Постанова № 71794314, 24.01.2018, Дніпровський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
24.01.2018
Номер справи
755/1326/18
Номер документу
71794314
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 755/1326/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"24" січня 2018 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

Головуючого судді Яровенко Н.О.

При секретарі Грінкевич А.І.,

За участі сторін:

Представника позивача: Наумця В.І.,

Відповідача: ОСОБА_3,

Перекладача ОСОБА_10,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві справу за адміністративним позовом Головного управління Державної міграційної служби України в місті Києві до Громадянина Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_3 про продовження строку затримання,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом до Громадянина Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_3 про продовження строку затримання. В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що Громадянин Соціалістичної Республіки В’єтнамОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в Україну прибув 07 серпня2017 року, як перетнув кордон України і в який аеропорт прилетів пояснити не може. В Україну приїхав з метою працевлаштування різноробочим на підприємстві, під час перебування в Україні проживав в квартирі з іншими громадянами В’єтнаму за невідомою адресою, без документів на право проживання в Україні. Дозволу на працевлаштування в Україні не має. Приймаючої сторони, близьких родичів громадян України та власного житла також. 09.08.2017 року під час проведення цільових профілактичних заходів з нагляду та контролю за дотриманням законодавства в міграційній сфері співробітниками Департаменту боротьби зі злочинами пов'язаними з торгівлею людьми НП України, спільно із працівниками Головного управління Державної міграційної служби України в місті Києві неподалік ТРЦ «МАГЕЛАН» був виявлений Громадянин Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 без документів на право перебування на території України. Враховуючи вимоги діючого законодавства, позивач звертається до суду з даним позовом, в якому просить суд продовжити строк затримання громадянина Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, на три місяці, а саме, до 09.08.2018 року, звернувши постанову до негайного виконання.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просить суд примусово видворити за межі України Громадянина Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Відповідач в судовому засіданні пояснив, що розуміє те, що порушив строки перебування на території України, а тому не заперечує проти задоволення позову.

Суд вислухавши думку представника позивача, думку відповідача, дослідивши матеріали справи приходить до наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, За порушення міграційного законодавства України, 09.08.2017 року стосовно Громадянина Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення та 09.08.2017 уповноваженою посадовою особою було винесено постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, штраф сплачено.

09.08.2017 року Голосіївським районним відділом Головного управлінням Державної міграційної служби України в місті Києві було прийнято рішення про поміщення до Пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні громадянина Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та 10.08.2017 іноземця поміщено в Чернігівський ПТПІ.

Зважаючи на той факт, що громадянин Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 грубо порушив вимоги передбачені ст. ст. 4, 9, 15 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року № 3773-VI (далі Закон), а також враховуючи те, що іноземець відмовився від виконання рішення про його примусове повернення в країну походження або третю країну, яке було прийнято Голосіївським РВ ГУ ДМС України в м. Києві від 09.08.2017, не має документів, які надають право на виїзд з України, у зв'язку з чим виникли підстави вважати, що він ухилятиметься від виконання рішення про його примусове видворення та існує ризик його втечі Голосіївський районний відділ Головного управління Державної міграційної служби України в місті Києві 10.08.2017 року на підставі ст. 30 Закону звернувся до Голосіївського районного суду міста Києва з адміністративним позовом про примусове видворення з території України Громадянина Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та клопотанням про затримання іноземця з поміщенням до Пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні (далі - ПТПІ).

11.08.2017 року Голосіївський районний суд міста Києва постановив: адміністративний позов Голосіївського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в місті Києві до громадянина Соціалістичної Республіки В’єтнамОСОБА_3про примусове видворення з України задовольнити. Примусово видворити з території України громадянина Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Затримати на строк, що не перевищує шести місяці в громадянина Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 з поміщенням до ПТПІ.

Зважаючи на те, що громадянин Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 не має документа, який дає йому право на виїзд з України Голосіївським РВ ГУ ДМС України в місті Києві відповідно до пункту 2.7. Інструкції про примусове повернення і примусове видворення з України іноземців та осіб без громадянства, затвердженої наказом МВС України, СБ України та АДПС України від 23.04.2012 № 353/271/150, вжиті заходи для виконання рішення про примусове видворення за межі території України іноземця, а саме:

10.08.2017 року до Посольства Соціалістичної Республіки В’єтнам в Україні направлено лист за № 2/2728 про те, що ОСОБА_3 був поміщений до ПТПІ для забезпечення примусового видворення з клопотанням про оформлення іноземцю свідоцтва для повернення на батьківщину.

13.08.2017 до Посольства Соціалістичної Республіки В’єтнам в Україні повторно направлено лист за № 2/3330 про те, що 11.08.2017 Голосіївським районним судом м. Києва було винесено Постанову про затримання громадянина Соціалістичної Республіки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 з поміщенням його до ПТПІ та з клопотанням щодо оформлення іноземцю свідоцтва для повернення на батьківщину.

24.11.2017 до Посольства Соціалістичної Республіки В’єтнам в Україні повторно направлено лист за № 2/4034стосовноОСОБА_3, який був поміщений до ПТПІ для забезпечення примусового видворення з клопотанням про оформлення йому свідоцтва для повернення на Батьківщину.

На даний час відповіді на вищезазначені лист не надходили.

Громадянин Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 звернувся до Київського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою на постанову Голосіївського районного суду міста Києва від 11серпня 2017 року у справі № 752/16391/17 за адміністративним позовом Голосіївського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в місті Києві про примусове видворення з України громадянина Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 з затриманням та поміщенням його до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.

10 жовтня 2017 року Київський апеляційний адміністративний суд ухвалив апеляційну скаргу громадянина Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_11 на постанову Голосіївського районного суду міста Києва від 11серпня 2017 року у справі № 752/16391/17 за адміністративним позовом Голосіївського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в місті Києві про примусове видворення з України громадянина Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 залишити без задоволення, а постанову без змін.

Під час перебування в ПТПІ ОСОБА_3 до Державної міграційної служби України з заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту не звертався.

У разі звернення особи під час її перебування в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, вона продовжує перебувати в зазначеному пункті до остаточного прийняття рішення за заявою.

Позовна заява про затримання іноземців та осіб без громадянства подається територіальним органом чи підрозділом Державної міграційної служби України відповідно до частини першої статті 289 КАСУ до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням адміністративного суду за місцезнаходженням цих органів або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.

Згідно із ст. 2 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», правовий статус іноземців та осіб без громадянства визначається Конституцією України, цим та іншими законами України, а також міжнародними договорами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», в'їзд в Україну та виїзд іноземців та осіб без громадянства з України здійснюється за паспортним документом за наявності відповідної візи, якщо інший порядок в'їзду та виїзду не встановлено законодавством чи міжнародним договором України. За правилами ч. ч. 1, 2 ст. 16 цього Закону, реєстрація іноземців та осіб без громадянства, які в'їжджають в Україну, здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України органами охорони державного кордону. Відмітка про реєстрацію іноземця або особи без громадянства в паспортному документі та/або імміграційній картці або інших передбачених законодавством України документах дійсна на всій території України незалежно від місця перебування чи проживання іноземця або особи без громадянства на території України.

Зважаючи на те, що під час перебування громадянина Республіки Ісламської Пакистан Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_3, в ПТПІ, він не звертався із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, а також на те, що Голосіївський РВ ГУ ДМС України в місті Києві звертався до Соціалістичної Республіки В’єтнам в м. Україні, з метою оформлення свідоцтва для повернення на Батьківщину іноземця та звільнити його від консульського збору, оскільки він знаходиться без документів на підставі яких можливо видворити його з території України, на що відповідь станом на сьогодні не надходила.

Відповідно до частини 4 статті 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року № 3773-VI, іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України, затримані в установленому порядку та підлягають примусовому видворенню за межі України, у тому числі прийняті відповідно до міжнародних договорів про реадмісію, розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, протягом строку, необхідного для їх ідентифікації та забезпечення примусового видворення (реадмісії) за межі України, але не більше як вісімнадцять місяців.

У разі звернення особи під час її перебування в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, вона продовжує перебувати в зазначеному пункті до остаточного прийняття рішення за заявою.

Частиною 11 статті 289 КАС України, встановлено, що строк затримання іноземців та осіб без громадянства в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, становить шість місяців. За наявності умов, за яких неможливо ідентифікувати іноземця або особу без громадянства, забезпечити примусове видворення чи реадмісію особи у зазначений строк або прийняти рішення за заявою про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, цей строк може бути продовжений, але не більш як на вісімнадцять місяців.

Про продовження строку затримання не пізніш як за п'ять днів до його закінчення орган (підрозділ), за клопотанням якого затримано іноземця або особу без громадянства, кожні шість місяців подає відповідний адміністративний позов. У такому позові зазначаються дії або заходи, що вживалися органом (підрозділом) для ідентифікації іноземця або особи без громадянства, забезпечення виконання рішення про примусове видворення (реадмісію) або для розгляду заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні.

Умовами, за яких неможливо забезпечити примусове видворення є: відсутність співпраці з боку іноземця або особи без громадянства під час процедури його ідентифікації; неодержання інформації з країни громадянської належності іноземця або країни походження особи без громадянства чи документів, необхідних для ідентифікації особи.

Основним законодавчим документом, що регулює спірні правовідносини, є Закон України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства». На виконання вимог вказаного Закону 23.04.2012 року спільним наказом № 353/271/150 Міністерства внутрішніх справ України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Служби Безпеки України було затверджено Інструкцію про примусове повернення і примусове видворення з України іноземців та осіб без громадянства. Вказана Інструкція визначає порядок дій посадових осіб територіальних органів, територіальних підрозділів Державної міграційної служби України, органів охорони державного кордону та органів Служби безпеки України під час прийняття рішень про примусове повернення і примусове видворення з України іноземців та осіб без громадянства, їх документування та здійснення заходів з безпосереднього примусового повернення та примусового видворення за межі України.

Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. (ч.1 ст. 2 КАС України).

Частиною 1 статті 295 КАС України, передбачено, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів.

З урахуванням вище наведеного суд допускає по даній справі негайне виконання судового рішення.

За таких обставин, суд приходить до висновку про під ставність та обґрунтованість адміністративного позову та задоволення вимог позивача у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. 2-3,5-10,72-77, 245-246, 295, 297 КАС України, 2, 15-16, 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Головного управління Державної міграційної служби України в місті Києві до Громадянина Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_3 про продовження строку затримання задовольнити.

Продовжити строк затримання в Чернігівському пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні громадянина Ісламської Соціалістичної Республіки В’єтнам ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, на 6 (шість) місяців, а саме, до 24.07.2018 року.

Постанову допустити до негайного виконання.

Постанова може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня проголошення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Суддя: Н.О.Яровенко