Рішення № 71785568, 22.01.2018, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.01.2018
Номер справи
805/3729/17-а
Номер документу
71785568
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 січня 2018 р. Справа№805/3729/17-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Тарасенка І.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Донброкфінанс» до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання протиправною та скасування постанови № 360-СХ-6-Т від 23.08.2017 року,

В С Т А Н О В И В:

25 жовтня 2017 року товариство з обмеженою відповідальністю «Донброкфінанс» звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправною і скасувати Постанову Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23 серпня 2017 року № 360-СХ-6-Т.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що постановою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.08.2017 року № 360-СХ-6-Т, визнана відмова ліцензіата в проведенні перевірки органом ліцензування та застосована санкція у вигляді анулювання двох ліцензій. Позивач не погоджується з прийнятим рішенням, у з’вязку з чим просить його скасувати.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 20 листопада 2017 року відкрито провадження у справі.

13 грудня 2017 року від відповідача надійшло заперечення на адміністративний позов.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 18 грудня 2017 року суд вирішив розглядати дану справу у порядку спрощеного провадження.

22 січня 2018 року через канцелярію суду представник позивача надав клопотання про допит свідка та відповідь на відзив. Крім того надав клопотання про розгляд справи за його відсутності. На допиті свідка не наполягав.

Відповідно до ч. 2 ст. 12 та п. 10. ч. 6 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи здійснюється у порядку спрощеного провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Позивач – товариство з обмеженою відповідальністю «Донброкфінанс», зареєстроване як юридична особа у м. Слов’янську Донецької області, вул. Лозановича, 4 офіс 6. Код ЄДРПОУ 38846114.

З матеріалів справи вбачається, що на виконання плану – графіку перевірок суб’єктів первинного фінансового моніторингу центральним апаратом та територіальними органами у ІІ кварталі 2017 року, затвердженого наказом Голови НКЦПФР від 07.04.2017 року № 46 та доручення, виданого уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі – НКЦПФР) – начальником Східного територіального управління НКЦПФР – ОСОБА_1 від 12.06.2017 року № 14 ФМ-СХ робочою групою СТУ НКЦПФР для проведення перевірки було здійснено вихід за місцезнаходженням товариства, яке зазначене в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Донброкфінанс» є суб’єктом первинного фінансового моніторингу в силу того, що має ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів – діяльності з торгівлі цінними паперами, а саме: брокерської діяльності серії АЕ № 294692 та дилерської діяльності серії АЕ № 294693, які були видані 14.02.2015 року, строк дії – необмежений.

На підставі акту про відмову в проведенні перевірки ТОВ «Донброкфінанс» від 23.06.2017 року уповноваженою особою Комісії було порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів.

За відмову в проведенні перевірки до ТОВ «Донброкфінанс» постановою Комісії від 23.08.2017 року № 360-СХ-6-Т було застосовано санкцію за відмову ліцензіата в проведенні перевірки у вигляді анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку – діяльності з торгівлі цінними паперами (брокерської діяльності – серія АЕ № 294692 від 14.02.2015 року; дилерської діяльності – серія АЕ № 294693 від 14.02.2015 року).

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини першої статті 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Згідно із статтею 6 зазначеного Закону Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним ОСОБА_2 України. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.

Статтею 7 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що основними завданнями Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є: формування та забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних в Україні, сприяння адаптації національного ринку цінних паперів до міжнародних стандартів; координація діяльності державних органів з питань функціонування в Україні ринку цінних паперів та їх похідних; здійснення державного регулювання та контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних на території України, а також у сфері спільного інвестування; захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень; сприяння розвитку ринку цінних паперів; узагальнення практики застосування законодавства України з питань випуску та обігу цінних паперів в Україні, розроблення пропозицій щодо його вдосконалення.

Відповідно до п. 8 ч. 2 ст. 16 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», підставою для прийняття рішення про анулювання ліцензії є акт про відмову ліцензіата у проведенні перевірки органом ліцензування. Відмовою ліцензіата у проведенні перевірки органом ліцензування вважається не допуск уповноважених посадових осіб органу ліцензування до здійснення перевірки додержання ліцензіатом вимог відповідних ліцензійних умов за відсутності передбачених для цього законом підстав (зокрема, ненадання документів, інформації щодо предмета перевірки на письмову вимогу посадових осіб органу ліцензування, відмова в доступі посадових осіб органу ліцензування до місць провадження діяльності, що підлягає ліцензуванню, об’єктів, що використовуються ліцензіатом при провадженні діяльності, що підлягає ліцензуванню, або відсутність протягом першого дня перевірки за місцезнаходженням ліцензіата особи, уповноваженої представляти інтереси ліцензіата на час проведення перевірки).

Отже, на виконання плану – графіку перевірок суб’єктів первинного фінансового моніторингу центральним апаратом та територіальними органами у ІІ кварталі 2017 року, затвердженого наказом Голови НКЦПФР від 07.04.2017 року № 46 та доручення, виданого уповноваженою особою національної комісії з цінних паперів та фондового ринку – начальником Східного територіального управління НКЦПФР – ОСОБА_1 від 12.06.2017 року № 14 ФМ-СХ робочою групою СТУ НКЦПФР для проведення перевірки було здійснено вихід за місцезнаходженням позивача. Робоча група перебувала за зареєстрованою адресою ТОВ «Донброкфінанс» протягом двох робочих днів, що підтверджується актом № 298-СХ-6-Т від 25.07.2017 року.

Крім того Східним територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку був складений акт про відмову в проведенні перевірки ТОВ «Донброкфінанс» від 23.06.2017 року. Відповідно до даного акту при виході 21 червня 2017 року о 17 годині 00 хвилин за місцезнаходженням суб’єкта первинного фінансового моніторингу – 84100, Донецька область, м. Слов’янськ, вул. Лозановича, 4, офіс 6 встановлено, що за вказаною адресою розташована двохповерхова будівля, яка зовні виглядає як нежитлова. Зазначена будівля не сполучена з іншими будівлями, є цілісним комплексом. При збиранні інформації про будівлю та при огляді периметру виявлено, що більшість входів до будівлі розташовані на «Лицьовій стороні». Так відповідно до табличок біля цих входів (з ліва на право) розташовані: Кабінет стоматологічний «Союз» (двері № 1), «Ремтехстандарт» (двері № 2), Лінгвістичний центр «Prime Time» (двері № 3), Двері № 4 без будь – яких позначок і табличок. З «Тильної сторони» будівлі знаходяться одні металеві двері. Біля дверей розміщені таблички «Темп-ЛТД-А», «AVON», «Faberlic», «Aegon». На першому поверсі «Тильної сторони» розташовані двері без будь-яких об’яв, позначок і табличок.

На другому поверсі наявні чотири двері, зліва направо: «перші двері» з табличками AVON», «Faberlic», «Aegon»; «другі двері» - з табличкою – громадська спілка «Донбас»; «треті двері» - жодних табличок чи об’яв; «четверті двері» - з табличкою «общество с ограниченою ответственностью «Монтажзспецтехнология», 2 этаж, офис № 11».

За результатами опитування усіх наявних на той час у будівлі осіб були отримані відповіді, що вони не знають де розташований офіс № 6, про місцезнаходження та керівництво ТОВ «Донброкфінанс» їм невідомо.

Робочою групою 21.06.2017 року з 17-00 годин до 18-00 годин при самостійному огляді будівлі з середини та зовні, а також при огляді прилеглої території ніяких ознак перебування ТОВ «Донброкфінанс», його посадових осіб, табличок, об’яв товариства, а також «офіс № 6» не було виявлено.

22 червня 2017 року о 10-00 годині при повторному виході за адресою: м. Слов’янськ, вул. Лозановича, 4 робочою групою було вручено запити власниками приміщень. Так на письмовий запит керівника робочої групи № 10/6/67 від 22.06.2017 року ПП «Братчина» - Стоматологічний кабінет надала письмову відповідь «что указаное Вами предприятие помещение у ЧП Братчиной не арендует, с руководством данного предприятия не знакома».

На письмовий запит керівника робочої групи № 10/6/66 від 22.06.2017 року керівник Лінгвістичного центру «Prime time» надав письмову відповідь (вих. № 18 від 23.06.2017 року), в якій повідомляється, що «Приватне підприємство Лінгвістичний центр» зареєстроване за юридичною особою вул. Лозановича, будинок 4, м. Слов’янськ з 01.01.2003 року. З цієї дати і по теперішній час ТОВ «Донброкфінанс» не орендувало та не суборендувало вказане приміщення».

При спілкуванні з фізичною особою – підприємцем ОСОБА_3 від нього була отримана інформація, що ТОВ «Донброкфінанс» орендує у нього приміщення, є договір оренди, який зареєстровано в податковій інспекції». Надати робочій групі копію договору, в тому числі показати його в паперовому вигляді ОСОБА_3 відмовився. На прохання показати, де знаходиться орендоване ТОВ «Донброкфінанс» приміщення, ОСОБА_3 провів робочу групу до «Перших дверей» другого поверху «Тильної сторони» будівлі. За дверима була розташована кімната , з якої був вхід до іншої. В другій кімнаті ОСОБА_3 вказав на один із столів, як на місцезнаходження (розміщення) Товариства. Керівництва та інших працівників Товариства у цих приміщеннях не виявлено, таблички, об’яви тощо з назвою Товариство з обмеженою відповідальністю «Донброкфінанс» або позначкою «Офіс № 6» на дверях та поблизу них відсутні.

В усіх проведених робочою групою 22.06.2017 року з 10-00 до 15-00 заходах (огляд, опитування) на території усієї будівлі та поблизу неї ніяких ознак фактичного перебування керівників ТОВ «Донброкфінанс» та інших його працівників за вказаною адресою не виявлено.

Отже, інформація про призначення планової перевірки ТОВ «Донброкфінанс» у ІІ кварталі 2017 року була зазделегіть оприлюднена на офіційному сайті НКЦПФР, а письмове повідомлення про проведення перевірки від 07.06.2017 року № 10/1/04/1812 було надіслане Східним ТУ НКЦПФР до Товариства рекомендованим листом № 6102221352512 від 08.06.2017 року.

Відповідно до абз. 6 п. 8 р. ІІ Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на ринку цінних паперів, на час тимчасової відсутності керівника уповноважений орган ліцензіата повинен забезпечити наявність особи, яка виконує його обов'язки. Така особа призначається з числа сертифікованих фахівців ліцензіата (крім банку) за будь-яким видом діяльності, що провадить ліцензіат.

Комісією у відповідності до норм чинного законодавства було належним чином повідомлено ТОВ «Донброкфінанс» про час та дату проведення планової перевірки, а саме: інформація про призначення планової перевірки Товариства у ІІ кварталі 2017 року була заздалегідь оприлюднена на офіційному сайті НКЦПФР, а письмове повідомлення про проведення перевірки від 07.06.2017 року № 10/1/04/1812 було надіслане Східним ТУ НК ЦПФР до ТОВ «Донброкфінанс» рекомендованим листом.

Відповідно до інформації розміщеної на офіційному сайті «Укрпошта» зазначено, що рекомендований лист № 6102221352512 – «не вручене під час доставки». Таким чином, ТОВ «Донброкфінанс» не стало отримувати вищезазначене поштове повідомлення про перевірку.

Під час перебування робочої групи за зареєстрованим місцезнаходженням ТОВ «Донброкфінанс», керівник або особа яка виконує його обов’язки та інші працівники товариства були відсутні, що унеможливлювало вручення уповноваженій особі Товариства другого примірника доручення на перевірку та належного проведення перевірки.

Це свідчить про відмову (ухилення) керівника суб’єкта первинного фінансового моніторингу отримати другий примірник доручення, у зв’язку із чим комісією було складено акт про відмову в проведенні перевірки.

На підставі акту про відмову в проведенні перевірки ТОВ «Донброкфінанс» від 23.06.2017 року уповноваженою особою комісії було порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів.

Відповідно до абз. 10 п. 2 розділу ІІІ Порядку проведення перевірок дотримання вимог законодавства про цінні папери щодо професійної діяльності на фондовому ринку та діяльності саморегулівних організацій професійних учасників фондового ринку, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 12.02.2013 року за № 161, керівник та члени робочої групи при проведенні виїзної перевірки зобов’язані скласти Акт про відмову в проведенні перевірки у разі відмови (ухилення) суб’єкта перевірки від проведення перевірки.

Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до покладених на неї завдань встановлює порядок та видає ліцензії на провадження діяльності на ринку цінних паперів, а також анулює зазначені ліцензії в разі порушення вимог законодавства про цінні папери.

Відповідно до пп. 5 п. 1 р. ІV Порядку зупинення дії та анулювання ліцензії на окремі види професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів), акт про відмову ліцензіата в проведенні перевірки органом ліцензування є підставою для анулювання ліцензії.

Відповідно до п. 5 розділу ІІ Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів), Ліцензіат (крім банку) для провадження професійної діяльності на фондовому ринку повинен мати у власності або в користуванні нежитлове приміщення, яке повністю відокремлене від приміщень інших юридичних осіб за місцезнаходженням, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Для провадження діяльності відокремленим підрозділом ліцензіата або спеціалізованим структурним підрозділом ліцензіата, який є невід'ємною частиною його внутрішньої організаційної структури та має інше місцезнаходження, ліцензіат повинен мати у власності або в користуванні нежитлове приміщення за місцезнаходженням такого підрозділу, яке повинно відповідати встановленим для цього приміщення вимогам.

Для провадження діяльності з торгівлі цінними паперами загальна площа такого приміщення ліцензіата (крім банку), його відокремленого підрозділу повинна становити не менше ніж 20 кв. м (крім випадку провадження тільки дилерської діяльності, коли приміщення може бути площею не менше ніж 10 кв. м).

У разі організації ліцензіатом (крім банку) діяльності в складі спеціалізованих структурних підрозділів, які є невід'ємною частиною його внутрішньої організаційної структури та мають інше місцезнаходження, ніж ліцензіат, площа приміщення по кожному такому підрозділу повинна становити не менше 10 кв. м.

Виконавчий орган ліцензіата (крім банку) повинен знаходитись у нежитловому приміщенні за місцезнаходженням, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Документи, що стосуються провадження професійної діяльності, повинні зберігатися у цьому приміщенні.

За місцезнаходженням (тимчасовим місцезнаходженням) ліцензіата (його відокремленого підрозділу) (крім банку) повинна бути вивіска із зазначенням найменування та місця його розташування (поверх та номери кімнат у разі наявності).

Відповідно до пункту 13 глави 1 розділу ІІІ Порядку та умов видачі ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів), переоформлення ліцензії, видачі дубліката та копії ліцензії, затвердженого рішенням НКЦПФР від 14.05.2013 року № 817, для торговця цінними паперами (крім банку) при отриманні ліцензії на провадження одночасно декількох видів професійної діяльності на фондовому ринку – діяльності з торгівлі цінними паперами кваліфікаційні вимоги такі: не менше чотирьох сертифікованих фахівців (у тому числі керівні посадові особи) та по три сертифіковані фахівці ( у тому числі керівні посадові особи) – для відокремленого підрозділу, який провадить ці види діяльності.

ТОВ «Донброкфінанс» листом від 14.08.2017 року № 14/08/17-01 (вх. № 24466 від 18.08.2017 року» повідомило комісію про те, що товариством провадилась велика скупка акцій у фізичних осіб, що мешкають в м. Києві та Київській області, на місці залишився тільки представник Товариства, що не мав права офіційно взаємодіяти з перевіряючи ми органами, що всі спеціалісти у відрядженні.

Проте 21.06.2017 року з 17-00 до 18-00 та 22.06.2017 року о 10-00 годині при виході на перевірку за місцезнаходженням ТОВ «Донброкфінанс» взагалі були відсутні всі працівники, в той час коли позивач був обізнаний про необхідність проведення перевірки. Зазначені обставини свідчать саме про ухилення з боку ТОВ «Донброкфінанс» від отримання другого примірника доручення та проведення перевірки.

Відповідно до абз. 6 п. 8 розд. ІІ Порядку та умов видачі ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів), на час тимчасової відсутності керівника уповноважений орган ліцензіата повинен забезпечити наявність особи, яка виконує його обов'язки. Така особа призначається з числа сертифікованих фахівців ліцензіата (крім банку) за будь-яким видом діяльності, що провадить ліцензіат. Проте позивачем не прийнято ні яких мір, щодо призначення такої особи та знаходженням її на робочому місці під час проведення перевірки.

Відповідно до п. 6 розділу І Порядку та умов видачі ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів), переоформлення ліцензії, комісія у встановленому нею порядку видає ліцензії на такі види професійної діяльності на фондовому ринку ( ринку цінних паперів): діяльність з торгівлі цінними паперами, що включає: дилерську діяльність; брокерську діяльність; діяльність з управління цінними паперами; андерайтинг.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів» брокерська діяльність та дилерська діяльність полягають в укладенні торговцем цінними паперами договорів щодо цінних паперів. При цьому брокерська діяльність здійснюється торговцем цінними паперами як від свого імені, так і від імені іншої особи, але за рахунок іншої особи, дилерська діяльність - лише від імені торговця та за його рахунок.

Санкція у вигляді анулювання ліцензій ТОВ «Донброкфінанс» на провадження професійної діяльності на фондовому ринку – діяльності з торгівлі цінними паперами, а саме: брокерської діяльності – серія АЕ № 294692 від 14.02.2015 року; дилерської діяльності – серія АЕ № 294693 від 14.02.2015 року була спрямована на позбавлення позивача права здійснювати діяльність з укладання договорів щодо цінних паперів (незалежно від того чи такі операції укладаються торговцем від свого імені, чи від імені інших осіб), оскільки Позивачем не було надано документів, що підтверджують здійснення ним фінансового моніторингу з метою виключення при здійсненні операцій з купівлі – продажу цінних паперів легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» професійна діяльність на ринку цінних паперів, ліцензується з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

Відповідно до п. 5 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», у разі порушення законодавства про цінні папери, нормативних актів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Комісія має право анулювати дію ліцензії, виданих Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до пп. 2.4 п. 2 розділу XVII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 року № 1470, Комісія має право застосовувати о юридичних осіб санкцію у вигляді анулювання дії ліцензії, виданої Комісією, - за порушення вимог законодавства щодо інших цінних паперів, у тому числі нормативно – правових актів Комісії.

Відповідно до п. 3 розділу ІІ вищевказаних правил справа про правопорушення може бути розглянута за дорученням Голови Комісії колегіально у складі трьох членів Комісії.

Розпорядження Голови Комісії № 4/р (НК) від 30.03.2015 року встановлено розглядати справи про правопорушення на ринку цінних паперів, за результатами яких можуть бути прийняті рішення про анулювання ліцензії у складі трьох членів Комісії.

08 серпня 2017 року головою комісії, ОСОБА_4 було видано доручення № 366-СХ-6-Т уповноваженим особам Комісії Назарчуку, Панченко та Тарабакіну на розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ТОВ «Донброкфінанс».

Як вже було зазначено раніше, 23 серпня 2017 року вказаними уповноваженими особами Комісії було прийнято оскаржувану постанову № 360-СХ-6-Т про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді анулювання ліцензій.

Отже, враховуючи викладене вище, постанова НКЦПФР про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 23.08.2017 року № 360-СХ-6-Т є законною та прийнятою у відповідності до чинного законодавства.

Відповідно до статі 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, Донецький окружний адміністративний суд, з урахуванням вимог встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, вважає адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Донброкфінанс» до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання протиправною та скасування постанови № 360-СХ-6-Т від 23.08.2017 року таким, що не підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 9, 12, 19, 72, 73, 75, 77, 90, 139, 205, 241-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «Донброкфінанс» (84100, Донецька область, м. Слов’янськ, вул. Лозановича, 4, офіс 6, код ЄДРПОУ 38846114) до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (01010, м. Київ, вул. Московська, 8, корп. 30, код ЄДРПОУ37956207) про визнання протиправною та скасування постанови № 360-СХ-6-Т від 23.08.2017 року – відмовити.

Рішення набирає законної сили у строк та у порядку, що визначений статтею 255 КАС України, і може бути оскаржене до Донецького апеляційного адміністративного суду у строки, що визначені статтею 295 КАС України шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Суддя Тарасенко І.М.