківський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
23.01.2018
Номер справи
229/4665/17
Номер документу
71809674
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 229/4665/17

Провадження № 2-а/229/12/2018

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня 2018 р. Дружківський міський суд Донецької області у складі:

головуючого судді Панової Т.Л.

за участю секретаря Костіної І.В.

позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Дружківка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради про зобов"язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

позивач звернувся до суду з зазначеним позовом і просить зобов"язати відповідача розглянути його заяву від 03.07..20174року та роз"яснити, як йому вирішити питання в отриманні субсидії на 1/3 частку його власності, при тому, що він роботи не має, доходу немає, грошей немає. Обгрунтовує свої вимоги таким. 03.07.2017року він звернувся до відповідача з заявою, в якій просив роз"яснити, як йому бути, роботи немає, доходу немає, як вирішити питання стосовно призначення йому субсидії на 1/3 частку квартири. На одне питання йому надали відповідь , що йому відмовлено у призначені субсидії, а на друге питання- як йому бути, відповіді не надійшло. Відповідно до Положення про УСЗН Дружківської міської ради, параграф 2 Завданням Управління є розробка та організація виконання комплексних програм та заходів щодо поліпшення становища соціально вразливих верств населення, сімей та громадян, які перебувають у складних життєви обставинах. Параграфом 3 визначені функції Управління, в п. 3.3.2 зазначено , що Управління здійснює призначення та виплату щомісячної адресної допомоги на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Постевлене ним питання- як йому бути вирішується на підставі Положення про УСЗН.

В судовому засіданні позивач підтримав свої вимоги і просить їх задовольнити з підстав, викладених в заяві. Вважає, що відповідач порушив Закон України "Про звернення громадян", оскільки не надав відповідь на його запитання - як йому отримати субсидію, як йому бути - він не працює, доходу не має.

Представник відповідача ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги не визнав. Пояснив, що в липні 2017року позивач звернувся до Управління з заявою, в якій просив роз"яснити, як йому бути - доходу немає, роботи немає, грошей він немає. Як йому вирішити питання щодо отримання субсидії на 1/3 частку його квартири. На його адресу було надано відповідь, в якій роз"яснили, що необхідно здійснти для подальшого призначення субсидії. Більш того, після роз"ясненя в грудні 2017року Міністерством соцполітики особливостей врахування простроченої понад два місяці заборгованості при призначені субсидії, на адресу позивача було надіслано лист, в якому радили йому звернутися до Управління з відповідною заявою та декларацією про майно та доходи для призначення йому субсидії на опалювальний період. Вважає, що дії Управління не порушують прав позивача, відповідь йому була надана в повному обсязі, і відповідати на таке питання, як йому бути при відсутності роботи та доходів, в компетенцію Управління не входить. Просить в позові відмовити.

Суд, дослідивши докази по справі, вважає, що позов не підлягає задоволенню.

Стаття 1. Закону України "Про звернення громадян", (далі по тексту -Закон), визначає, що громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 03 липня 2017року звернувся до відповідача з заявою, в якій зазначає, що він отримав лист повідомлення від 17.06.2017року №3095 з якого вбачається, що він не має права на призначення субсидії з 01.05.2017р. Субсидія буде призначена йому в разі надання до управління документів про укладення договору про реструктуризацію . Тобто не має право малозабезпечена особа , в якої доходів немає, отримати субсидію для утримання житла. Це порушенням прав людини та Конституції України. Просить письмово роз"яснити, як йому бути - роботи немає, доходу немає, грошей немає, як вирішити відносно нього питання в отримані субсидії на 1/3 частку його власності. (а.с.5).

Відповідно до ст. 15 Закону органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки.

Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон і викладенням мотивів відмови, а також із роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.

Згідно ст. 20 Закону звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання.

Судом встановлено, що 17.07.2017року на адресу позивача було надано відповідачем відповідь № 0112/7581-09 , в якій повідомили, що субсидія призначається відповідно до "Положення про порядоку призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" , затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 № 848, до якого було внесено ряд змін. Відповідно до цього Положення у разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг , субсидія на наступний строк не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує особу .Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку - з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Управлінням було отримано інформацію від житлово-комунальних підприємств про наявність заборгованості на особових рахунках понад два місяці. Рекомендують врегулювати питання щодо заборгованості на особистих рахунках позивача, для подальшого призначення субсидії. Додатково повідомили, якщо він має укладений з будь -якою організацією договір про реструктуризацію боргу, надати копію цього договору до управління. Також, якщо він здійснив оплату заборгованості за будь-яку з указаних послуг, надати до управління копію цієї оплати. Дані відомості необхідні управлінню для подальшого призначення субсидії. (а.с.2-3) .

Аналізуючи зазначену відповідь, суд приходить до висновку, що позивачеві надано в строк, передбачений ст. 20 Закону України "Про звернення громадян" , вичерпну інформацію з приводу поставлених в заяві від 03.07.2017року питань.

Відповідач роз"яснив позивачеві, що необхідно зробити, для того, щоб отримати субсидію.

Крім того, вже під час розгляду справи, відповідачем було направлено на адресу позивача додаткові рекомендації з питання сприяння у призначені субсидії , які в судовому засіданні оголошені представником відповідача .

А саме, після додаткових роз"яснень Міністерства соцполітики України щодо особливостей врахування простроченої понад два місяці заборгованості при призначені субсидії, позивачеві порадили звернутися до Управління з відповідною заявою та декларацією про майно та доходи встановленого зразку для призначення йому субсидії на опалювальний період. (а.с.28-29).

Проте позивач не погоджується з такими порадами, оскільки вважає, що Управління не виконує завдання та функції, які покладені на нього Положенням про управління соціального захисту населення Дружківської міської ради від 30.08.2017р. , і передбачені пунктами 2.1.4, 3.3.2, оскільки відповідь на його питання - як йому бути, від Управління не надійшла.

Параграфом 2 вищезазначеного Положення визначено, що основним завданням управління є забезпечення реалізації державної соціальної політики в місті Дружківці в сфері соціального захисту населення, що включає в тому числі призначення та виплата соціальної допомоги, компенсації та інших соціальних виплат, встановлених законодавством України, призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлового-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (п.2.1.3), розроблення та організацію виконання комплексних програм та заходів щодо поліпшення становища соціально вразливих верств населення, сімей та громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах. (п.2.1.4).

Параграфом 3 положення встановлені функції управління, якими є в тому числі (пункт 3.3.2 ) здіснення призначення та виплату щомісячної адресної допомоги на покриття витрат на проживання у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. (а.с.31,34)

ОСОБА_1 отримує державну соціальну допомогу, яка надана йому, як малозабезпеченій сім"ї в розмірі 265,23грн, тобто відповідачем вчинені дії на виконання поставленого перед ним параграфом 2 Положення, завдання відносно позивача щодо забезпечення реалізації державної соціальної політики в місті Дружківці в сфері соціального захисту населення, що включає в тому числі призначення та виплата соціальної допомоги, встановленої законодавством України.

Умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату управління багатоквартирним будинком, користування житлом або його утримання, послуг з транспортування та розподілу природного газу та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива регламентуються Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, яке затверджене постановою КМУ від 21 жовтня 1995 р. N 848 (із змінами та доповненнями).

З листа відповідача від 17.07.2017року вбачається, що позивачу субсидія не надана через наявність заборгованості по комунальним послугам.

Як пояснив в судовому засіданні позивач ОСОБА_1, а представник відповідача ОСОБА_2 не заперечив щодо цієї обставини, ОСОБА_1 оскаржував дії відповідача щодо відмови в призначені йому субсидії в іншій справі в іншому суді. Прийнято рішення про надання йому субсидії.

Таким чином, суд вважає, що заява позивача від 03.07.2017року розглянута відповідачем в повному обсязі. При розгляді заяви порушень норм Закону України "Про звернення громадян" судом не виявлено , а тому в задоволені позову необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст. 241-246,205,255 КАС України, суд

В И Р І Ш И В:

в задоволені позову ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради про зобов"язання вчинити певні дії відмовити в повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законнної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Дружківський міський суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Вступна та резолютивна частини рішення прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 23 січня 2018року. Повний текст рішення складений 26 січня 2018року.

Суддя: Т. Л. Панова