
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/9046/15
УХВАЛА
24 січня 2018 року м. Київ
Суддя-доповідач Київського апеляційного адміністративного суду Бабенко К.А., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві на Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 грудня 2017 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ліцензійний консорціум» до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві, за участю Третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні Позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Мікас Плюс», визнання дій протиправними, скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 грудня 2017 року у позову задоволено повністю.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить судове рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.
Відповідно до частини п'ятої ст. 296 Кодексу адміністративного судочинства України, до апеляційної скарги додається, зокрема документ про сплату судового збору.
Згідно з частиною першою ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року №3674-VI (надалі - Закон №3674-VI), в чинній на час звернення Позивача з даним адміністративним позовом редакції, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп. 1) п. 3 частини другої зазначеної статті в цій же редакції, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, а за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, ставка судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати. Мінімальну заробітну плату встановлено Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», яка на перше січня 2015 року становила 1218 грн.
Згідно з частиною третьою ст. 6 Закону №3674-VI, за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
А відповідно до пп. 2) п. 3 частини другої ст. 4 Закону №3674-VI, в чинній на час подачі апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції редакції, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, зокрема на рішення суду ставка судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні, зокрема позовної заяви.
Як вбачається з адміністративного позову Позивачем заявлено як позовні вимоги майнового характеру (скасування податкових повідомлень-рішень Відповідача від 16 лютого 2015 року №№15626552208, 15526552208, якими Позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у сумі 1887305, збільшено на 3074,00 грн. суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість, у тому числі на 2459,00 грн. за основним платежем та на 615,00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями), так і немайнового характеру, у зв'язку з чим за подачу апеляційної скарги Відповідач мав сплатити судовий збір у сумі 2850,12 грн. (2740,50 грн. (1218,00 грн. х 1,5 х 150 %) + 109,62 грн. (1218,00 грн. х 0,06 х 150 %).
Відповідно до частини другої ст. 298 Кодексу адміністративного судочинства України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.
Крім того, ОСОБА_2 в апеляційній скарзі заявлено клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження, проте, у зв'язку з тим, що строк апеляційного оскарження не пропущено, клопотання розгляду не підлягає.
Керуючись ст.ст. 169, 298, частиною другою ст. 321, частиною другою ст. 325, частиною третьою ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві на Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 грудня 2017 року залишити без руху.
Встановити для усунення недоліків, а саме сплати судового збору у сумі 2850,12 грн., семиденний строк з дня вручення копії даної Ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і в касаційному порядку оскаржена бути не може.
Суддя-доповідач Бабенко К.А.