
Копія
Справа № 397/38/18
н/п : 3/397/19/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24.01.2018 року. Олександрівський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого – судді Мирошниченка Д.В.,
із секретарем – Іваненко Н.Л.,
за участю прокурора – Ламана С.І.,
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ідентифікаційний номер – НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, одружений, який працює заступником командира батальйону з тилу, начальником тилу військової частини А0739, зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, будучи суб’єктом декларування, визначеним підпунктом «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» - військовою посадовою особою Збройних Сил України, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, а саме: 28.05.2017 року о 21 год. 02 хв., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вказане правопорушення вчинене за наступних обставин.
Відповідно до Директиви Начальника Озброєння від 27.07.2014 року № 342/1435 та Наказу командира військової частини А1201 від 26.08.2014 року № 179, капітан ОСОБА_1 прийняв справи та приступив до виконання службових обов’язків на посаді начальника паливно і мастильних матеріалів, починаючи з 26.08.2014 року.
Відповідно до Наказу першого заступника начальника Генерального Штабу Збройних Сил України від 15.09.2015 року № 349, а також відповідно до ст.ст. 20, 23 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» укладено контракт про проходження військової служби строком до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію з капітаном ОСОБА_1 - начальником служби паливно і мастильних матеріалів тилу.
Відповідно до наказу (по особовому складу) першого заступника начальника Генерального Штабу Збройних Сил України від 05.10.2015 року № 375, призначено до озброєння Збройних Сил України капітана ОСОБА_1, начальника служби паливно і мастильних матеріалів 55 окремого автомобільного батальйону, заступником командира батальйону з тилу – начальником тилу цього самого батальйону.
Наказом Першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України від 29.10.2015 року № 401 ОСОБА_1 присвоєно військове звання майор.
На виконання вимог спільної директиви Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України від 24.06.2017 року № Д-322/1/5 дск «Про проведення додаткових організаційних заходів у Збройних Силах України в 2017 році», директиви начальника Озброєння Збройних Сил України від 03.05.2017 року №Д-342/329д/дск, Наказу Міністерства оборони України від 22.11.2016 року № 620, Наказу командира військової частини польова пошта В5788 від 30.06.2017 року № 131 анульовано з 01.07.2017 року умовне найменування – військова частина польова пошта В5788, та надано умовне найменування – військова частина А0739.
Разом з тим, відповідно до положень ч. 2 ст. 5 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», військовослужбовцям старшого офіцерського складу встановлюється, також військове армійське звання майор. Відповідно до положень ч. 1 ст. 20 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» на військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби, у тому числі офіцери запасу, які не досягли граничного віку перебування на військовій службі - на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу.
Відповідно до п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону є, у тому числі військові посадові особи Збройних Сил України.
ОСОБА_1 є військовою посадовою особою Збройних сил України, а отже, суб’єктом декларування та відповідальності за порушення вимог фінансового контролю; за змістом пункту 6 розділу II Закону № 1975-VІІІ від 23.03.2017, декларацію подає вперше, а тому міг її подати до 00 год. 00 хв. 01.05.2017 року.
Крім того, з урахуванням положення ч. 5 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єкт декларування ОСОБА_1 у випадку наявності обставин не можливості до 1 квітня за місцем військової служби подати декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік у зв’язку з виконанням завдань в інтересах оборони України під час дії особливого періоду, безпосередньою участю у веденні воєнних (бойових) дій, у тому числі на території проведення антитерористичної операції, міг подати декларацію за 2016 рік протягом 90 календарних днів із дня прибуття до місця проходження військової служби.
ОСОБА_1 перебував у відрядженні 19.01.2017 року, відповідно до наказу командира ВЧ польова пошта В 5788 (ВЧ А 0739) від 18.01.2017 року № 18.
У період з 01.01.2017 року до 01.05.2017 року ОСОБА_1 участі пов’язаної з виконанням завдань в інтересах оборони України під час дії особливого періоду, у веденні воєнних (бойових) дій, у тому числі на території проведення антитерористичної операції, на території інших держав в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у складі національних контингентів або національного персоналу не приймав.
Таким чином, у суб’єкта декларування ОСОБА_1 з 01.01.2017 року виник обов’язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік. Останнім днем подання такої декларації без порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону було 30.04.2017 року включно.
Відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру, декларація за 2016 рік ОСОБА_1 як суб’єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 28.05.2017 року о 21 год. 02 хв., тобто після кінцевої дати подачі такої декларації - несвоєчасно (гіперпосилання на Декларацію в Реєстрі - https://public.nazk.gov.ua/declaration/0d773с67-е3f2-4745-а6a4- d6358d007b75).
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав та пояснив, що вчасно не заповнив декларацію через обставини, які не залежали від його волі. Він вчасно зробив ключ для підпису електронної декларації (19.02.2017 року), але не заповнював декларацію, оскільки чекав роз?яснення з приводу того, хто повинен її заповнювати. З такими роз?ясненнями він ознайомився 07.04.2017 року, після чого почав збирати дані, необхідні для заповнення декларації. Крім цього, його первісний ключ не відкривався, і наступний ключ був зроблений ним лише 30.04.2017 року. Саме з цієї дати він почав заповнювати декларації, але до 01.05.2017 року не встиг, у зв?язку із неналежним знанням комп?ютерної техніки.
У судовому засіданні прокурор вважав встановленими та доведеними обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки останній несвоєчасно подав без поважних причин декларацію як особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Просив суд визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні зазначеного вище адміністративного правопорушення.
Суд, заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, вивчивши матеріали справи, дійшов до наступного висновку.
Відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З листа Вищого спеціалізованого суду України № 223-943/0/4-17 від 22 травня 2017 року «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов’язанні з корупцією» вбачається, що за наявності поважних причин на неподання декларації відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП виключається (під поважними причинами зокрема є і технічні збої офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції). Крім того, суб’єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини у формі умислу, вчинення цього діяння через необережність виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності.
З матеріалів справи встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного правопорушення підтверджується:
- протоколом № 4/18 про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією від 10 січня 2018 року, у якому містяться пояснення ОСОБА_1, згідно яких останній визнав факт несвоєчасного подання декларації за 2016 рік (а.с. 1-13);
-витягом з наказу командира ВЧ А1201 № 179 від 26.08.2014 року, згідно якого капітана ОСОБА_1, вважати таким, що з 26.08.2014 року справи та посаду прийняв і приступив до виконання службових обов’язків за посадою (а.с. 21);
-витягом із наказу першого заступника начальника Генерального Штабу Збройних Сил України № 349 від 15.09.2015 року, згідно якого укладено контракт про проходження військової служби строком до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію з капітаном ОСОБА_1, начальником служби пального і мастильних матеріалів тилу (а.с. 50);
-витягом з наказу першого заступника начальника Генерального Штабу Збройних Сил України № 375 від 05.10.2015 року, згідно якого капітана ОСОБА_1, начальника служби пального і мастильних матеріалів 55 окремого автомобільного батальйону, призначено заступником командира батальйону з тилу – начальником тилу цього самого батальйону (призначений на вищу посаду у порядку просування по службі з шпк «старший лейтенант» на «майор») (а.с. 49);
-посвідченням офіцера УК № 194911, згідно якого ОСОБА_1 перебуває на військовій службі в Збройних Силах України в службовому стані – заступник командира частини з тилу – начальник тилу та має військове звання майор (а.с. 99);
-відомостями з журналу оголошення наказів, директив та інших службових документів особовому складу військової частини, згідно яких ОСОБА_1 07.04.2017 року повідомлено про вимоги Закону України «Про запобігання корупції» (а.с. 51-57, 70-74);
-витягом з наказу командира ВЧ польова пошта В5788 № 131 від 30.06.2017 року, згідно якого з 01.07.2017 року умовне найменування війська частина польова пошта В5788 анульовано та надано умовне найменування – військова частина А0739 (а.с. 100);
-листом військової частини А0739 № 741 від 15.11.2017 року, згідно якого ОСОБА_1 перебував у відрядженні 19.01.2017 року та перебував у відпустці з 07.03.2017 року по 27.03.2017 року (а.с. 46-47);
-листами Національного агенства з питань запобігання корупції № 93-05/16382/118 від 23.05.2017 року та № 93-05/39905/17 від 03.11.2017 року, згідно яких агенство інформувало про те, що актом обстеження окремих функцій ІТС Реєстр від 25.01.2017 засвідчено некоректну роботу програмного забезпечення в період з 01.01.2017 року по 19 год. 30 хв. 04.01.2017 року. З метою створення належних умов для суб’єктів декларування адміністратором Реєстру ДП «Українські спеціальні системи» спільно з Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України, протягом 24-28 березня 2017 року здійснювались заходи з оптимізації та переконфігурування обчислювальних ресурсів, що потребувало декількох зупинок та перезапусків окремих компонентів та ITC Реєстр в цілому. ОСОБА_1 зареєструвався в ІТС Реєстр 30.04.2017 року о 10 год. 37 хв. (а.с. 59-60, 61-63, 81);
-рішенням від 04.04.2017 року № 124 «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», згідно якого НАЗК визначило, що поважною причиною несвоєчасного подання декларацій є неналежне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; період (періоди) неналежного функціонування Реєстру визначається окремим Рішенням НАЗК на підставі інформації, наданої адміністратором Реєстру, та акта (актів), підписаного посадовими особами НАЗК та адміністратора Реєстру (а.с. 91-92);
-рішенням від 08.06.2017 року № 224 «Про визначення періодів, протягом яких спостерігалися перебої у роботі інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», згідно якого НАЗК взято до відома інформацію адміністратора ITC Реєстр ДП «Українські спеціальні системи» та визначено періоди неналежного функціонування ITC Реєстр у березні місяці, а саме: 02.03.2017 з 09 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв.; 12.03.2017 з 02 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв.; 15.03.2017 з 22 год. 00 хв. до 24 год. 00 хв.; 16.03.2017 з 00 год. 00 хв. до 03 год. 00 хв., з 07 год. 00 хв. до 08 год. 00 хв.; 19.03.2017 з 08 год. 00 хв. до 11 год. 00 хв.; 24.03.2017 з 06 год. 00 хв. до 08 год. 00 хв.; 26.03.2017 з 12 год. 00 хв. до 24 год. 00 хв.; 27.03.2017 з 00 год. 00 хв. до 08 год. 00 хв.; 28.03.2017 з 01 год. 00 хв. до 10 год. 00 хв. (а.с. 93-95);
-відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій, згідно яких декларація за 2016 рік ОСОБА_1 як суб’єктом декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 28.05.2017 року о 21 год. 02 хв. (а.с. 33-34, 35-43).
Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 мав можливість вчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2016 рік, однак без поважних причин не виконав вчасно вимогу фінансового контролю та порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону та доповненого п. 5-1 п. 6 розділу II Закону № 1975-VIII від 23.03.2017 року розділ XIII «Прикінцеві положення», заповнивши несвоєчасно на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію за 2016 рік, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації.
Отже, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю доведена у судовому засіданні та матеріалами справи.
Суд не погоджується з доводами порушника про те, що вчасно не заповнив декларацію через обставини, які не залежали від його волі і він намагався вчинити усі дії для запобігання вчиненню правопорушення.
Зокрема, правопорушник у судовому засіданні не надав жодних доказів та належним чином не підтвердив, що він намагався вчинити усі дії для запобігання вчиненню правопорушення. Також, суд враховує значний проміжок часу між тим, як порушник вперше отримав ключ для електронного підпису декларації (19.02.2017 рік) та фактичним початком заповнення декларації (30.04.2017 рік). Тобто, правопорушник не навів достатніх обставин, які перешкоджали йому протягом вказаного проміжку часу розпочати заповнювати декларацію.
Враховуючи вищевикладене, обставини правопорушення, особу правопорушника - раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, негативних наслідків в результаті його дій не настало, а допущене порушення ним усунуто самостійно, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу, яке у даному випадку буде відповідати критерію законності і справедливості та необхідним для виправлення та попередження вчинення порушником нових адміністративних правопорушень, в тому числі і аналогічних.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” – судовий збір у провадженні по справі про адміністративні правопорушення у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення та становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 40-1, 279-280, 283-285, 289 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п?ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п?ятдесят) гривень 00 копійок.
Штраф необхідно сплатити на рахунок р/р 31117106700041, банк отримувача: ГУ ДКУ в Кіровоградській області, отримувач: УДК в м. Кіровограді, МФО 823016, ідентифікаційний код: 37964328, код бюджетної класифікації: 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції".
Штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня отримання постанови. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова буде направлена для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП, у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України, місце знаходження: вул. Липська,18/5, м. Київ, 01601, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України 26255795 судовий збір в сумі 352 гривні 40 копійок, який необхідно сплатити на рахунок: отримувач коштів – ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ – 37993783, банк отримувача – Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача – 820019, рахунок отримувача – 31215256700001, код класифікації доходів бюджету – 22030106.
Постанова суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Кіровоградської області протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги через Олександрівський районний суд Кіровоградської області.
Суддя: /підпис/
Копія вірна:
Суддя Олександрівського районного суду
Кіровоградської області ОСОБА_2
Постанова набрала законної сили _____і підлягає виконанню.
Оригінал постанови зберігається у адміністративній справі № 397/38/18
(н/п 3/397/19/18).
Строк пред'явлення постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя Олександрівського районного суду
Кіровоградської області ОСОБА_2