
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
22 січня 2018 р.справа № 201/18585/17(2-а/201/519/2017)
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Уханенко С.А. перевіривши відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційної скарги громадської організації "Дніпропетровський незалежний правозахисний центр", що діє в інтересах членів громадської організації ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 на ухвалу Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 03 січня 2018 року у справі №201/18585/17(2-а/201/519/2017) за позовом громадської організації "Дніпропетровський незалежний правозахисний центр", що діє в інтересах членів громадської організації ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до комунального вищого навчального закладу "Дніпровський базовий медичний коледж" Дніпровської міської ради визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії ,-
в с т а н о в и в:
Ухвалою Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 03 січня 2018 року адміністративну справу передано до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
05 січня 2018 року позивач, не погодившись з рішенням суду, звернувся до суду з апеляційною скаргою у цій справі.
Вказана апеляційна скарга подана без додержання вимог, встановлених ст.296 КАС України.
Відповідно до п.1 ч. 5 ст. 296 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Проте, скаржником документа про сплату судового збору не надано.
Водночас в апеляційній скарзі заявником зазначено, що він не є платником судового збору за ст.ст.2, 4 Закону України "Про судовий збір" та за положенням п.7 ч.1 ст.5 Законом України "Про судовий збір" в контексті офіційного тлумачення за рішенням Конституційного Суду України від 28.11.2013 року №12-рп/2013 про що зазначено у преамбулі нової редакції (від 01.09.15р. із подальшими змінами і доповненнями).
Розглянувши наведені доводи суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до статті 2 Закону України “Про судовий збір” платники судового збору громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи-підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Приписами статті 5 Закону України "Про судовий збір" встановлені пільги щодо сплати судового збору, а саме перелік осіб, які у відповідності до вказаної статті звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Вказаний перелік є вичерпний та розширенню не підлягає.
Разом з тим, вказана норма статті не передбачає пільг по сплаті судового збору для неприбуткових організацій, не виключає з платників судового збору громадські організації, а відтак скаржник відноситься до платників судового збору, оскільки подаючи апеляційну скаргу скаржник наполягає на тому, що громадська організація без статусу юридичної особи має адміністративну процесуальну дієздатність, а відповідно має право на подання позову та на апеляційне оскарження прийнятого судового рішення.
В той же час, оскільки громадська організація виступає в інтересах ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_4, то відповідно платником судового збору є ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_4.
Так, скаржником не підтверджено наявність пільг щодо сплати судового збору за подання апеляційної скарги у порядку та розмірі встановленому законом.
При цьому, посилання заявника апеляційної скарги на рішення Конституційного Суду України від 28.11.2013 року №12-рп/2013 не приймаються судом апеляційної інстанції, оскільки вказане рішення стосується офіційного тлумачення положень пункту 7 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" у взаємозв’язку з положеннями пункту „г“ частини першої статті 49 Закону України "Про авторське право і суміжні права" в редакції п.7 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року яка передбачала, що від сплати судового збору звільняються державні органи, підприємства, установи, організації, громадські організації та громадяни, які звернулися у випадках, передбачених законодавством, із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб, а також споживачі - за позовами, що пов'язані з порушенням їхніх прав.
Водночас, згідно п.7 ч.1 ст.5 Закону України „Про судовий збір“ в редакції від 01.09.2015 року, від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються громадяни, які у випадках, передбачених законодавством, звернулися із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб.
Отже, громадські організації при зверненні до суду з апеляційною скаргою не звільнені від сплати судового збору у розмірі, який визначено Законом України “Про судовий збір”.
Відповідно до Закону України “Про судовий збір”, за подання до суду апеляційної скарги на ухвалу суду сплачується судовий збір в сумі 1 (одного) розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01.01.2018 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складав 1 762 грн.
Таким чином, розмір судового збору, який підлягає сплатити заявнику апеляційної скарги складає 1 762 грн.
Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору:
Отримувач коштів: УДКСУ у Шевченківському районі м.Дніпра
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37989274
Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м.Дніпра
Код банку отримувача (МФО): 805012
Рахунок отримувача: 31217206781004
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу:
*;101;_____(код клієнта:
· ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8),
· реєстраційний номер облікової картки платника податків для фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);
Судовий збір, за апеляційною скаргою ______ (ПІБ особи чи назва установи, організації, яка подає апеляційну скаргу), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд.
Крім того, відповідно до п. 8 ч.2 ст.296 Кодексу адміністративного судочинства України в апеляційній скарзі зазначаються дата отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується.
Відповідно до п.4 ч.4 вказаної статті до апеляційної скарги додаються докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, за наявності.
При цьому, скаржником не зазначена дата отримання копії оскаржуваного рішення та не надано доказів, що підтверджують дату отримання. Посилання щодо їх відсутності, в апеляційній скарзі також відсутнє. В матеріалах справи докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції також відсутні.
Також, відповідно до п. 4 ч.2 ст.296 Кодексу адміністративного судочинства України в апеляційній скарзі зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб).
При цьому, найменування відповідача, зазначене скаржником в апеляційній скарзі не відповідає найменуванню відповідача, зазначеного в позові та в оскаржуваній ухвалі суду першої інстанції.
Відповідно до ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії даної ухвали.
З огляду на вищевикладене, суд дає можливість у десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали усунути вказані недоліки апеляційної скарги, а саме надати суду оригінал документу про сплату судового збору і належним чином оформлену апеляційну скаргу (та її копії відповідно до кількості учасників справи), із зазначенням дати отримання копії оскаржуваного рішення та наданням доказів на її підтвердження, за їх наявності.
Керуючись ст.ст. 169, 298 КАС України, -
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу громадської організації "Дніпропетровський незалежний правозахисний центр", що діє в інтересах членів громадської організації ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 на ухвалу Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 03 січня 2018 року у справі №201/18585/17(2-а/201/519/2017) залишити без руху та надати десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для усунення вищезазначених недоліків.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач: ОСОБА_5