
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Головуючий І інстанції: Сорока О.П.
15 січня 2018 р. м. ХарківСправа № 646/7703/17Харківський апеляційний адміністративний суд
у складі колегії суддів:
головуючого судді: Бенедик А.П.
суддів: Донець Л.О. , Мельнікової Л.В.
за участю секретаря судового засідання Багмет А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційними скаргами ОСОБА_1 та Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області на постанову Червонозаводського районного суду м. Харкова (головуючий -суддя І інстанції Сорока О.П.) від 30.11.2017р. (повний текст рішення складено 30.11.2017р.) по справі №646/7703/17
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області
про зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду із адміністративним позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просив зобов'язати відповідача з 01.01.2016 року здійснити перерахунок та виплату пенсії ветерану органів внутрішніх справ, інваліду 2 групи маючого спеціальне звання майора міліції, звільненого за станом здоров'я з посади начальника штабу Червонозаводського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області, вислуга на день звільнення 23 роки, основний розмір пенсії 64% відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» згідно до розмірів грошового забезпечення поліцейських, посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Ухвалою Червонозаводського районного суду м.Харкова від 30.11.2017 року залишено без розгляду адміністративний позов в частині вимог про зобов'язання вчинити дії за період з 01.01.2016 року по 02.05.2017 року.
Постановою Червонозаводського районного суду м.Харкова від 30.11.2017 року адміністративний позов задоволено частково.
Зобов'язано Головне Управління пенсійного фонду України в Харківській області з 03.05.2017 року здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу ветерану органів внутрішніх справ, інваліду 2 групи, маючого спеціальне звання майора міліції, звільненого за станом здоров'я з посади начальника штабу Червонозаводського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області, вислуга на день звільнення 23 роки, основний розмір пенсії 64% відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» згідно до розмірів грошового забезпечення поліцейських, посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Не погодившись із судовим рішенням, позивачем та відповідачем подано апеляційні скарги.
В апеляційній скарзі позивач, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування судом першої інстанції обставин, що мають значення для справи, просив скасувати оскаржувану постанову та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги вказує, що суд першої інстанції дійшов до помилкового висновку що пропуску позивачем строку звернення до суду та як наслідок, неправомірно задовольнив лише частину заявлених позовних вимог.
Відповідач в апеляційній скарзі, посилаючись на безпідставність оскаржуваного судового рішення та порушення судом норм матеріального права, просив скасувати оскаржуване рішення в частині задоволених позовних вимог та прийняти в цій частині нове, яким відмовити в їх задоволенні.
Вказує, що суд першої інстанції під час ухвалення оскаржуваного рішення прийняв до уваги процедуру перерахунку пенсії, проте звернув увагу на те, що додатком №2 Порядку №45 визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії у примітці якого також зазначено про те, яку інформацію повинна містити дана довідка. Наразі, у випадку незгоди позивача із складовими довідки, йому необхідно звертатись саме до Ліквідаційної комісії з відповідними вимогам. Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення, встановленої постановою № 988 та направлено до Міністерства соціальної політики України.
Позивач надав письмовий відзив на апеляційну скаргу, в якому просив залишити без задоволення апеляційну скаргу відповідача, а рішення суду залишити без змін.
Представники сторін про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені належним чином.
Колегія суддів визнала за можливе розглянути справу з урахуванням положень ч. 4 ст. 229 та ч. 2 ст. 313 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційних скарг, дослідивши письмові докази, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги підлягають частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено під час апеляційного перегляду справи, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за вислугу років, згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Постановою Червонозаводського районного суду м.Харкова від 01.03.2017 року у справі №646/13481/16-а, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 29.05.2017 року, частково задоволено позов ОСОБА_1 та визнано протиправною бездіяльність Міністерства Внутрішніх Справ України щодо не надсилання інформації про зміни у грошовому забезпеченні до Пенсійного фонду України для здійснення перерахунку пенсії позивача та зобов'язано Міністерство внутрішніх справ України надіслати до Пенсійного фонду України інформацію про зміни у грошовому забезпеченні для перерахунку пенсії.
На виконання вищевказаної постанови суду було відкрите виконавче провадження № 54385714, яке постановою старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 11.09.2017 року було закінчено у зв'язку з самостійним виконанням постанови суду.
Позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із заявою про перерахунок пенсії.
Листом від 30.10.2017 ГУ ПФУ в Харківській області повідомлено, що перерахунок згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року за № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та виплату перерахованих пенсій буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
Позивач не погоджуючись із вищевказаними діями відповідача звернувся до суду із даним позовом.
Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з наявності у позивача права на перерахунок пенсії з 03.05.2017 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» згідно до розмірів грошового забезпечення поліцейських, посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Колегія суддів частково погоджується з висновками суду першої інстанції, враховуючи наступне.
Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За приписами п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Так, Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 р. № 900-VIII статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".
Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Згідно з п.1 цього Порядку, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Цим нормативно-правовим актом визначено процедуру перерахунку пенсії та належні для цього підстави.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 р. №3-1, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 року за №135/13402.
Згідно з п. 24 Порядку № 3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії, які в свою чергу протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно з пунктом 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію», за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Відповідно до статті 102 Закону України "Про Національну поліцію" від 02.07.2015 р. №580-VІІІ, пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Отже, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988.
Колегія суддів зазначає, що відповідач по справі не заперечує ані наявність у позивача права на перерахунок пенсії на підставі постанови КМУ № 988 від 11.11.2015 року, ані факт дотримання МВС України та Пенсійним фондом України процедури перерахунку пенсії, встановленої Постановою КМУ № 45 від 13.02.2008 року, однак, фактично відмовляє позивачеві у перерахунку пенсії з посиланням на відсутність відповідних бюджетних асигнувань.
З даного приводу колегія суддів зазначає наступне.
У статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" зазначається, що суди при розгляді справ застосовують Конвенцію та практику Суду як джерело права. Згідно висновків Європейського суду з прав людини перша та найважливіша вимога статті 1 Першого протоколу полягає в тому, що будь-яке втручання публічної влади в право на мирне володіння майном має бути законним: друге речення пункту 1 дозволяє позбавлення власності лише "на умовах, передбачених законом", а пункт 2 визнає, що держави мають право здійснювати контроль за користуванням майном шляхом введення в дію "законів" (рішення у справах "Амюр проти Франції", "Колишній король Греції та інші проти Греції" та "Малама проти Греції"). "Майном" може бути як "існуюче майно", так і активи, включаючи вимоги, стосовно яких особа може стверджувати, що вона має принаймні "легітимні сподівання" на реалізацію майнового права (пункт 83 рішення від 12.07.2001 у справі Ганс-Адам II проти Німеччини"). "Легітимні сподівання" за своїм характером повинні бути більш конкретними, ніж просто надія й повинні ґрунтуватися на законодавчому положенні або юридичному акті, такому як судовий вердикт (рішення у справі "Копецький проти Словаччини").
У даному випадку легітимні сподівання позивача на перерахунок пенсії передбачені чинними нормами Законів України, тобто вони є конкретними. Таким чином на них поширюється режим "існуючого майна".
Крім того, Європейський Суд з прав людини у рішенні від 24.04.2015 за заявою N 38667/06 у справі "Будченко проти України" наголосив, що відсутність механізму реалізації законодавчого положення становить втручання у право заявника за статтею 1 Першого протоколу до Конвенції (пункт 39). А у рішенні від 10.03.2011 у справі "Сук проти України" (заява N 10972/05) - вказав, що держава на власний розсуд визначає, які доплати надавати своїм працівникам із державного бюджету. Держава може ввести, призупинити або припинити їх виплату, вносячи відповідні законодавчі зміни. Однак, якщо законодавча норма, яка передбачає певні доплати, є чинною, а передбачені умови - дотриманими, державні органи не можуть відмовляти у їх наданні, доки законодавче положення залишається чинним (пункт 23).
У пункті 26 рішення Європейського Суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Кечко проти України" зазначено, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.
Так само, Конституційний Суд України неодноразово висловлював правову позицію щодо неможливості поставити гарантовані законом виплати, пільги тощо в залежність від видатків бюджету (рішення від 20.03.2002 N 5-рп/2002, від 17.03.2004 N 7-рп/2004,від 01.12.2004 N 20-рп/2004, від 09.07.2007 N 6-рп/2007).
Верховний Суд України у своїх рішеннях неодноразово вказував на те, що відсутність чи скорочення бюджетних асигнувань не може бути підставою для зменшення будь-яких виплат (постанови Верховного Суду України від 22.06.2010 у справі N 21-399во10, від 07.12.2012 у справі N 21-977во10, від 03.12.2010 у справі N 21-44а10).
Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган Пенсійного фонду України.
Дана правова позиція висловлена у постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 по справі №21-484а13.
Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції, яка діє з 01.01.2016 року), перерахунок пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Отже, позивач має право на перерахунок пенсії відповідно до постанови КМУ № 988 від 11.11.2015 року.
Відповідно ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Тобто, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов'язок (тягар) доказування в спорі покладається на відповідача - орган публічної влади, який повинен надати докази, що свідчать про правомірність його дій, законність прийнятих рішень.
За таких обставин, висновок суду першої інстанції щодо наявності у позивача права на перерахунок пенсії є правомірним.
Разом з тим, колегія суддів не погоджується з висновками суду першої інстанції щодо зобов'язання Головне Управління пенсійного фонду України в Харківській області з 03.05.2017 року здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу ветерану органів внутрішніх справ, інваліду 2 групи, маючого спеціальне звання майора міліції, звільненого за станом здоров'я з посади начальника штабу Червонозаводського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області, вислуга на день звільнення 23 роки, основний розмір пенсії 64% відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» згідно до розмірів грошового забезпечення поліцейських, посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення, виходячи з наступного.
Так, в даному випадку фактичною підставою для перерахунку пенсії є саме довідка Ліквідаційної комісії УМВС України в Харківській області про розмір грошового забезпечення позивача.
Ухвалою судді-доповідача Харківського апеляційного адміністративного суду від 20.12.2017 року витребувано у Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області засвідчену у встановленому порядку копію довідки ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області про розмір грошового забезпечення позивача.
На виконання вимог ухвали, відповідачем було надано під час апеляційного розгляду справи засвідчену копію довідки ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області від 18.05.2017 року №100/23360 про розмір грошового забезпечення позивача.
Частиною 2 статті 9 КАС України передбачено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно ч. 2 ст. 5 КАС України, захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
На підставі вищевикладеного, враховуючи встановлені під час апеляційного розгляду справи обставини, колегія суддів дійшла висновку, що належним способом захисту порушених прав особи буде зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок позивачу пенсії з 03.05.2017 року на підставі довідки №100/23360 від 18.05.2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 1 січня 2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Харківській області, а також вчинити дії щодо виплати пенсії з урахуванням раніше проведених виплати.
З приводу доводів апеляційної скарги позивача колегія суддів зазначає, що оскільки правомірність заявлених позовних вимог за період з 01.01.2016 року по 02.05.2017 року не була предметом розгляду по суті в зв'язку із залишенням їх без розгляду згідно ухвали Червонозаводського районного суду м.Харкова від 30.11.2017 року, яка в послідуючому була скасована в апеляційному порядку та справу передано на новий розгляд до суду першої інстанції, то правові підстави для визначення іншого періоду зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату пенсії у суду апеляційної інстанції переглядаючи оскаржувану постанову суду відсутні.
Посилання відповідача в апеляційній скарзі на те, що органи Пенсійного фонду України не визначають розмірів грошового забезпечення, а лише призначають та перераховують пенсії на підставі документів у передбаченому законом порядку колегія суддів до уваги не приймає, оскільки предметом даної справи є саме зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії.
Згідно ч. 1 ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
Згідно ч. 1 ст. 317 КАС України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: 1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; 2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; 3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; 4) неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
З урахуванням встановлених обставин у справі та допущених судом першої інстанції порушень норм матеріального права, колегія суддів вважає, що постанова Червонозаводського районного суду м. Харкова від 30.11.2017р. по справі №646/7703/17 не відповідає вимогам ст. 242 КАС України, а тому підлягає частковому скасуванню з прийняттям нової постанови.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 326, 327 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційні скарги ОСОБА_1, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області задовольнити частково.
Постанову Червонозаводського районного суду м. Харкова від 30.11.2017р. по справі №646/7703/17 скасувати в частині задоволення позовних вимог про зобов'язання Головне Управління пенсійного фонду України в Харківській області з 03.05.2017 року здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 ветерану органів внутрішніх справ, інваліду 2 групи, маючого спеціальне звання майора міліції, звільненого за станом здоров'я з посади начальника штабу Червонозаводського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області, вислуга на день звільнення 23 роки, основний розмір пенсії 64% відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" згідно до розмірів грошового забезпечення поліцейських, посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Прийняти нову постанову, якою зобов'язати Головне Управління пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок ОСОБА_1 пенсії з 03.05.2017 року на підставі довідки №100/23360 від 18.05.2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 1 січня 2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Харківській області, а також вчинити дії щодо виплати пенсії з урахуванням раніше проведених виплат.
В іншій частині постанову Червонозаводського районного суду м. Харкова від 30.11.2017р. по справі №646/7703/17 залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя (підпис)А.П. БенедикСудді(підпис) (підпис) Л.О. Донець Л.В. Мельнікова Повний текст постанови складено 25.01.2018.